Úchylky dětí

91
10.3.20 09:21

Úchylky dětí

Jaké " úchlky" (zlozvyky) mají vaše děti?
Naše dcera ďobe žmolky z dek, z oblečení… Nejhorší je to, když usíná. Začalo to, když měla asi rok. Teď bude mít 4 r a stále ji to bavi. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42713
10.3.20 09:23

Kluk od miminka na ukldnění žmoulá cedulky na oblečení. Je mu teĎ 9 a dělá to pořád, když je nervozní nebo se nudí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
10.3.20 09:29

Tak cedulky odstřihnout :)

Když jsem ji vyměnila deku, tak sama v noci si došla pro tu starou a vyměnila to. My s manželem jsme spali, vůbec jsme ji neslyšeli. Vždycky nás volá, když potřebuje na záchod apod. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11690
10.3.20 09:36

U nás klasika - syn si kouše nehty a i když s tím jednu dobu přestal, se školou to přišlo zas :roll: Dcerka si jednu dobu (mezi 3-4 rokem) před spaním namotávala a trhala vlásky, to mě teda štvalo dost - bylo už vidět, že kolem uší proplešává :mrgreen: Ale naštěstí s tím přestala - místo toho u usínání mačká plyšáka. Myslím, že u dětí je to celkem běžné, obzvlášť ve chvílích nudy, při usínání nebo při koukání na TV. Tělo se nudí, mozek jede :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42713
10.3.20 09:39
@Moncha píše:
Tak cedulky odstřihnout :)Když jsem ji vyměnila deku, tak sama v noci si došla pro tu starou a vyměnila to. My s manželem jsme spali, vůbec jsme ji neslyšeli. Vždycky nás volá, když potřebuje na záchod apod. :lol:

nad tím jsem taky uvažovala. Ale neprošlo to :D Když nemá triko s cedulkou a je nerovzni, tak si začne odrbávat nehty, což mi přijde horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16253
10.3.20 09:40

Syn kdyz je unaveny si strka prst do pusy nebo taha tricko a cpe si jeho cíp do ucha :roll: mladsi zas kdyz usina tak me stipe do obliceje a taha za vlasy (to ma asi po tatovi, ten taky usina rad s rukou propletenou do mejch vlasů) :cert: co si pamatuju za nás, tak ja jsem okusovala tkanicky od kapuc na mikine a segra mela povlak na polstare a misto knofliku to melo takove tkanicky na zavazani a ona ty tkanicky musela zmoulat v ruce jinak neusla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13642
10.3.20 09:42

Osmiletý si okusuje rty a žužlá trika na krku, kolikrát má mokro až na břicho :zed: a nebo doma lítá nahý.. :roll: pětiletý si dlouho dudlal palec, teď si nípe nehty a vrtá se v nose.. :cert: a nedokáže být bez ponožek (to má asi po mně :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
10.3.20 18:03

Syn když usíná nebo je unavený tak zmoula cip látkové plenky a strká si ho do ucha, jsou mu4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
10.3.20 22:36

Dcerka do 4 let vecne stala u dlouhe zaclony, zmoulala ji prstikama jedne ruky, palec druhe ruky mela v puse.Kdyz nebyla zaclona, hledala svy na obleceni a zmoulala svy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4146
10.3.20 22:50

Naše má zítra 4 roky a dudlí palec :zed: a to dost a bez toho neusne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3750
10.3.20 23:04
@lucenka píše:
Kluk od miminka na ukldnění žmoulá cedulky na oblečení. Je mu teĎ 9 a dělá to pořád, když je nervozní nebo se nudí :roll:

Máme to samé u dvouleťačky. :lol: já teda doufám, že ji to přejde. První dvě děti mi pořád žmoulaly uši, to bylo strašný. Hlavně večer, při usínání. Tohle je tedy přešlo. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13642
10.3.20 23:06
@GabinkaCh píše:
Naše má zítra 4 roky a dudlí palec :zed: a to dost a bez toho neusne

a jak ti vyslovuje sykavky? A přeju všechno nejlepší, mému bude zítra 8. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4146
11.3.20 20:17
@Tamtama píše:
a jak ti vyslovuje sykavky? A přeju všechno nejlepší, mému bude zítra 8. :kytka:

No, sykavky nic moc. Má trochu vysunuté ty horní zuby dopředu. Právě skrz dudlení. Je to její extrémní závisdlosr :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13642
11.3.20 20:49
@GabinkaCh píše:
No, sykavky nic moc. Má trochu vysunuté ty horní zuby dopředu. Právě skrz dudlení. Je to její extrémní závisdlosr :roll:

jo, tak u nás totéž.. u předkusu teda nevím, z jaké části to má z dudlání a z jaké geny, měla jsem ho taky, vlastně i babička z tátovy strany má předkus.. :lol: kluk právě při vyslovování sykavek neustále vystrkuje jazyk z pusy ven.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
480
12.3.20 21:06
@GabinkaCh píše:
Naše má zítra 4 roky a dudlí palec :zed: a to dost a bez toho neusne

Soucítím. Moje dcera bez palce taky neusnula. Ani jako malá nechtěla dudlík, tak si našla jinou obezlicku. Všichni nás uklidňovali, že jakmile bude větší (cca 2 roky), zlozvyk sám odezní, no nestalo se. Nezabiralo nic, vysvětlování, prosby, výhružky namazanim palce vším možným. Moje mama zubařka z toho byla na mrtvici a kreslila mi černé scénáře do budoucna (predkus, křivé zuby). Dost jsem si vyčítala, že jsme nezasáhli dokud z toho “neměla rozum”. Na řec to u ni teda nemělo vliv (mluvila krásně). Skončila s tím prakticky ze dne na den v pěti letech, když se ji začaly kývat mléčňáky, prý měla strach, ze bude bez zubů…logiku v tom nehledam, ale hrozně se mi ulevilo. Předkus ani křivé zuby (zatím v 7 letech) nemá. Přeji pevné nervy a ať to dcerku brzy přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama