Ukončení pracovního poměru v době nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 10:24
ukončení pracovního poměru a nemoc

Prosím o radu. 8. 10 jsem nastoupila do práce, bohužel jsem 5.11 onemocněla. Na neschopence budu do pátku 30.11. Chci ukončit pracovní poměr, mám do výpovědi uvést že pracovní poměr ukončuji 30. 11 nebo až v pondělí 3.12? Stačí výpovědˇzaslat poštou? Ukončující část neschopenky mám poslat na OSSZ nebo zaměstnavateli? Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji za rady.

Reakce:
Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5594 příspěvků 20.11.18 11:27

Pokud jsi ve zkušebce, tak podáváš zrušení ve zkušební době ne výpověď. K výpovědi se vždy váže výpovědní doba. Při zrušení pracovní poměr skončí dnem doručení, pokud neuvedeš do zrušení den pozdější. Pokud bys tam chtěla napsat až 3. 12., tak ten den bude ještě pracovní poměr trvat, tzn. měla bys normálně pracovat. Neschopenku dál řeš přes zaměstnavatele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 11:57

@Lendeš Dobře, děkuji za info. Tak jim pošlu zrušení pracovního poměru rovnou s ukončenou neschopenkou. Osobně se mi tam z jistých důvodů chodit nechce. Žádné věci tam nemám, takže by s tím nemusel být problém. Do toho nstačí když napíšu že ukončuji pracovní poměr ve zkušební době? Vůbec se v tom nevyznám :?

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5594 příspěvků 20.11.18 12:08

Pokud tam napíšeš nějaké datum skončení, ale doručeno to bude až později, tak se bere jako datum skončení prac. poměru to datum doručení, takže na to pozor, když chceš posílat poštou, udělej to radši s předstihem.

A na netu jsou vzory, např.: https://www.vzory.cz/…ebni-dobe-2/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >