ucpaný nos v těhotenství

184
26.1.06 14:14

ucpaný nos v těhotenství

Ahoj maminy,
nemáte některá radu, jak se zbavit stále ucpaného nosu v těhotenství? Trápí mě to už pěkně dlouho a jediné, co pomáhá je Olynth. Bohužel v těh.se moc nemůže. Vincentka nezabrala a Pinosol taky ne. Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1679
26.1.06 14:17

Zkus sprej s mořskou vodou, bohužel nevím, jak se jmenuje, ale pomohl :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1679
26.1.06 14:17

Zkus sprej s mořskou vodou, bohužel nevím, jak se jmenuje, ale pomohl :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
26.1.06 19:04

Ahojky, ten sprej do nosu se myslím jmenuje Sterimal. Já jsem používala v těhotenství Nasivin pro kojence. Doporučili mi ho v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
26.1.06 19:04

Muchláčku,
mám stejný problém. Sliznici mám na „sračky“ - zejména po ránu smrkám krev a večer, když lehnu, tak se mi blbě dýchá. Nejdřív jsem taky používala Olynth, ale jak píšeš - neměl by se a navíc i na běžnou rýmu se má používat jen týden. Takže jsem přistoupila k Vincentce a stříkám si jí i preventivně do nosu několikrát za den. Alergoložka mi napsala nějaké kortikoidy, ale ty jsem okamžitě vyhodila.

Takže jediná rada - zkus tu Vincentku několikrát denně.

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
26.1.06 19:17

Děkuju za rady! Už jsem z toho nosu úplně vyřízená, při prvním těhu jsme to neměla…Ale zase jsem měla zalehlé uši - no furt se něco děje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
26.1.06 19:45

Já jsem se v těhotenství bála všech léků včetně těch do nosu, takže co mi jediné trošku pomáhalo, byla klasická inhalace :) Větrový sajrajtek, do horké vody a pod osušku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
27.1.06 16:09

Tak to sem měla úplně stejný.bez kapek sem nemohla fungovat.Sterimar a cokoliv podobnýho bylo naprosto kničemu.Používala sem normální kapky.Jinak se fakt nedalo.Po porodu jako když utne byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
27.1.06 17:08

Ahoj,
taky mě v těhotenství, hlavně ke konci, trápil stále „ucpaný nos“. Doktor mě uklidnil, že je to normální, protože všechny sliznice jsou v těhotenství více prokrvené a zduřelé. Když bylo nejhůř tak jsem si na noc stříkla Olynth, ale to fakt vyjímečně. Sterimar je asi nejlepší z těch šetrných prostředků. Vydržte, po porodu tohle přejde :wink:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
416
27.1.06 17:11

Já jsem měla ucpaný nos permanentně od 4. měsíce. Alergoložka řekla, že jde o tvz. těhotenskou alergii, že to po porodu přejde. Takže jsem kapala Olynth, Sanorin atd. v podstatě celou dobu a v pohodě!
A po porodu jako když utne! :D
Lennys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.06 18:11

Já tím trpím taky a hned od začátku v podstatě dodnes. Bohužel mi doktor řekl, že to přejde až po porodu. No to si ještě užiju. :roll: Už to tu bylo napsáno, proč to vzniká. Jen já si do nosu nic nedávám, u mě se to dá ještě vydržet.
Lucka, Anička 3roky a mimi 20tt

• Nahlásit
  • Citovat
6545
27.1.06 21:32

Doporučuji Sterimar s obsahem mědi na horší rýmu, jinak klasickej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.11.15 11:28

Ahoj měla jsem ucpaný nos v podstate porad a nedalo se s tim nic delat v noci jsem se až dusila..no a tak jsem po dvou mesicich utrpeni koupila nasivin a temer 6mesicu ho pouzivala v podstate kazdy den nekolikrat..spokojena maminka spokojene miminko..v den porodu jako mavnutim proutku nos prestal být ucpaný, male jsou 4mesice a je uplne ok mozna malinko prerostla, ale pochybuju ze je to kapkama do nosu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
24.6.16 15:57

Ahoj, já měla to samé, totálně jsem se dusila od začátku druhého trimestru. Doktorka na ORL mi ale Olynth a podobné důrazně zakázala, takže jsem se asi měsíc fakt trápila, pak se to docela zlepšilo a před porodem znova, to už jsem si ale ten Olynth vzala protože týden před porodem už je to fakt jedno. Co mi pomáhalo víc než všechny mořský vody byl ledový obklad na nos. Tím ten otok povolil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
29.9.16 09:56

Já jsem měla ucpaný nos celé těhotenství a používala jsem dětský olynth střídavě se sanorinem. Bez kapek bych to nepřežila. Už jsem po porodu a žáden následek to nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama