Ultrazvuk genetika 20. týden těhotenství České Budějovice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nelinka2
Kecalka 339 příspěvků 18.01.18 13:15
Ultrazvuk genetika 20tt ČB

Zdravím, ohledně utz ve 20tt, dr vás odeslala na určité “pracoviště” genetiky ohledně velkého utz?
Nemohli jste si vybrat, kde si jej necháte udělat?
A taky pro Budějčáky, chodili jste k dr Čutkovi? Četla jsem dost negativ, tak mám krapet obavy - ale mám ještě dost času…

Reakce:

Meera
Extra třída :D 10372 příspěvků 18.01.18 13:26

@Nelinka2 doktorka mne odeslala k Čutkům, nijak jsem o tom nepřemýšlela, že bych šla jinam, ani jsem nebádala, jestli tu je jiná genetika zabývající se screeningem. Byla jsem tam 2×, jak ve 12tt, tak ve 20tt a péče standardní. Nevím, jaké negativa jsi četla, co by jako mohli pracovníci udělat k nelibosti maminek :mrgreen: prostě přijdeš, vytáhneš břicho, udělá se UTZ a finito :think: kamarádka měla u obou těhotenství špatné krevní testy a naopak byla moc spokojená s přístupem pracovníků, že tam s ní probrali i jiné možnosti, například Prenascan.

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 18.01.18 13:28

Ano odeslali mě automaticky do ČB. Asi si možná můžeš vybrat, když budeš chtít, ale mě to nikdy ani nenapadlo. Byla jsem v Budějovicích ve třech těhotenstvích a nikdy žádný problém. Vše v klidu, pohodě, ukázali miminko, vysvětlili, dali fotky, nahráli video, řekli pohlaví. Nevím, kde jsi četla negativa na Čutku a hlavně jestli myslíš starého nebo mladého, každopádně jsou to profesionálové a naprostí odborníci, takže si nemyslím, že jinde by bylo lépe.

ka2ka
Extra třída :D 12816 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 13:30

U čutků jsem byla jsou opravu pečlivý a všichni moc milý

Nelinka2
Kecalka 339 příspěvků 18.01.18 13:40

Díky za info, no říká se že starší je necita… :) ale jde hlavně o zdraví miminka, takže jasně, nechám to jak to bude.
Jinak ve 12tt jsem byla u své dr na screeningu, tak mě čeká asi jen ten 20tt.

ka2ka
Extra třída :D 12816 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 13:42

@Nelinka2 ono je tam i víc mudr a navíc starší je prý perfektní diagnostik, mě vyšetřovala mudr a volala si ho na konzultaci

Meera
Extra třída :D 10372 příspěvků 18.01.18 13:52

@Nelinka2 ke staršímu se jako bezproblémová těhotná nedostaneš :-D

ka2ka
Extra třída :D 12816 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 13:53
@Meera píše:
@Nelinka2 ke staršímu se jako bezproblémová těhotná nedostaneš :-D

taky myslím že starší i ten mladší dělají jen bezproblémové těhotenství

Nelinka2
Kecalka 339 příspěvků 18.01.18 14:03

@Meera ahaaa
No a na tu genetiku se chodí povinně a normálně? Nebo jen při nějakým problému?

mapu
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 18.01.18 14:07

Byla jsem u nich na velkem utz, ani nevim, kam jinam bych v cb sla. Vysetroval mne mlady dr. Cutka, v pohodě. Vysvetlil, ukázal, příjemný.

azalia
Kecalka 301 příspěvků 18.01.18 14:12

Já jsem byla bezproblémová těhotná a ke staršímu jsem se dostala. A tedy nic moc, má rozmáché pohyby a na břicho hodně tlačí.
Ale to by se dalo přežít. Horší jsou ty jejich katastrofické scénáře.
My měli bohužel u syna ve 12. týdnu vysoké NT. Bez skrupulí mi oznámili, že dítě s touto hodnotou nemůže být zdravé a šupem mě poslali na ukončení těhotenství - bez jakéhokoliv dalšího vyšetření.
Naštěstí jsme se nedali. Našla jsem si doktorku v Praze (za tu cestu mi to stálo). Ta na malém nic nenašla - narodil se zdravý. Čímž NECHCI říct, aby jste k Čutkovi nechodily, ale v případě nějakých špatných zpráv, si to OVĚŘTE ještě někde jinde.

Nelinka2
Kecalka 339 příspěvků 18.01.18 14:28

To já mám v prvním trimestru krev ok, NT taky oukej :) Čekám na vyhodnocení vývojovek z tripple testů. Tak by mělo být vše oukej. Jen chci vzít s sebou poprvé snoubence, tak abych mohla a tak, ale to určitě proberu s dr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >