Maminka v mladém věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dudlik226
Povídálka 40 příspěvků 16.01.18 23:01
Maminka v mladém věku

Ahojky,
mám dotaz. Jaký máte názor na mladé maminky? Mě je 22 a mám přítele o 12 let staršího, začínám toužit po miminku. Je tu jeden problém stále studuji, ale nepracuji pracuji vždy chvilkově. Přítel pracuje, má jisté místo, ale já bych nedostala mateřskou. Vím že kamarádka to měla taky tak a zvládli to z partnerem a to měli dluhy. A byly taky v pronájmu jako my (2+kk). Tak co myslíte zvládli bychom to?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 16.01.18 23:03

@Dudlik226 to musíte vědět vy. Nikdo nezná vaše příjmy, výdaje… rozumné by bylo počkat, až budeš mít nějakou praxi. Kromě toho, že bys měla nárok na mateřskou, by ses měla po mateřské kam vrátit, a nebo si líp najít místo. Firmy moc neprahnout po mladých mámách bez kousku praxe.

summersun
Kecalka 438 příspěvků 16.01.18 23:04

To záleží :-) Věříš mu? Jsi připravená na něm být závislá? Nebude to vadit jemu? Nebude to vadit Tobě?

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 16.01.18 23:05

A mimochodem, fakt bych řešila víc tu práci a tak, než věk. Taky mi v době porodu bylo 22. Jenže mám dobrou práci, praxi, vlastní dům (ikdyž na hypotéku). Ten věk není nijak extrémně nízký na dítě.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 16.01.18 23:06

To musíte vědět sami zda zvládnete :)
Jinak k té mladé mamince je mi 21 a jsem těhotná a rodit budu a budeme mi 22,4 :) a vím že to s přítelem zvládneme :) praci máme oba.

Příspěvek upraven 16.01.18 v 23:07

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 16.01.18 23:06

Za opravdu mladou maminku povazuji sestnactiletou holcinu :-)

Myslim, ze je lepsi mit dite v 22 nez ve 42. To se rozhodnes, jestli mit dite, podle toho, co ti napise nekdo na netu?

K tomu, abychom posoudili, zda to zvladnete, chybi dulezite informace (vyse prijmu, naklady na zivot). Ale podle toho, co pises, to asi zvladnete, jinak by ses takhle neptala :-D

Deninina
Závislačka 3926 příspěvků 16.01.18 23:11

Ja otehotnela v 19 ( plánovane) taky jsme byli ve 2+1 a taky jsem neměla odpracovano. Zvládli jsme to, po 2 letech se narodilo druhe ditko a poridili jsme si vysněny dum. Vsechno se da zvládnout :)

abcd32
Kecalka 369 příspěvků 16.01.18 23:18

Dokud nemáš alespoň hypotéku na vlastní bydlení tak je to cesta do pekel. Příteli je tedy 34 a nemá ani na úvěr byt a žije v podnájmu? To bych si teda velice rozmyslela… Neříkám, že je důležité mít kdoví jaké úspory, ale mít aspoň hypotéku, to je základ.

Dudlik226
Povídálka 40 příspěvků 16.01.18 23:20

Tak mi máme cca 30 tisíc měsíčně a vídaje na bydlení 9 tisíc a jídlo a to ostatní cca 7 tisíc. Já se samozřejmě nebudu rozhodovat podle lidí na netu.. jen chci slyšet názor ostatních. ;) Jen cítím, že jsem na miminko připravená a partner taky by chtěl miminko. Ten tomu nechává volný průběh.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 16.01.18 23:27

A co takhle zacit planovat svatbu, at prijdes na jine myslenky, mezitim aspon dostudovat, vdat se, pripadne si zacit hledat praci a pak zacit uvazovat o diteti?

abcd32
Kecalka 369 příspěvků 16.01.18 23:28

@Afrikana souhlasím… tomu říkám správné pořadí.

Dudlik226
Povídálka 40 příspěvků 16.01.18 23:34

@Afrikana svatbu už plánujeme ta bude 2019. A zároveň 2019 dostuduji. Práci stále hledám. Ale to s tím dítětem je můj vnitřní pocit. Dítě bych si přála. S partnerem uvažujeme zda to finančně zvládneme. I kdybych měla od února práci a otěhotněla až třeba v květnu tak nevím zda bychom to zvládli.. to bych byla blíž k mateřské…

abcd32
Kecalka 369 příspěvků 16.01.18 23:40

@Dudlik226 a jak dlouho spolu jste?

Dudlik226
Povídálka 40 příspěvků 16.01.18 23:46

@abcd32 skoro 2 roky

Netopirek
Echt Kelišová 7909 příspěvků 16.01.18 23:46

Tak pokud budete chtít, tak to zvládnete. Pokud děti oba chcete, tak uděláte všechno, aby jste ho měli a zajistili co je potřeba.

Co se týče práce, záleží co máš v plánu dělat a zda to pak jde dělat i s dětmi.
Rozhodně bych, ale nejdřív dokončila školu.
Co se týče podnájmu, ne všichni můžou a nebo chtějí se zadlužovat kvůli vlastnímu bydlení. Ale počítej s tím, že pokud si pořídíte dítě, tak se k vlastnímu bydlení budete dostávat o dost hůř a budete se muset hodně uskromnit.
A pokud máte svatbu v plánu v roce 2019, tak bych se o dítě začala snažit až v tom roce.
Jinak já měla první dítě v 21. Neměla jsem mateřskou a po RD jsem si musela hledat novou práci. Ale tu bych musela i tak, protože kadeřnice dělají převážně na ŽL a nebo 12. A to jsem jako samoživitelka nechtěla.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >