Ukolébavky

5256
22.1.06 19:37

Ukolébavky

Ahojky všem,

včera mi malá ne a ne zabrat, chudák má rýmu, tak jsem zkoušela všechno možné, až jsem začala zpívat. Vzpomněla jsem si jen na Halí belí, Spi děťátko spi a Černé oči jděte spát. A mám pocit, že je ani neznám celé. Znáte je někdo celé a co ještě nějaké jiné ukolébavky nebo čím bavíte miminka?

Peťula a Julinka 27 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29645
22.1.06 20:01

Ahoj :)
My teda uz vetsinou cteme pohadky, ale ukolebavky a basnicky nejsou nikdy k zahozeni. Trosku jsem zapatrala:
http://benjamin.webpark.cz/basnicky2.html

Na netu toho urcite najdes furu.
Mate nekdo jeste tipy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29645
22.1.06 20:09

Tady jsou i pohadky…doufam, ze nevadi, ze sem davam odkazy :wink:
http://koblizek.webpark.cz/…rikanky.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
22.1.06 21:41

Ahoj Peťulo,

pokusím se:

Černé oči, jděte spát,
však musíte ráno vstát.

Ráno, ráno, raníčko,
dřív než vyjde sluníčko.

Sluníčko už vychází,
má milá se prochází.

Prochází se po rynku,
nese chlapcům novinku.

Novinečku takovou, že na vojnu verbujou.

(každý verš se 2× opakuje, to určitě znáš)

Spi, děťátko, spi,
zavři očka svý,
Pán Bůh bude s tebou spáti,
andělíčky kolíbati,
spi, děťátko, spi.

Spi, děťátko, spi,
zavři očka svý,
máma bude s tebou spáti,
rány, boule pofouká ti,
spi, děťátko, spi.

Spi, děťátko, spi,
zavři očka svý,
maminka ti tiše zpívá,
tvoji duši ukolíbá,
spi, děťátko, spi.

Spi, děťátko, spi,
zavři očka svý,
až se vzbudíš za chviličku,
maminka ti dá kašičku,
spi, děťátko, spi.

(já místo „děťátko“ zpívám „Aničko“).

Jinak ti vřele doporučuju knihu Jany Hanšpachové „Hry pro maminky s dětmi“, je tam fůra krásných říkanek, aspoň mojí Aničce se moc líbí.

Tak ať se brzo uzdravíte.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
30.4.14 21:13

Ukolébavky v knize

Ahojky. Chtěla bych se zeptat zda někodo neví kde můžu sehnat ukolébavky, ale ne ke stažení ale normálně v knize???Mě příjde, že všude jsou zpěvníky, pohádky a písničky, ale přímo jen ukolébavky ne..Ano našla jsem jich plno ke stažení, ale mě by se líbylo je mít pěkně v knize :)Pamatuji si jak mě a bráskovi naše maminka zpívala..Dala nám do ruky sklenku mléka :)…a zpívala..Mám na to nádherné vzpomínky!!!A dneska jsem jí to připoměla tak mi jednu Indianskou zaspívala..Úplně jsem se vrátila do dětských let.. :)Tak v tom chci pokračovat :)Ale chtěla bych zpíše nějaký zpěvník ukolébavek..Zdá se mi, ale že nic takového neexistuje :(Jen ke stažení texty:( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
1.5.14 09:46

Jé, to už je let, kdy jsem zakládala tohle téma :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
2.5.14 11:48

Děkuji za zprávu..Ale čekala jsem radu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.16 21:25

Ukolébavka z hororu a amerických filmů

Ahojte. Hledám ukolébavku z amerických filmů. Slyšela jsem ji i v hororech, ale nemůžu si vzpomenout ani na jeden film ani na text. Znám jen melodii. V textu bylo něco jako Spinkej, spinkej děťátko maminka ti koupí ptáčátko. Když ten ptáček nezazpívá, maminka ti koupí skřivánka…textem si nejsem jista. Hodila jsem to spíš jen do slepa. Seznam ani googel nepomohli :( v těch hororech to buď zpívala maminka a v jednom byl hrací kolotoč kde hrála melodie.

• Nahlásit
  • Citovat
5782
23.3.16 21:34
@Anonymní píše:
Ahojte. Hledám ukolébavku z amerických filmů. Slyšela jsem ji i v hororech, ale nemůžu si vzpomenout ani na jeden film ani na text. Znám jen melodii. V textu bylo něco jako Spinkej, spinkej děťátko maminka ti koupí ptáčátko. Když ten ptáček nezazpívá, maminka ti koupí skřivánka…textem si nejsem jista. Hodila jsem to spíš jen do slepa. Seznam ani googel nepomohli :( v těch hororech to buď zpívala maminka a v jednom byl hrací kolotoč kde hrála melodie.

Mohla by to být Hush little baby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
23.3.16 21:35

Hush, little baby, don't say a word.
Papa's gonna buy you a mockingbird… viz
http://www.babycenter.com/…baby_6730.bc ?

Teda ukolebavka z hororu…to bych si doma nepustila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.16 21:38

@Heivka je to ona :srdce: jsi boží, děkuji :mrgreen: a CZ text náhodou někdo nevíte jestli je na netu??

• Nahlásit
  • Citovat
1087
23.3.16 21:44
@Anonymní píše:
@Heivka je to ona :srdce: jsi boží, děkuji :mrgreen: a CZ text náhodou někdo nevíte jestli je na netu??

Podivej se sem
http://www.karaoketexty.cz/…e-baby-56904

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.16 21:48

@anivbl Děkuji všem…páni to byla rychlost. Ani jsem nečekala, že někdo pozná co to je :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
1087
23.3.16 21:52
@Anonymní píše:
@anivbl Děkuji všem…páni to byla rychlost. Ani jsem nečekala, že někdo pozná co to je :D :D

Tady se vi prece vsechno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5611
12.10.16 22:51

Obnovuji téma. Je to už pár let od založení diskuse, tak jsem si řekla, že se zeptám:-).

Odmalinka malé zpívám večer na uspávání, celkem to trvá a já pořád dokola omílám sadu ukolébavek/písniček na dobrou noc. Myslím, že mám celkem slušný repertoár, ale neznáte ještě nějakou?

Toto je to, co zpívám já:-).

Když jde malý bobr spát
Brum brum brum, o čem se zdá medvědům (z večerníčku o medvědech)
Mravenčí ukolébavka (Svěrák)
Spinkej můj andílku, hajej a spi
Spi děťátko spi
Dobrú noc má milá, dobrú noc Černé oči jděte spát
Princi můj maličký spi
Ho ho Watanay
Spinkej (na melodii Leaving on the jet plane, zpívá Spiritual kvintet - https://www.youtube.com/watch?…).
Nezacházej slunce, nezacházej ještě

Dál znám Máš má ovečko dávno spát, ale tu písničku nesnáším, takže nezpívám.

Pak jsem si vymyslela slova na asi 5 anglických ukolébavek…

Ale protože fakt hodně zpívám na usínání, tak hledám inspiraci všude. Používám i písničky z pohádek, ty pomalejší… Ale vážně máme tak málo českých ukolébavek?:))

Máte nějaké tipy? Moderní, klasické, umělé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama