Syn (20 měsíců) má kaz

176
9.3.20 10:43

Syn (20 měsíců) má kaz

Ahoj, dnes jsem si všimla že syn má ve stoličce černou díru… Přitom mu nedávám sladkosti, zuby mu čistím každý večer když se koupe… Co teď s tím? Myslíte že ho to i boli? Mám jít k zubaři? Neumím si představit že by si nechal šťourat do pusy :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1822
9.3.20 10:46

Tak u zubare jste meli byt uz min. 2×. Takze ho hned objednej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
9.3.20 10:47

Cisti mu zuby i rano, k zubaři určitě běž. Jestli ho to bolí, opravdu netuším, to bys měla vědět ty. Pokud si nestezuje, neplace, nechová se jinak při jídle, pití nebo čištění, tak asi nebolí. Každopádně zubař co nejdřív, nebo ho to bolet začne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
9.3.20 10:47

@HayLin Co jinýho než jít k zubaři bys s tím chtěla dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
9.3.20 10:50

@Hlaholice nevím, jsem mámou poprvé, nemám nikoho kdo by mi poradil a nevim jak to chodí s malýma dětma u zubaře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
9.3.20 10:51

@chaela právě že nejeví žádné známky toho zeby ho to bolelo, ale určitě ho objednám. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8095
9.3.20 10:52

Na první zubní kontrole jste už měli být kolem roka, ale to je teď vedlejší. Jdi s ním, dokud je možné zub zachránit. Nedáváš mu před spaním po čištění mléko z láhve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
9.3.20 10:55

@Aduš8 On v roce žádné zuby neměl, vytlačily se později. Tak jsem u zubaře nebyla. A mléko před spaním dávám no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1540
9.3.20 10:57

U zubaře už jste měli být dávno a měl vás o tom poučit i pediatr. Jinak zoubky čistěte 2× denně, po vyčištění večer už nedávat nic k jídlu, žádné sladké pití. A vůbec k pití dávat nejlépe vodu nebo neslazený čaj, nepoužívat dětské lahvičky, dávat pít z hrnečku. Sladkosti sem tam dát můžete, ale tak jednou denně a ne aby to měl v puse 10× za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
9.3.20 10:59

@HayLin K zubaři by dítě správně mělo jít v okamžiku, kdy mu narostou zoubky. Schopný zubař zvyklý na dětskou klientelu si s ním poradí. Náš zubař nechává děti sedět na klíně máme, ukáže jim všechny přístroje, co bude používat, nechá je s nima pohrát, vyzkouší si prohlédnout plysaka a většinou ty děti pak celku spolupracují při prohlídce. Jak se zkaženým zubem netuším, někdy se děti na výkony uspavaji, ale to nemůžou udělat všude a nejdřív stejně musíš na nějaké to vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2467
9.3.20 11:25

@HayLin Já to zrovna řeším s dvouletým synem. Ač chodíme na pravidelné kontroly, zuby mu čistím, na poslední kontrole zuby v pořádku, tak teď má kaz. A to jsme na poslední kontrole byli v listopadu. Kaz mu budou vrtat. Bohužel bude muset pod narkózu, protože on je v podstatě neošetřitelný. Ještě je možnost mu to ošetřit v analgosedaci, ale to ne všude dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
9.3.20 11:38

No, pokud pije v noci mléko, tak je to průser

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
9.3.20 12:09

A nevíte o nějakém zubaři v okolí Ostravy který by syna vzal? Volala jsem všude možně, k mé zubařce, i do pojišťovny a nikde mi nejsou schopni poradit..Nikde neberou nové pacienty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
9.3.20 12:10

@evulinda79 Pije jen před spaním, kolem 8

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3612
9.3.20 13:31
@HayLin píše:
@evulinda79 Pije jen před spaním, kolem 8

To je špatně! TO nám zubařka (byli jsme poprve něco málo po roce) vysloveně zakázala! Jsou tam cukry. Tímpádem v té vaně zuby čistíte uplně zbytečně! Spát jde se špinavými zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama