Učitel - studijní volno je placené?

Anonymní
11.3.20 08:13

Učitel - studijní volno je placené?

Ahoj, dostala jsem nařízené studijní volno v zaměstnání kvůli zavření skol, momentálně mám nárok pouze na 4 dny, jelikož končím - byla jsem zástup za rodičák. Jak je nebo není studijní placené? Pak mi asi nacpou dovolenou, aby ji nemuseli vyplácet po vypršení smlouvy. Dovcu mám asi 6 dní, když odečtu jarňáky. Jak to bude vedení řešit pak, nevím.
Děkuji Klára

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10247
11.3.20 08:19

Pokud ti zamestnavatel neumozni byt v zamestnani, pak je to prekazka na strane zamestnavatele a mas narok na nahradu mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
11.3.20 08:23

To si nepamatuji, ale učitelé mají vlastní pracovně-pravní předpisy, ne všechno v ZP pro ně platí, jako u lékařů. :think: Tak bacha na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12041
11.3.20 08:27

Ano, studijní volno je placené. Jestli alepsoň někdo u vás ve škole je v odborech, tak se na něj obraťte, a po řediteli chce normálně překážky v práci. Popřípadě je požadujte i bez odborů, ale chce to aby vás bylo víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12041
11.3.20 08:28

@listento zákoník práce samozřejmě platí. Jen mají volno nad rámec ZP. U nemocničního personálu by měl taky platitl, ale bohužel se plošně porušuje, protože systém je prostě mizerný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
11.3.20 08:30

Ano, kantoři mají, podobně jako jiné profese, mají nárok na určitý počet dní placeného studijního volna za školní rok. Není to nárokové a není to ani nijaký milodar učitelům - tady je prostě a jednoduše nutnost, která souvisí s prázdninami dětí.
Vzhledem k tomu, že se o prázdninách jezdím vzdělávat, mám dost řádné dovolené a tak studijní volno téměř nikdy zcela nevyčerpám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
11.3.20 08:38

@Ou Jo, ale já myslím ta ustanovení, kde je „pokud nestanoví jiný předpis jinak“, tam to je fakt jinak. ZP je sice obecný předpis, ale v těchto situacích je subsidiární…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12041
11.3.20 09:00

@listento ano, ale ten předpis nesmí porušovat ZP :-D
Ale to je jedno, jde o slovíčkaření - platí to co píšeš, že u pedagogických pracovníků je to jinak.

Tak jako tak ředitel u nové zaměstnankyně, která nemá nárok na plnou dovolenou bude muset řešit zaúčtování karantény (fakt neskončí za dva týdny) jinak, pokud ty překážky v práci nedá všem.

Ono se to nakonec bude muset řešit nějakým účelovým dekretem měnícím ten předpis, protože Plaga je ANO, a ANO nezruší dva měsíce před volbami dětem letní prázdniny, protože učitelé už nemají dovolenou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48279
11.3.20 12:54

Studijni volno je placene. Vy nedostavate vyplatnice? Podivej se na stare. Tam je zaznamenane vse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama