Ujak - vzdělávání dospělých

225
21.2.16 09:13

Ujak - vzdělávání dospelych

Ahoj, najde se tu někdo, kdo to aktuálně studuje a může mi poreferovat, co studium obnáší? Potřebovala bych získat Bc. dálkově při práci a dítěti. Tak jestli je to reálné :) a kdy a jak často probíhá výuka, co seminarky atd. Mockrat děkuji za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1220
21.2.16 10:13

Ahoj, kamardka tuhle skolu studovala pri praci a vse uplne v pohode. Vlatsne i zkousky pry byla velka komedie.
Tahle skola u personalistu obecne nema dobre renome. Kamaradka pri pohovorech na to take narazila. Ma magistra a vlastne je ji to temer k nicemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
21.2.16 10:13

Budu psát za speciální pedagogiku, u jiných oborů se to může lišit - za semestr jsou 2 víkendy přednášky, ve zkouškovém jsou cca 3-5 zkoušek a 3-5 zápočtů. Zápočty jsou většinou za účast na přednáškách + seminární práce cca 5 stran na dané téma. Zkoušky mají 3 formy - klasický písemný test s určitým poměrem otevřených a uzavřených otázek, test s výběrem odpovědí ABCD v testcentru na počítači anebo klasifikační práce na cca 10 stránek. Zkoušky jsou většinou o víkendu nebo odpoledne v pracovní den, ale najdou se výjimky, kdy zkouška je nelogicky např. v úterý v 9h - kdo z pracujících na ní může jít a brát si volno ve školství také není jen tak jednoduché. Skripta a knížky se dají vždy půjčit v knihovně (jsem z Prahy), ale materiály ke zkouškám se dají sehnat od starších spolužáků. Studium není zas taková brnkačka, jak si každý myslí, ale ujde to. Prostě se něco musíš naučit, něco znáš z praxe, nejhorší jsou ty seminárky a kvalifikační práce, nad tím se stráví hodně času. Ještě nějaký dotaz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
21.2.16 10:23
@Dianela píše:
Ahoj, kamardka tuhle skolu studovala pri praci a vse uplne v pohode. Vlatsne i zkousky pry byla velka komedie.
Tahle skola u personalistu obecne nema dobre renome. Kamaradka pri pohovorech na to take narazila. Ma magistra a vlastne je ji to temer k nicemu.

JJ, bývalá kolegyně si tam střihla ing. a po 2 letech hledání práce s diplomem z této školy skončila na středoškolském místě, ke kterému si ještě musí dodělávat rekvalifikační kurz. A strašně moc lituje těch 250 tisíc, co to stálo, prý to měla investovat raději do hypotéky anebo do studia jazyků…

@mama67 ale pokud máš fajn práci a potřebuješ jen lejstro s titulem, tak by to mohlo být OK ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
21.2.16 10:31
@Fraisket píše:
Budu psát za speciální pedagogiku, u jiných oborů se to může lišit - za semestr jsou 2 víkendy přednášky, ve zkouškovém jsou cca 3-5 zkoušek a 3-5 zápočtů. Zápočty jsou většinou za účast na přednáškách + seminární práce cca 5 stran na dané téma. Zkoušky mají 3 formy - klasický písemný test s určitým poměrem otevřených a uzavřených otázek, test s výběrem odpovědí ABCD v testcentru na počítači anebo klasifikační práce na cca 10 stránek. Zkoušky jsou většinou o víkendu nebo odpoledne v pracovní den, ale najdou se výjimky, kdy zkouška je nelogicky např. v úterý v 9h - kdo z pracujících na ní může jít a brát si volno ve školství také není jen tak jednoduché. Skripta a knížky se dají vždy půjčit v knihovně (jsem z Prahy), ale materiály ke zkouškám se dají sehnat od starších spolužáků. Studium není zas taková brnkačka, jak si každý myslí, ale ujde to. Prostě se něco musíš naučit, něco znáš z praxe, nejhorší jsou ty seminárky a kvalifikační práce, nad tím se stráví hodně času. Ještě nějaký dotaz?

A jak dlouho zhruba dopředu jsou známý termíny zkoušek? Přednášky pokryjí celý víkend? Jako klasicky od rána do večera? Co se týče těch seminarek, jen napisu a odevzdam nebo treba musim obhajovat jako bakalarku - to někde prej mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
21.2.16 10:34
@Dianela píše:

Musím souhlasit. Při výběru kandidátů k zaměstnání - s touto školou je rovnou vyřazujeme z výběru. Protože narozdíl od jiných škol (UK, MU, VŠE…) to naprosto nic nevypovídá o tom, že by člověk měl schopnosti vysokoškoláka.

• Citovat
  • Upravit
225
21.2.16 10:35

Jinak se omlouvam, píšu z mobilu, tak omluvte prosím případný překlepy :lol: jinak k pověsti školy, je mi to dobře známo, ale potřebují titul do práce :) uvidíme, jestli to bude tak jednoduché, jak někteří tvrdi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
21.2.16 10:37

@mama67 tak jako asi to k nezvládnutí nebude, ale myslím, že přece jen po tom, co proběhlo v médiích, tu laťku museli alespoň o pár milimetříků zvýšit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
21.2.16 10:46
@mama67 píše:
Jinak se omlouvam, píšu z mobilu, tak omluvte prosím případný překlepy :lol: jinak k pověsti školy, je mi to dobře známo, ale potřebují titul do práce :) uvidíme, jestli to bude tak jednoduché, jak někteří tvrdi :nevim:

A nebylo by preci jen lepsi poohlednout se po studiu na jine skole, kde to nestoji takove penize? S individualnimi plany pracuje hodne skol, sama ted studuji druhou skolu. Kdyby jsi nahodou chtela v budoucnu menit zamestnani, urcite bys mela vetsi uplatneni treba s titulem z UK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
21.2.16 10:57

Upřímně řečeno, potřebují časově málo náročnou školu opravdu jen k získání titulu, který mi v práci zajistí postup na lépe placenou pozici. Na dítko jsem sama, mám jen pracující babičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
21.2.16 11:00
@mama67 píše:
Upřímně řečeno, potřebují časově málo náročnou školu opravdu jen k získání titulu, který mi v práci zajistí postup na lépe placenou pozici. Na dítko jsem sama, mám jen pracující babičku.

To chapu. Skoda jen tech penez :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
21.2.16 11:19
@mama67 píše:

A nebylo by záhodno se porozhlédnout po něčem na veřejné VŠ, v kombinované formě studia? (dálková již léta neexistuje, ani na UJAK - říká se tomu kombinované studium).
Výhodou je to, že je to zdarma a některé obory jsou „dávačka“ i na veřejných VŠ. Jsi z Prahy, nebo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
21.2.16 11:23

@anonymouss jé tak mi poraď, kde je to dávačka na veřejných? moc díky, klidně i do SZ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
21.2.16 11:30

A to já klidně veřejně ;)
Obory na pedagogických fakultách - ne samozřejmě specka, ale různé učitelské aprobace pro základní školy (křesťanská výchova je třeba super)
Obory na fakultě filozofické, sociálních věd/studií apod. - různé bizarní oborčeky (gender, enviro…)
Nebo bakalář v kombi formě na právnické fakultě, ty jejich „specializace“ (to je ale Brno), tak to je úplně v pohodě (výuka přes víkend, 3× za semestr, pak pouze přijít na zkoušky).

Jasné, že když někdo k humanitnímu zaměření netáhne, bude to pro něj náročné a přijde mu to jako „žvásty“. Ale obecně vzato se tam dá plout bez ztráty kytičky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
21.2.16 11:33

@anonymouss díky! :palec: a něco přírovovědného tam nemáš? ;)
vůbec jsem netušila, je pro základku aprobace křesťanská výchova…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama