Koronavirus a práce v lékárně

17
10.3.20 20:48

Koronavirus a práce v lékárně

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na nemoci obecně a práci ve zdravotnictví - konkrétně lékárna…

Bohužel patřím mezi ty, co se nechali vystresovat díky koronaviru. Jsem 23tt, zatím bezproblémové těhotenství od samého začátku. Jenže s přibývajícími případy (nejen koronaviru, ale začíná i 2.vlna klasických chřipek) jsem se rozhodla, že po jarních prázdninách nechci být v práci, abych tam nebyla ASPOŇ na tu 1. nejhorší vlnu nemocných… jenže vedení mi řeklo, že jako zdravotnický pracovník nemám nárok na to vzít si dovolenou v dobře chřipek, bez ohledu na stav… Já si to ale prosadila, s tím že si vezmu 2 týdny dovolený a pak ale musím přijít. Jenže teď když jsem doma a mám čas sledovat zprávy, tak se návratu bojím čím dál víc… zatím to nevypadá, že by se situace měla zlepšovat. Ve svém okolí mám 2 skupiny lidí. Jedni ať jdu na neschopenku a druzí, že přeháním… já vím, že se musím rozhodnout sama, ale zajímal by mě váš názor, popřípadě zkušenosti… :nevim:
Na gyndě mi řekla, že není problém napsat neschopenku, ale že je to na mě, že vysloveně riziko nevidí, když jsem jinak zdravá. Na druhou stranu k nám do lékárny chodí lidi, co se vrátili z Itálie a pomalu se ještě chlubí tím, že nedodrželi karanténu (a to včetně doktorů… :cert: ) taky vím, že na prohlídky stejně budu chodit dál, a tak se MHD a čekárnám nevyhnu… ale má smysl se bát poslední 2 měsíce před mateřskou? Co se týče finanční stránky, to mě taky mrzí… kdybych si aspoň mohla vzít tu dovolenou (mám ještě dalších 15dní, ale zaměstnavatel už mi to nedovolí)… a necítím se dobře být doma jen tak, jen protože se bojím (nikdy jsem nechodila ani za školu), ale v práci zas budu nešťastná že se budu bát… fakt jsem těhotná… vůbec nevím co chci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28795
10.3.20 20:51

Asi bych v tomhle případě neriskovala a vzala si neschopenku. Přece jen, prostě k vám chodí nemocní a ty jsi těhotná. I chřipka by byla blbá. Nebo pracuj, ale s respirátorem, jeslti máš a jestli je to reálné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16014
10.3.20 20:53

Ja bych si v tomhle případě nechala napsat neschopenku. I v téhle fazi těhotenství je nebezpecne i kdybys mela obyc chřipku. Zdravi moje i ditete by mi bylo prednejsi nez vychazky a plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
10.3.20 20:54

Bohužel, to reálné není… dneska mi psaly i kolegyně z práce, že ať jsem ráda, že jsem zatím doma, že jsou tam davy… on by ten kontakt s nemocnými šel omezit, protože máme pohotovostní okénko, kterým by šlo vydávat, jenže majitel nechce přijít o kšefty :-( a až dojde dezinfekce,, tak si to už vůbec neumím přestavit, protože nové zatím nechodí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
10.3.20 20:55

Vzala bych si neschopenku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 21:09

Urcite bych sla na PN take jsem…(jsem tez tehotna)

Příspěvek upraven 10.03.20 v 21:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 21:09

Taky bych byla pro neschopenku, mysli v první řadě na sebe a miminko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
10.3.20 21:12

Určitě neschopenku, proč riskovat?
Doktor ti muze napsat „rizikové“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
10.3.20 21:13

Holky já vím že na prvním místě jsem já a miminko a vnitřně to tak cítím… Ale cítím se i tak hrozně provinile…ještě je to umocneny tema hormonama… Vedoucí jsou vzteky bez sebe co si to dovoluju… Já nejsem totiž moc typ co by se dokázal prosadit, vždy jsem radši vyhověla aby nebylo zle :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
10.3.20 21:14

@Dragonsqueen a ty jsi na rizikovém také kvůli rizikům v práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16014
10.3.20 21:15

@Dzuda kasli na vedeni, stejne je ted par let nebudes vidat, tak ti muze byt jedno i kdyby se zadusili vzteky. Mysli v první řadě na miminko, kdyby se cokoliv stalo, tak vedeni ti dite nenahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
10.3.20 21:21

@Kriss Tina Přesně, jsem zdravotní sestra ze jsem těhotná, jsem zjistila v době chřipkové epidemie a okamžitě sla na PN a fakt z toho černý svědomí neměla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 21:23
@Dzuda píše:
@Dragonsqueen a ty jsi na rizikovém také kvůli rizikům v práci?

Oboji ;) pracuji na poste a tam se vidame s lidmi, takze sem se bala, ze jako astmatik neco chytim uz pri prvni chripkovy epidemii a take jsem o prvni dite v 8.mesici prisla, takze me nechali doma, kdyz jsem s tim prisla. Pak sem navic zacala silene neustale zvracet byla i v nemocnici…Tak uz jsem proste doma a ted se snazim i moc ven ani nechodit. Na vedeni kasli…Me v praci vyhrozovali jestli pujdu marodit ze se uz nebudu moct vratit zpet apod…Nikdo netusi kde budeme za 2-3 roky a dite ti nikdo nevrati…Kasli na praci a nejaky hryzajici svedomi ze oni na Tebe budou nastvani…To je jejich zivot a jejich svedomi, ze nechapou zenu, ktera se snazi ochranit sebe a sve nenarozene dite. Navic s PN do prace uz ani nemusis…Staci poslat jen sms a nebo email, oznamit ze od toho datumu marodis a neprijdes s nimi vubec do kontaktu. Ver mi, ze pokud se Vam dvema cokoliv stane, to si potom budes vycitat… :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3419
10.3.20 21:33
@Dzuda píše:
Holky já vím že na prvním místě jsem já a miminko a vnitřně to tak cítím… Ale cítím se i tak hrozně provinile…ještě je to umocneny tema hormonama… Vedoucí jsou vzteky bez sebe co si to dovoluju… Já nejsem totiž moc typ co by se dokázal prosadit, vždy jsem radši vyhověla aby nebylo zle :,(

Prosim te na provinile pocity se vykasli. Zadny zamestnavatel za to nestoji. Vzdyt to urcite neni jedina lekarna v okoli kde muzes potom pracovat a kdo vi co bude po materske. Ja osobne bych tehotnou holku v teto dobe v praci nedrzela. Vezmi si PN a dovolenou si pak vyberes pred rodicovskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
10.3.20 21:42

@Ijen jo o tom už jsme taky mluvili že mi dovolenou proplati v té době mezi mateřskou a rodičovskou… Ale vůbec tomu nerozumím. Tak když teď budu doma tak mi prvních 14dni stejně budou muset platit nemocenskou a pak po mateřské ještě dovolenou… Kdyby mi dovolili tu dovolenou teď celou, tak by to i pro ně bylo jednodušší? :nevim: ale máte pravdu v tom, že kdyby se pak něco fakt stalo, tak zdraví už nikdo nevrátí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama