Reklama

Kdy dát dítě do školky a kdy nechat doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:34
kdy dát dítě do školky a kdy nechat doma?

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti. Můj syn je již týden doma - měl rýmu a občas zachrchlal, celou dobu je bez teploty. Zítra bych ho už chtěla dát do školky, ale nevím jestli to není moc brzy, rýmu už nemá a cca 3× denně zachrchlá, jinak je úplně v pořádku a řádí jako černá ruka… bohužel můj malý chytne vše co je kolem něj, takže jsem častěji doma než v práci…v práci už se jim to moc nelíbí (za poslední 2 měsíce jsem byla doma 3 týdny…). V jakém stavu je ještě únosné dát dítě do školky aby to bylo ok jak pro něj, tak pro ostatní děti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13379 příspěvků 05.12.17 13:38

S rýmou (klasickou, ne zelenou) a občasným zachrchláním jsem do mš dávala, však v zimě tak vypadaly snad všechny děti. Přijde mi, že to přeháníš.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 05.12.17 13:42

Tady se neptej, tady ti 99% napise, ze kaslik a rymycka nic neni a sup do skolky ;) v realu to je rano nurofen doma, v noci sem tam zvraceni, ale nic to neni…pak to ve skolkach vypada jak vypada. Kazdopadne pokud muzes nech ho doma jeste aspon dva dny. Zase chapu, ze v praci to neni tak jednoduche.

smudlinky
Závislačka 2516 příspěvků 360 inzerátů 05.12.17 13:42

Kdyby takové byly všechny matky, bylo by to super :-) Trochu rýma a mírný kašel bez teplot, bez hnisavé rýmy - dávám dítko do školky.

xjuklickova
Kelišová 5086 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 13:46

Do skolky patri zdrave dite!!! Bohuzel snad do kazde skolky chodi deti bud nedolecene, nebo jeste ani nezacali lecbu… Pokud nema zelenou rymu, tak ti reknou, ze muzes. I vodova ryma je infekcni, pokud neni alergicka, no jen se to spatne vysvětluje
Ja davam do skolky az uplne zdrave dite, ale jsem snad jedina z cele skolky. Ted maji vsi a deti chodi porad…

Příspěvek upraven 05.12.17 v 13:48

Moravankaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 13:47

Zakladatelka dle mého nepřehání, jen má osobní zodpovědnost a zpětnou vazbu a to nejen ke svému dítěti, ale i ke zbytku kolektivu. Její přístup by měli mít všichni rodiče! Přístup pošlu s rýmou a chrchláním, však co, mají to všichni…tak díky tomuto přístupu je mé dítě neustále doma a ve školce to vypadá jak v čekárně u pediatra. Rýma je nemoc, silně infekční a mnoho dětí do 6 let na “pouhou” rýmu reagují teplotami, zvracením atd.
Nicméně k zakladatelce, týden už je ok, infekt už by neměl být přenosný.

misha alex
Kecalka 289 příspěvků 05.12.17 13:48

S rýmou a trochou kašle bych doma byla furt, což nejde. Teď jsem na vážkách, protože měla malá včera teplotu. Z té se vyspala a dnes jen ta rýma. Asi babička.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 05.12.17 13:50

@xjuklickova :kytka: pardon za OT, ale moc mi tesi, ze si toto mysli i nekdo jiny :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 14:08
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o vaše zkušenosti. Můj syn je již týden doma - měl rýmu a občas zachrchlal, celou dobu je bez teploty. Zítra bych ho už chtěla dát do školky, ale nevím jestli to není moc brzy, rýmu už nemá a cca 3× denně zachrchlá, jinak je úplně v pořádku a řádí jako černá ruka… bohužel můj malý chytne vše co je kolem něj, takže jsem častěji doma než v práci…v práci už se jim to moc nelíbí (za poslední 2 měsíce jsem byla doma 3 týdny…). V jakém stavu je ještě únosné dát dítě do školky aby to bylo ok jak pro něj, tak pro ostatní děti?

pokud nemá teplotu, netuberákuje a neteče mu zelený sopl, tak do školky chodí.. zas jako s každou rýmičkou nás dr doma nenechá..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 14:09
@saadet píše:
Tady se neptej, tady ti 99% napise, ze kaslik a rymycka nic neni a sup do skolky ;) v realu to je rano nurofen doma, v noci sem tam zvraceni, ale nic to neni…pak to ve skolkach vypada jak vypada. Kazdopadne pokud muzes nech ho doma jeste aspon dva dny. Zase chapu, ze v praci to neni tak jednoduche.

u nás, v našem kraji, kdyby se hledělo na kašel, tak jsou školky komplet prázdné.. ono je to i tím, kde žiješ :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 14:10
@Moravankaa píše:
Zakladatelka dle mého nepřehání, jen má osobní zodpovědnost a zpětnou vazbu a to nejen ke svému dítěti, ale i ke zbytku kolektivu. Její přístup by měli mít všichni rodiče! Přístup pošlu s rýmou a chrchláním, však co, mají to všichni…tak díky tomuto přístupu je mé dítě neustále doma a ve školce to vypadá jak v čekárně u pediatra. Rýma je nemoc, silně infekční a mnoho dětí do 6 let na “pouhou” rýmu reagují teplotami, zvracením atd.
Nicméně k zakladatelce, týden už je ok, infekt už by neměl být přenosný.

tak si zkus zajít s rýmou k dr, zda Ti napíše paragraf :lol:

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 05.12.17 14:16
@martina.se píše:
u nás, v našem kraji, kdyby se hledělo na kašel, tak jsou školky komplet prázdné.. ono je to i tím, kde žiješ :think:

to mozna. Jsem z prahy. Jako ja chapu, ze kdyz je zenska napr sama a chodi do prace je to proste tezke, ale ja znam tolik zenskych co jsou doma, nebo na rodicaku s mladsim a posilaji do skolky nachrchlane deti. Proste dle meho zdrave dite nekasle ani nema rymu :nevim: ono je dost podstatne i doleceni a rekonvalescence. Coz malokdo dodrzuje, stejne jako klidovy rezim, dostatek vitaminu - a nemyslim de.ilni martanky, ale ovoce a zeleninu atd.

Moravankaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 14:26

@martina.se
Jsem na volné noze, takže co neudělám to nemám. Netýká se mne paragraf, nemocenská nic. Přes den se starám o nemocné dítě a v noci, když jakž takž spí, nehorečkuje a nedusí se, tak pracuji. Když dopracuji, občas zbyde třeba hodina dvě spánku, pak zase ráno a opět jsem pečovatelka. Nikoho nezajímá kdy si svou práci udělám, nikoho nezajímá že si ty starosti a nestíhačku vláčím celý den v hlavě. Takže mi povězte něco o matkách, které trpí pod bičem kapitalisty v práci, nebo trpí na paragrafu. Za mne práci nikdo neudělá, klient když nemá odvedenou práci včas, jde ke konkurenci. Neodvedu práci, nemám koláče.
Ráno v šatně vidím pravidelně matky, které vodí nemocné dítě, s druhým doma na rodičovské…jen a pouze lenost, jedno udám, nestarám se a je klid.
A mi ochodem jsme z “průmyslového” Ostravska… a kliše o regionu a kašli už dávno neplatí. Co platí jsou nezodpovědné matky.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 14:29

@Moravankaa no, tak tohle jsem zažívala 7 let.. teď jsem šla do zaměstnaneckého poměru a jako paragraf na rýmu Ti prostě dr nenapíše, to je realita.. a co se týče kašle - přijď k nám do školky.. taky ostrava. Děcka začnou chrchlat s prvním smogem a skončí na jaře.. nevim, jestli žiješ mimo ostravu, ale u nás to platí stále.. ale jo, s těmi, co jsou doma na RD s druhým, to souhlasím, takové mají nechat dítě doma.. tohle je ale odpovědnost školky..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 14:29

@martina.se u doktorky jsem byla minulý týden, je to prý jen lehké nachlazení a paragraf mi napsala… Zakladatelka

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Mě a smazat? Směje se Rytmusovi Dara Rolins! A co mu dál vzkázala?

Zpěvačka Dara Rolins (45) se nestačí divit. S člověkem klidně můžete strávit... číst dále >

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >