Reklama

Preeklampsie - dávka aspirinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LiliDen
Povídálka 41 příspěvků 17.01.18 17:45
Preeklampsie - dávka aspirinu?

Ahoj holky, chtela bych vas poprosit o vase zkusenosti s preeklampsii v tehotenstvi. Uzivala jste nektera Aspirin (prip. Anopyrin) a pokud ano, jakou davku? Mne bylo zjisteno pri prvotrimestralnim screeningu riziko 1:77 preeklampsie, nyni jsem 16tt a davku mam urcenou 150mg Aspirinu na noc, vsude jsem ale cetla, ze tehulky braly 100mg. Ted jsem se docetla, ze vyssi davka se pry muze naordinovat tehotnym s vyssi vahou, ale ja mam ted kolem 70 kg/ 170cm a to mi neprijde az tak moc :oops:
Moc dekuji za pripadne reakce :-) :kytka:

Reklama

Reakce:

lisma
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 17.01.18 17:56

Oni robili teraz nejaký nový výskum, kde im vyšli lepšie výsledky so 150mg, ale môj gynekológ zase vravel, že pri tejto dávke ženy častejšie krvácajú. Doktorka na screenibgu mi radila 150mg a na poradni 100mg, tak som si vybrala 100 :lol: Pravdepodobnosť mám nižšiu než ty, hmotnosť zase trošku vyššiu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48341 příspěvků 17.01.18 18:32
@LiliDen píše:
Ahoj holky, chtela bych vas poprosit o vase zkusenosti s preeklampsii v tehotenstvi. Uzivala jste nektera Aspirin (prip. Anopyrin) a pokud ano, jakou davku? Mne bylo zjisteno pri prvotrimestralnim screeningu riziko 1:77 preeklampsie, nyni jsem 16tt a davku mam urcenou 150mg Aspirinu na noc, vsude jsem ale cetla, ze tehulky braly 100mg. Ted jsem se docetla, ze vyssi davka se pry muze naordinovat tehotnym s vyssi vahou, ale ja mam ted kolem 70 kg/ 170cm a to mi neprijde az tak moc :oops:
Moc dekuji za pripadne reakce :-) :kytka:

podle nějakých nových studií má několik desítek % pacientek při stovce rezistenci a nefunguje to, tak se doporučují dávky vyšší. Mám pocit, že 150 nebo 200 dokonce.

vaks
Kecalka 184 příspěvků 17.01.18 18:42

Já jsem sice nebrala anopyrin, ale stacyl(skupina stejná, jiný výrobce=jiný název)a brala jsem 1tbl.100mg po obede, riziko preeklampsie jsem nyni dle screeningu nemela, ale v 1.těhu jsem prodělala help syndrom, takze pro klid duse…jinak vazila jsem ve 20tt.cca 55kg/na 1tbl..kazda vazime jinak, takze bych mohla tvrdit, ze by to na me mohlo byt moc…spis se resi to krvaceni, jednak to redi krev..

Lama Lama
Hvězda diskuse 48341 příspěvků 17.01.18 18:51
@vaks píše:
Já jsem sice nebrala anopyrin, ale stacyl(skupina stejná, jiný výrobce=jiný název)a brala jsem 1tbl.100mg po obede, riziko preeklampsie jsem nyni dle screeningu nemela, ale v 1.těhu jsem prodělala help syndrom, takze pro klid duse…jinak vazila jsem ve 20tt.cca 55kg/na 1tbl..kazda vazime jinak, takze bych mohla tvrdit, ze by to na me mohlo byt moc…spis se resi to krvaceni, jednak to redi krev..

nejde jen o jiný název a výrobce. ale vstřebává se jinde, hůř funguje.

LiliDen
Povídálka 41 příspěvků 17.01.18 19:02

@lisma
Moc dekuji za odpoved :-) Do rizikove poradny teprve pujdu, tak uvidim, co mi na to reknou tam a treba to snizime na tech 100 mg. Take mi to prijde rozumnejsi :-) Rozhodne moc dekuji :kytka:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48341 příspěvků 17.01.18 19:08
@LiliDen píše:
@lisma
Moc dekuji za odpoved :-) Do rizikove poradny teprve pujdu, tak uvidim, co mi na to reknou tam a treba to snizime na tech 100 mg. Take mi to prijde rozumnejsi :-) Rozhodne moc dekuji :kytka:

A proc ti to prijde rozumejsi?

LiliDen
Povídálka 41 příspěvků 17.01.18 21:40
@Lama Lama píše:
A proc ti to prijde rozumejsi?

Protoze zbytecne velke davky urcite nejsou ku prospechu a Aspirin ma, nebo muze mit spoustu negativnich ucinku pri dlouhodobem pouzivani. Existuji studie, ve kterych zminuji schizofrenii, nebo autismus u deti, jejichz matky v tehotenstvi dlouhodobe uzivaly kyselinu acetylsalicylovou. Takze protoze tomu jako laik nerozumim, myslim, ze je rozumnejsi brat 100mg, pokud se to jevi jako dostatecne. Ono celkove cim mene leku, tim lepe. V pripade preeklapsie je ovsem ten Aspirin prokazany, i kdyz snizuje riziko “jen” o 50 %, ale aspon to.

LiliDen
Povídálka 41 příspěvků 17.01.18 21:41

Moc vsem dekuji za odpovedi :kytka:

vaks
Kecalka 184 příspěvků 17.01.18 22:01

@Lama Lama Lék Anopyrin stejně jako lék Stacyl patří do indikační skupiny antiagregancií. Liší se formou tablety, balením a dávkováním. Lék Stacyl má gastrorezistentní potah tablet, který brání dráždivému účinku přípravku na trávicí ústrojí.
Zda je lepší lék Stacyl nebo Anopyrin, je u každého pacienta individuální a rozhodnutí je v kompetenci lékaře.
Nejsem lékař ani farmaceut, pouze nižší zdra. personál, ale celou dobu jsem žila v domění, že tyto dva léky jsou stejné, odborná literatura zveřejňuje toto vysvětlení a stejně mi to bylo sděleno i mým gynekologem…ale to je OT;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >