Ukončení těhotenství ve 24.tt

Anonymní
26.7.20 21:14

Ukončení těhotenství ve 24.tt

Ahoj, je tu někdo kdo podstoupil ukončení těhotenství po 20.tt? Zajímalo by mě jak dlouho potom budu muset být v nemocnici, máme doma dvouletou cacorku a chtěla bych co nejdřív kvůli ní domů. A ještě jedna otázka, nechali jste si miminko po „porodu“ Ukázat? Stále váhám zda je to dobrý nápad a nebo raději se na něj nepodívat. Bohužel nám zjistili velkou srdeční vadu takže nemáme na výběr :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3157
26.7.20 21:20

Je mi to moc líto. :hug: Známá byla v porodnici klasicky 3 dny, jako kdyby rodila normálně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 21:32

Ahoj, nedavno jsem porodila mrtve dite cca ve 41tt, po porodu jsem byla propustena za 11hodin, zadna dalsi kontrola nebyla, az v sestinedeli.

• Nahlásit
  • Citovat
1299
26.7.20 21:32

Upřímnou soustrast. Pokud ti bude doma lépe, tak vždycky můžeš podepsat reverz. Stejně tvrdí, že v nemocnici musíš být kvůli dítěti. Uvidíš, jak ti bude, třeba zůstaň přes noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 21:49
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo podstoupil ukončení těhotenství po 20.tt? Zajímalo by mě jak dlouho potom budu muset být v nemocnici, máme doma dvouletou cacorku a chtěla bych co nejdřív kvůli ní domů. A ještě jedna otázka, nechali jste si miminko po „porodu“ Ukázat? Stále váhám zda je to dobrý nápad a nebo raději se na něj nepodívat. Bohužel nám zjistili velkou srdeční vadu takže nemáme na výběr :,( :,(

Ahoj moc mě mrzí, že musíš na ukončení. Tak jsem ho musela podstoupit. Domů jsem mohla jít druhý den odpoledne. My jsme měli kombinované postižení vady mozku a Down, takže jsem si malého nenechala ukázat. Hlavně jsem měla strach, že už bych se ho nechtěla vzdát. Teď bych ho asi vidět chtěla, ale to už nejde. Požádali jsme o vydaní tělíčka ke kremaci a máme urnu uloženou v hrobě. Nemocnice nám zdarma poskytla nadstandard a porodní pokoj byl mimo klasické porodní sály. Snaží se ti vyjít maximálně vstříc. I když si člověk myslí, že je připravený na to co ho čeká, tak tě to totálně srazí na kolena. Neboj se říct si o léky na uklidnění, na bolest nebo epidurál. Prostě cokoliv co ti tu bolest, hlavně psychickou pomůže trochu utlumit.
Na emiminu existuje skupina Prázdná náruč, požádej o přijetí. Vždycky tam najdeš oporu a útěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
28824
26.7.20 22:00

To je mi moc líto. Miminko bych vidět nechtěla. I tak to bude těžké. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14507
26.7.20 22:14

Je mi to moc líto. :hug: Často lidi radí, že se podívat nemáš, a stále převládá takový přístup i v porodnicích, ale ze spousty zkušeností maminek, které jsem četla, jich mnoho později lituje. Může to pak trochu chybět při „uzavírání“ této kapitoly. Za sebe bych tedy spíše poradila se s andílkem rozloučit, ale záleží jen a jen na Tobě, na tvé povaze a přístupu, i na tom, co v tu chvíli zrovna budeš chtít. Vždycky se to později dá i symbolicky, ale tento moment už vrátit zpátky nepůjde… Obvykle se případně dá domluvit i otisk nožičky nebo fotka, to je taky možnost a měla bys o ní vědět a rozhodnout se informovaně. Tak to jen ke zvážení, ať je tu i opačný názor… Držte se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
26.7.20 22:24

Moc mě to mrzí. Mě pustili hned další den. Já jsem si miminko nechala ukázat, pochovala jsem si ho s manželem a nechali nás s ním o samotě. Já bych to doporučila, pak můžeš litovat toho že ses nerozloučila, budeš přemýšlet jak vypadalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 22:24

@Litta každý to musí udělat tak jak to v tu chvíli cítí. Kdo nezažil může dát radu, ale nikdy se nemůže vcítit do toho co člověk musí zažít i kdyby třeba sebevíc chtěl, prostě to nedokáže. Co v tu chvíli cítíš, že je správné to prostě uděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
14507
26.7.20 22:27
@Anonymní píše:
@Litta každý to musí udělat tak jak to v tu chvíli cítí. Kdo nezažil může dát radu, ale nikdy se nemůže vcítit do toho co člověk musí zažít i kdyby třeba sebevíc chtěl, prostě to nedokáže. Co v tu chvíli cítíš, že je správné to prostě uděláš.

Ano, je to tak, proto jsem i psala doslova „i na tom, co v tu chvíli zrovna budeš chtít“. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15698
26.7.20 22:34

Je mi moc líto, co tě potkalo. Podstoupila jsem to v 21tt. V pátek večer jsem porodila, v neděli dopoledne mě propouštěli, ale nevidím důvod, proč by se nemohlo jednat o ambulantní porod a ty jsi nemohla jít za pár hodin domů. Dítě jsem vidět nechtěla. Chtěla jsem si ho pamatovat živý, jak jsem ho cítila, jak kopalo. Nechtěla jsem mít celý život před očima mrtvé dítě. Nikdy jsem toho rozhodnutí nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2317
26.7.20 23:05

Ahoj, moc mě to mrzí, upřímnou soustrast :,( ukončovali jsme těhotenství ve 24 tt, malou jsem porodila okolí druhé odpoledne a druhy den ráno jsem odcházela, není důvod, abys zůstávala, pokud budeš bez komplikací…
Drž se, nedá se na to moc pripravit, od stanovení diagnózy do ukončení jsme měli 14 dni, kdy jsme víceméně věděli, jak to dopadne, tak by člověk řekl, že se trochu smiri, ale nejde to. Za sebe ti poradím nechat si co nejvíc ulevit léky aspoň po fyzické stránce. Dceru jsme s manželem viděli, oba si ji pochovali, rozloučili se, byli jsme o samotě asi hodinu, udelali jsme si otisky nozicek na památku a dokonce si ji vyfotili. Jsem za to vděčná, dnes jsou to přesně tři roky, fotky jsem ještě neviděla, ale vím, že je máme a kdybych potřebovala, můžu se podívat. Bála jsem se, jak bude malá vypadat, ale byla nádherná :srdce: pomohlo mi to vše uzavřít a smířit se s tím, že tu není.
Nebuď tam sama, pokud partner jen trochu může, ať je s tebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
29.7.20 03:33

Je mi moc líto, čím si procházíte, nás to potkalo ve 23tt pro předčasný odtok plodové vody. Z porodnice mě pustili druhý den dopo, dali mě pak na klasické oddělení, naštěstí ne na šestinedělí. Synek se manželovi narodil do rukou (neplánovaně, ale jaksi nikdo nepřišel na zavolání, ale bylo to tak nakonec lepší. Pak nám jej zabalili a dali mi ho pochovat a dopřáli nám chvilku klidu, abychom se mohli rozloučit. Byl krásný, vypadal, že spinká. My jsme nechali synka zpopelnit a jeho popel jsme pak rozptýlili. Manžel si nepřál uložení do hrobu, že nemůže do konce života chodit na hrob, kde bude jeho syn, že to nezvládne. Sama jsem měla o tom pochyby. Nicméně rozloučení za sebe doporučuji, pomůže vše uzavřít. S odstupem mi je líto, že nemáme synka v hrobě, byly časy, kdy bych potřebovala mít místo, kam bych se chodila za ním vyplakat, ačkoli to zní asi divně. Dnes mám krásnou šestiměsíční princeznu a vždy, když spinká a hlavně když byla miminečko, tak vidím, jak je podobná bráškovi. Byl jak andílek.
Moc Vám držím palce, ať vše probíhá co nejrychleji, já rodila 30 hodin, to bylo jak v zlém filmu. Ať je Vám brzy lépe a ať nečekáte znovu na ten zázrak moc dlouho. Bohužel si to musíte odžít sama, až na výjimky, které si zažily něco podobného, jste v tom sama, i když se okolí jistě bude snažit vám pomoci a často uslyšíte, že Vás chápou. Nemohou, ta bolest je ukrutná, je ve Vás. Proto se nebojte případně vyhledat pomoc, není se za co stydět. Rozmazlujte se a hýčkejte, jak jen to půjde. Zní to asi hloupě, ale já jsem to potřebovala, jinak bych se zbláznila. Musela jsem změnit vizáž, chtěla jsem nový začátek a potřebovala jsem se cítit jako žena, kterou jsem v sobě musela znovu najít. Ale i tak mi trvalo strašně dlouho se s tím smířit, včetně psychoterapií. Strašně moc mi pak pomohlo, když se přišlo na důvod, proč se tomu tak stalo, a že bude možné tomu příště zabránit. Otázka proč, mě strašně sžírala, ale jsem taková, potřebuji znát ve svém životě příčiny. Za necelé dva roky potom jsme si z porodnice v den synkova svátku vezli domu dcerku. Není dne, kdy bych si na něj nevzpomněla, čas od času si ještě popláču, ale už je to dobré. Neberu to tak, že mám děti dvě (máme ještě staršího syna), ale měla jsem děti tři.
Omlouvám se za délku odpovědi, chtěla jsem Vám napsat svou zkušenost, třeba Vám pomůže. Posílám na dálku svou podporu, držte se!!! :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.20 15:39
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo podstoupil ukončení těhotenství po 20.tt? Zajímalo by mě jak dlouho potom budu muset být v nemocnici, máme doma dvouletou cacorku a chtěla bych co nejdřív kvůli ní domů. A ještě jedna otázka, nechali jste si miminko po „porodu“ Ukázat? Stále váhám zda je to dobrý nápad a nebo raději se na něj nepodívat. Bohužel nám zjistili velkou srdeční vadu takže nemáme na výběr :,( :,(

Ahoj, já jsem podstoupila ukončení v březnu - 22tt.
Domů jsem šla druhý den. Miminko jsem vidět nechtěla, u nás se sešly četné vývojové vady, bylo to dost traumatizující i tak.
Manželovi nedovolili kvůli koronaviru zůstat, bývala bych to snášela lépe. Drž se, budu na Tebe myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama