Ukončení studia necelý měsíc před státnicemi

59
17.5.17 12:45

Ukončení stuida necelý měsíc před státnicemi

Ahoj, potřebuji, abyste mě někdo nakopal do zadku… (půjde to blbě, protože jsem na vozíku :lol: :lol: ) Né vážně! Chybí mi 3 zkoušky a 12.6. mám jít ke státnicím! Napadá mě myšlenka školu ukončit, ale jen proto, protože se bojím, že to prostě nedám. Takhle jsem nevyváděla ani před maturitou :nevim: Přitom už tak málo, a já se cítím být ve slepé uličce, ze které mi nikdo nemůže pomoct :( :( Prosím.. podpořte mě.. nutně to potřebuju. Dneska místo učení celý den brečím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

904
17.5.17 12:48

Tak to přinejhorším nedáš, no. A co? Státnice se vypisují i v září, to zas není taková hrůza, když to teď nestihneš. Přestaň se děsit a vezmi to krok po kroku.

Vzdát se a utéct můžeš vždycky. Já bych raději zabojovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.5.17 12:51

Já před státnicema zvracela, brečela, nespala… neblbni a vydrž to, víš, jaká by to byla škoda, když jsi zvládla dojít až tak daleko? :hug: Já mám dvě VŠ, před jedněmi státnicemi jsem na rok přerušila, ale nemyslím si, že to pomohlo, spíš jsem měla strach, že jsem zapomněla to, co jsem už uměla :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
17.5.17 12:51

No tak kdyby to kazdy vzdal, protoze se boji, ze to neda, tak asi nevystudoval nikdo, protoze si kazdy mysli, ze to neda a pak to da v pohode. Jelikoz ses dostalo az na konec tak to urcite das. Musis si rict, ze jde vlaste o prd, maruru uz mas a tahle skola je jen bonus a kdyz statnice neudelas tak se vlastne nic moc nedeje, protoze uz jednu skolu mas a muses jit ke statnicim napodruhe.Skoc si do lekarny at ti daji neco slabsiho na uklidneni, aby ses dala do pohody a sup na slunicko a ucit se. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1079
17.5.17 12:53

@Dailý Vyhodit od státnic tě můžou a nemusí. Ale když skončíš, tak bude prostě konec. Nemá smysl teď končit se studiem, když už jsi došla tak daleko. Taky jsem si myslela, že státnice nemůžu udělat. Zvlášť, když jsem tam tak blekotala, ale udělala. Takže jdi na chvíli ven, je tam hezky, načerpej trochu pozitivní energie a směle zase do boje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3857
17.5.17 12:54

Zabojuj a nevyprdni se na to, taky kousek před cílem :) nemáš co ztratit- jestli ukončíš studium a nebo případně nedáš státnice ( což si nemyslím, když jsi došla až sem), tak je to prašť jako uhoď!
:lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
17.5.17 12:56

Klíííííííííííd, tak půjdeš přinejhorším ke státnicím v září a co jako…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
17.5.17 12:56

Je to náročné, ale konec je v dohledu. Hlavně dodělat zkoušky, udělat státnice se dá i na podzim. Já radím dát si den volna s vínem a pak se do toho pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
17.5.17 12:57
@Dailý píše:
Ahoj, potřebuji, abyste mě někdo nakopal do zadku… (půjde to blbě, protože jsem na vozíku :lol: :lol: ) Né vážně! Chybí mi 3 zkoušky a 12.6. mám jít ke státnicím! Napadá mě myšlenka školu ukončit, ale jen proto, protože se bojím, že to prostě nedám. Takhle jsem nevyváděla ani před maturitou :nevim: Přitom už tak málo, a já se cítím být ve slepé uličce, ze které mi nikdo nemůže pomoct :( :( Prosím.. podpořte mě.. nutně to potřebuju. Dneska místo učení celý den brečím :,(

Neblbni, nevzdávej to. Tak půjdeš ke státnicím i později. Zkoušky zkus, máš ještě necelý měsíc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
17.5.17 12:57

Ahojky,
chápu - je to totální masakr. Já sama se maturity nebála vůbec (maturovala jsem teda 2007 = ještě ta stará verze maturit), ale z bakalářských státnic jsem zvracela strachy (doteď nechápu, neb magisterských jsem se potom zase nebála vůbec). Úplně vidím tu bezmoc, zmatek, sevřený žaludek… já měla taky pocit, že ten vysněný klid a pocit úspěchu je už tak strašně blízko a že teď přeci musím zatnout zuby a jít do toho naplno. Zároveň jsem se hrozně bála, že to nezvládnu a celý ten obrovský stres a strach a pláč a proučené noci budou na nic…
Takže - to, že je to UŽ za měsíc vezmi jako pozitivum - bude to prostě JEN úplně na houby měsíc plný strachu, stresu a učení - ono to nějak půjde…většinou to prostě nějak vyjde…tak se zkus hecnou a říct si, že tenhle měsíc tomu prostě obětuješ :kytka:
Heleďs ony ty státnice nakonec strašně rychle utečou - ten den bude najednou pryč a ty pojedeš domu s tím, že jsi bakalář (magistr/ing/doktor/nevím, co studuješ :-)) a následující víkend/týden/měsíc nemusíš vůůůůbec nic - a to je najednou tak opojný pocit, že to za to fakt stojí :palec: :mrgreen:
Jako nějak to prostě jít musí no… a ono to vždycky nějak jde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
17.5.17 12:58

Určitě na to nekašli, buď přeruš, nebo to prostě zkus. Pokud nejsi na medicíně (tam by tři zkoušky během měsíce + státnice hned poté mohly být problém), máš slušnou šanci to dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 13:00

@Dailý ja udelala szzk az napodruhe a z milosti :mrgreen:…a byvaly mimistr skostvi az napotreti :-)tak nic neukoncuj, dej si panaka, jdi tam a uvidis :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
17.5.17 13:02
@Dailý píše:
Ahoj, potřebuji, abyste mě někdo nakopal do zadku… (půjde to blbě, protože jsem na vozíku :lol: :lol: ) Né vážně! Chybí mi 3 zkoušky a 12.6. mám jít ke státnicím! Napadá mě myšlenka školu ukončit, ale jen proto, protože se bojím, že to prostě nedám. Takhle jsem nevyváděla ani před maturitou :nevim: Přitom už tak málo, a já se cítím být ve slepé uličce, ze které mi nikdo nemůže pomoct :( :( Prosím.. podpořte mě.. nutně to potřebuju. Dneska místo učení celý den brečím :,(

Už jsi hodně blízko a je škoda zahodit všechno, co už jsi dokázala. Snaž se uklidnit, dodělej si zkoušky, které ti chybí a když tak půjdeš na státnice na podzim. U nás to tak někteří moji spolužáci měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7533
17.5.17 13:03

Zvládla ses dostat ke státnicím, tak máš předpoklady pro to, abys zvládla i státnice ;) Ber je jako jakoukoliv jinou zkouškou - máš na ně víc pokusů, takže i kdybys to teď nedala, tak se nic neděje. Zkus si na uklidnění koupit meduňku a před spaním si dělat čaj a doplňuj hořčík a vitamin B (hlavně B6), které tělo při stresu více spotřebovává. Tak hlavu vzhůru a mysli pozitivně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 13:06
@radkka píše:
Já před státnicema zvracela, brečela, nespala… neblbni a vydrž to, víš, jaká by to byla škoda, když jsi zvládla dojít až tak daleko? :hug: Já mám dvě VŠ, před jedněmi státnicemi jsem na rok přerušila, ale nemyslím si, že to pomohlo, spíš jsem měla strach, že jsem zapomněla to, co jsem už uměla :kytka:

Mam v tomto s Radkou asi podobne zkusenosti, uz jsme se jednou shodly.

Je to normalni, to k tomu patri!!! Stejne jako „vysedet“ diplomku, je nutny na konci pridat a projit si peklem a nervama a nevzdat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama