Učitelka v MŠ - stěžovat si?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MiraMoo
Kecalka 250 příspěvků 16.12.17 20:20
Ucitelka v MŠ-stěžovat si?

Holky prosim poradte..syna mam 2.rokem v MS,1.rok bezproblemovy. Ted od zari ma jine ucitelky-jedna starsi kt syna chvali (i kdyz s tim, ze je fakt zivy) a druha holcina po skole. A s tou mam od zacatku problemy :zed:. Ted asi budu hnusna, ale vazne uz mi dosla trpelivost-holka se ani neusmeje, jen kouka, stoji, s detma nic nedela/deti nic neumi. Nevidela jsem ji fakt ani jednou se pousmat, rict souvislou vetu. Od zari POKAZDE co jsem pro syna prisla si jen a jen stezovala-ze ji neposloucha, ze u ni nespi po obede, ze beha, ze si dela co chce atd atd. Za ty mesice ani jedna blba pochvala, nebo neco pozitivniho. Kazdopadne-Musim uznat, ze u ni je opravdu jak z divych vajec a neposloucha ji :( -coz me mrzi, stve…zezacatku jsem se ji za to omlouvala, synovi domlouvala. Snazila jsem se nejak pomoct atd. Jenze ted je to mwsic tak vyhrocene, ze uz vazne nevim co delat…prisla s tim, ze si syna nahrava na svuj soukromy telefon (kdyz je po obede spani, tak natacela jak syn nelezi a behal po postylkach :roll: ). No, nadsena jsem z toho vazne nebyla-ale jasne, chapu ze mi jen chtela ukazat, ze si nevymysli a syn ji fakt nerespektuje. Ale komu dal to ukazovala?? :zed: Takze jsem se ji zase jak blba omluvila s tim, ze uz to budu resit i s druhou ucitelkou a spolecne neco zkusime „vymyslet“. Druha ucitelka me ujistila ze to fakt resit nebude, ze je syn naopak moc super a ze se s kolegyni o tom uz nehodla bavit :zed: :zed: a radila mi, at to proste neresim, ze si s detma musi poradit ony. Ok. Jenze od ty doby syn chodi s tim, ze mu ta mlada rika napr,–Ze mu ustrihne jazyk a nohy. Taha ho za usi. Atd :,( jakoze jsou mu jen 4roky, ale todle by si snad nedokazal ani vymyslet…??
Co mam sakra delat??!!! Asi uz si chci stezovat reditelce..jenze stejne bude stale s ni ve tride :roll: skolku ma jinak strasne rad, ma tam vsechny kamarady…takze odchod do jine mi prijde…ja nevim :,( co byste poradily, prosim?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 16.12.17 20:24

To co ucitelka rika rozhodne neni spravne, ze si ho nataci take ne, ale jestli syn v dobe spani predvadi to co pises, tak mi to take normalni neprijde. Mozna uz je zoufala, syn k zlobeni stahne i ostatni deti.

LadySi
Echt Kelišová 7886 příspěvků 16.12.17 20:28

@MiraMoo Ahoj, dojdi si za ředitelkou a domluv si společnou konzultaci s ní a oběma učitelkami po pracovní době a chtěj slyšet konkrétní problémy a společná řešení. Napiš si na lísteček, co všechno tě trápí. Neříkej jí nic konkrétního, jen že máš nějaké neshody s pí. uč a že chceš společnou konzultaci ohledně syna. Ony si připraví hodnocení o chování tvého syna a společně si ujasníte postoje. To je to nejlepší, co můžeš pro všechny strany udělat. Evidentně ani obě učitelky k sobě nenašly cestu, takže se ničeho neboj. Třeba nejsi ve třídě jediná a pohnou se ledy. Mladá by se měla více snažit. Evidentně neví, jak má dítě udržet na postýlce a v žádném případě mu nemůže říkat takové věci.

Helileli
Závislačka 3039 příspěvků 16.12.17 20:30

Já ještě dokážu pochopit to natáčení, ale tahání za uši? S tím už bych šla za ředitelkou. Nemluvě o vyhrožování ustřiženým jazykem.
Tohle už je z mého pohledu na hranici týrání. A pokud by to ředitelka chtěla nějak smést že stolu, že jako za to může syn, řešila bych to se zřizovatelem školky.

MiraMoo
Kecalka 250 příspěvků 16.12.17 20:32

@elinka90 prave to…ze ja vim, ze to neni vubec dobre co u ni predvadi. Ze je to jeji 1.rok v praci a hned ma „todle“ :roll:,syn je proste zivy a kdyz jich tam je vic takovych, tak…vzdyt to urcite znas.
Jenze co ja mam delat, kdyz tam nejsem :nevim: u jinych to nedela, takze…ja fakt nevim jak tomu zabranit..???
Takze mesice jsem mela vycitky, ze zlobi…jenze uz me to proste nebavi!!! :cert: vzdyt ve skolce by ho meli i neco naucit, byt jrcitym vzorem…a jakoze reci typu ze mu ustrihne nohy…vzdyt se ke me priplizi a zamumla zase nejakou stiznost a kouka, co ja s tim… :roll:

LadySi
Echt Kelišová 7886 příspěvků 16.12.17 20:33

@Helileli jj, máš pravdu, jen bych to neřešila jen s ředitelkou za dveřmi, ale chtěla bych, aby u toho byla i druhá učitelka a vzala bych i manžela, pro mladou učitelku to bude dostatečná lekce, aby to okamžitě přestala dělat.

tereza12345
Extra třída :D 10257 příspěvků 16.12.17 20:34
@elinka90 píše:
To co ucitelka rika rozhodne neni spravne, ze si ho nataci take ne, ale jestli syn v dobe spani predvadi to co pises, tak mi to take normalni neprijde. Mozna uz je zoufala, syn k zlobeni stahne i ostatni deti.

Od toho je studovana ucitelka, aby si umela s detma poradit. Zvlast pokud druha ucitelka ho zvlada v pohode.. pak neni problem v diteti, ale v ucitelce.

Jinak zakladatelko, naprosto te chapu.. mame to stejny…dva roky nejlepsi ucitelky pod sluncem ted naprosta hruza.. :zed:
reditelce si stezovat bez.. ucitelka nema co synovi vyhrozovat, a nedej boze ho tahat za usi.. to si absolutne nesmi dovolit.. samozrejme musis synovi vysvetlovat co a jak muze.. ne ze on si muze delat co chce, aby me. nekdo spatne nepochopil..
my taky budeme. resit zvesti, ze ucitelka tam ty deti pleska po hlave.. pry, snad.. musime to overit. :roll:

MiraMoo
Kecalka 250 příspěvků 16.12.17 20:37

@LadySi dojdu za ni. Nechtelo se mi do toho, stale jsem vyckavala ze se to zlepsi…ale asi uz neni na co cekat.
Vzdyt ja uz zacinam byt paranoidni a o syna se bojim :oops:.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 16.12.17 20:38

Řešila bych to s vedením, ale ne formou stížnosti. S tím, že víš, že je syn živý, nicméně jedna učitelka to vpohodě zvládá, druhá ne. Synovi doma domlouváš, ale ve školce s ním nejsi, tudíž ho nemůžeš v tu chvíli ani zastavit. Ale zdůraznila bych, že sice chápeš pohnutky mladší učitelky, ale s nahráváním syna a strašením odstřižených končetin vážně nesouhlasíš.
Jako asi tvůj syn bude „pěkné kvítko“ ale jestli ho zvládá starší, loni ho taky zvládaly, tak bude spíš problém u té mladé učitelky (docela by mne zajímalo jak zvládá ostatní děti).

tereza12345
Extra třída :D 10257 příspěvků 16.12.17 20:40
@MiraMoo píše:
@LadySi dojdu za ni. Nechtelo se mi do toho, stale jsem vyckavala ze se to zlepsi…ale asi uz neni na co cekat.
Vzdyt ja uz zacinam byt paranoidni a o syna se bojim :oops:.

I my zaciname byt paranoidni, ze ty ucitelky deti. nezvladaji.. :roll:

LadySi
Echt Kelišová 7886 příspěvků 16.12.17 20:42

@MiraMoo Ničeho se neboj, jsem z oboru a řešíme naprosté banality, protože někteří rodiče nedokáží pochopit, že se jejich dítě chová jinak doma a jinak v kolektivu téměř třiceti dětí. Tvůj problém už není banalita, rozhodně je zapotřebí si promluvit a vyčistit vzduch. Syn si může vymýšlet do určité míry, někdo to tak má, ale o to více přeci budeš chtít vysvětlení, jak postupovat ve společných cílech ve výchově. A s natáčením na telefon např. se divím, že by tohle ředitelka tolerovala. Určitě k tomu chtěj vyjádření.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33253 příspěvků 16.12.17 20:53

Bez spolupráce s rodiči nezvládne problémové chování dítěte žádná učitelka. Nahrávání na mobil je přes čáru, ale aspoň vidíš, co kluk dělá. Si ho zkroť a budeš mít po starostech 8)

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 16.12.17 20:58

Upřímně já přijít na to že cizí člověk až je to učitlka natáčí bez mého vědomí mé dítě tak udělám hodně velké dusno, navíc v době kdy je v pyžamu 8o rozhodně bych se postarala o to aby v žádném případě dítě dál neučila

PenelopaW
Kecalka 428 příspěvků 4 inzeráty 16.12.17 21:07

Sama musím říct, že mi běhal mráz po zádech, když jsem to četla. Představa, že se někdo takhle chová k našemu chlapečkovi a ještě si ho natáčí, je trochu moc. Chápu i učitelku, že si neví rady, prostě je možné, že jí Tvůj syn nesedl a vadí jí už jen z principu, ale na druhou stranu, od toho studovala školy a měla by být profík, aby se s tím popasovala. Pokud druhá učitelka říká, že je to v pohodě a dítě není žádný hajzlík, brala bych to tak, že prostě ta mladá má s klukem konflikt. Nejrozumnější mi přijde to, co navrhuje LadySi. V naší společnosti, a natož mezi ženskými, je problém v tom, že jak si budeš stěžovat, ta mladá učitelka, pokud nezmění třídu nebo působiště, bude dotčená a i kdyby Ti vedení stokrát dalo za pravdu, zůstane to v ní a vztah k synovi to rozhodně nevylepší. Proto bych se snažila jít na to i ve stylu: „Paní učitelko, já vás chápu, vím, že je to s ním někdy těžký, nesedli jste si, ale takhle se nic nevyřeší, kluk se vás bude bát a bude zlobit ještě víc…“ bla bla, prostě jakože jí ukázat podporu. I když je to evidentně žába, která se neumí ovládat, tak trochu empatie a jakože podpory z Tvojí strany by jí mohlo trochu uvolnit a synovi pomoct… Držím pěsti!

PenelopaW
Kecalka 428 příspěvků 4 inzeráty 16.12.17 21:10

A určitě bych důrazně řekla, že si nepřeješ, aby Tvoje dítě bez souhlasu rodičů kdokoli natáčel, aby ten záznam smazala. Tohle je na žalobu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >