Učitelka v přípravném ročníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 21:22
učitelka v přípravném ročníku

Bydlíme v jedné z pražských čtvrtí, kde je velký přetlak na přípravnou třídu. (pro děti s odkladem školní docházky) Tento rok je již prakticky za námi a já se už nemůžu dočkat až to skončí. Paní učitelka umí velmi dobře pracovat s dětmi a je si toho dobře vědoma. Po celý rok neustále vybírala různé poplatky na nejrůznější věci: sešity, pastelky, divadlo, výlety a příspěvek na to aby mohla k Vánocům koupit dětem dárek (Od každého vybrala 100 až 200 Kč a žádné dítě nic nedostalo) Poslední den před Vánoci muselo každé dítě přinést dárek pro vylosovaného kamaráda. Vše bez jediného potvrzení o zaplacení :nevim: :cert: :cert: :cert: Když jsem na podzim, ještě plná nadšení, že se moje dítě dostalo do přípravné třídy, chtěla účtenku tak se urazila a naznačila mi, že se chovám divně protože jí nedůvěřuji. Vůbec nevím, kde peníze skončili. V porovnání s kamarádkami nikdo neměl takové výdaje ani ve školce ani ve škole. Máte někdo podobnou zkušenost? Ráda bych kontaktovala rodiče ostatních dětí z přípravné třídy. Myslím si, že se všichni bojíme něco udělat aby to nepoškodilo naše děti v první třídě. (Téměř všichni budou pokračovat dále ve spádové škole)

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8172 příspěvků 04.06.19 21:30

Spojte se s ostatními rodiči a ptejte se po vyúčtování jak učitelky, pokud vás pošle do háje, tak ředitelky a pokud to ani ona nebude chtít řešit, tak na školském odboru radnice.

Příspěvek upraven 04.06.19 v 21:31

Saffiraa
Závislačka 3978 příspěvků 12 inzerátů 04.06.19 21:30

Ahoj, mám také syna v přípravné třídě v Praze a jsem moc spokojená. Zrovna tento týden mají každý den nějaký výlet. Paní učitelka vybírala na začátku roku a v pololetí peníze do třídního fondu. Teď už moc peněz nezůstalo, takže nás požádala o doplacení 2 akcí navíc. Jinak každé vybírání peněz zapisuje dítěti do sešitku, stejně tak družina. Učitelka vede přesnou evidenci, kolik co stálo a my se můžeme podívat do vyúčování.
Ze třídního fondu se často platí i akce ve škole, např. mobilní planetárium, nejrůznější eko-akce, divadla, fotografie, apod. A to stojí kolikrát více peněz, než nějaký výlet. Takže je možné, že peníze použila i na školní akce.
Každopádně si myslím, že pokud jí požádáš o vyúčtování, tak by to neměl být problém. :mavam:

Sashie
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 04.06.19 21:33

Tak za sešity, divadlo účtenky nemá, to se kupuje hromadně a na školu. Za výlet na měla mít hromadnou účtenku. Ale jestli jsi po ní chtěla vystavit účtenku od ní konkrétně, tak to nemá jak udělat. Maximálně by ti mohla ukázat účtenky, co kde kupovala. Ona není právnická osoba, např věci na tvoření kupuje spíš pro vaše pohodlí hromadně. Zase jste nemuseli řešit věci typu „přinést metr stužky a tři špejle“. Já jsem si po domluvě s rodiči na začátku školního roku vybrala 200 Kč na výtvarné potřeby. Za sešity a divadlo jsem vybírala samostatně, ale peníze jsem odevzdávala sekretářce.

aknadar
Kecalka 426 příspěvků 04.06.19 21:37

Nevěřím tomu, že učitelka vybrala od každého dítěte 100-200 Kč na vánoční dárek, který děti nedostaly… tak to by byla tedy pěkná podvodnice. A to jako Pepíček dal 105 Kč, Mařenka 180 Kč… nebo jak? Jestli máš pocit, že tě ošidila proč si nevyžádáš vyúčtování???

markytka7
Kecalka 151 příspěvků 04.06.19 21:45

Příspěvek

hanka.br.
Generální žvanilka 20248 příspěvků 04.06.19 21:52
@Anonymní píše:
Bydlíme v jedné z pražských čtvrtí, kde je velký přetlak na přípravnou třídu. (pro děti s odkladem školní docházky) Tento rok je již prakticky za námi a já se už nemůžu dočkat až to skončí. Paní učitelka umí velmi dobře pracovat s dětmi a je si toho dobře vědoma. Po celý rok neustále vybírala různé poplatky na nejrůznější věci: sešity, pastelky, divadlo, výlety a příspěvek na to aby mohla k Vánocům koupit dětem dárek (Od každého vybrala 100 až 200Kč a žádné dítě nic nedostalo) Poslední den před Vánoci muselo každé dítě přinést dárek pro vylosovaného kamaráda. Vše bez jediného potvrzení o zaplacení :nevim: :cert: :cert: :cert: Když jsem na podzim, ještě plná nadšení, že se moje dítě dostalo do přípravné třídy, chtěla účtenku tak se urazila a naznačila mi, že se chovám divně protože jí nedůvěřuji. Vůbec nevím, kde peníze skončili. V porovnání s kamarádkami nikdo neměl takové výdaje ani ve školce ani ve škole. Máte někdo podobnou zkušenost? Ráda bych kontaktovala rodiče ostatních dětí z přípravné třídy. Myslím si, že se všichni bojíme něco udělat aby to nepoškodilo naše děti v první třídě. (Téměř všichni budou pokračovat dále ve spádové škole)

Vybrala si tyhle peníze přímo na dárky pro děti a žádné nic nedostalo? To jako vážně? Nikdo z rodičů se nezeptal? Nechápu tu sumu - 100 - 200 znamená, že každý mohl donést jinou cenu a ona měla koupit dárky, které nakonec nekoupila a peníze si nechala pro sebe? To asi ne. Jak to tedy bylo?

Váš příspěvek
Reklama