Ukončení pracovního poměru v době nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 10:24
ukončení pracovního poměru a nemoc

Prosím o radu. 8. 10 jsem nastoupila do práce, bohužel jsem 5.11 onemocněla. Na neschopence budu do pátku 30.11. Chci ukončit pracovní poměr, mám do výpovědi uvést že pracovní poměr ukončuji 30. 11 nebo až v pondělí 3.12? Stačí výpovědˇzaslat poštou? Ukončující část neschopenky mám poslat na OSSZ nebo zaměstnavateli? Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji za rady.

Reakce:
Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6363 příspěvků 20.11.18 11:27

Pokud jsi ve zkušebce, tak podáváš zrušení ve zkušební době ne výpověď. K výpovědi se vždy váže výpovědní doba. Při zrušení pracovní poměr skončí dnem doručení, pokud neuvedeš do zrušení den pozdější. Pokud bys tam chtěla napsat až 3. 12., tak ten den bude ještě pracovní poměr trvat, tzn. měla bys normálně pracovat. Neschopenku dál řeš přes zaměstnavatele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 11:57

@Lendeš Dobře, děkuji za info. Tak jim pošlu zrušení pracovního poměru rovnou s ukončenou neschopenkou. Osobně se mi tam z jistých důvodů chodit nechce. Žádné věci tam nemám, takže by s tím nemusel být problém. Do toho nstačí když napíšu že ukončuji pracovní poměr ve zkušební době? Vůbec se v tom nevyznám :?

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6363 příspěvků 20.11.18 12:08

Pokud tam napíšeš nějaké datum skončení, ale doručeno to bude až později, tak se bere jako datum skončení prac. poměru to datum doručení, takže na to pozor, když chceš posílat poštou, udělej to radši s předstihem.

A na netu jsou vzory, např.: https://www.vzory.cz/…ebni-dobe-2/

Váš příspěvek
Reklama