Dovolena ve 30-31tt

Anonymní
16.1.18 17:03

Dovolena ve 30-31tt

Ahoj!

mam letet na dovolenou ve 30tt (a vracet se ve 31tt). Jde o let 2.5h na jih Evropy. Vse je zaplacene, samozrejme kvuli tomu ale nechceme riskovat zdravi prcka. Mam zjisteno, ze s potvrzenim od lekare tato konkretni aerolinka nechat tehotnou letet az do 35tt. Pokud by bylo vse v poradku a citila jsem se dobre, asi bych chtela letet, ale zajimaji me vase konkretni zkusenosti spis nez teoreticke rady co BY kdo na mem miste delal nebo nedelal.
Byl nekdo v teto fazi tehotenstvi na podobnem vylete a jak jste to snasely? Take me zajima, jak jste snasely teplo (jih Evropy v lete). Normalne mam horko rada a slunicko mi nevadi, ale je to moje prvni tehotenstvi, tak nevim, jak to budu vnimat. Zadna jina dovolena neni v planu a asi dlouho nebude… :nevim:

Dekuju za zkusenosti a pripadne prakticke tipy!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.1.18 17:09

Moje konkretni zkusenost je ze jsem letela 2h ve 20tt a druhy den po priletu jsem dostala plicni embolii. Tezko rict, zda z letu nebo ne. Ja bych neletela. Ale to ti napise kazdy dle sebe neco jineho.

• Citovat
  • Nahlásit
27373
16.1.18 17:14

Já neletěla az tak těhotná, kolem 25tt, ale letěla jsem naopak z tepla do -20. Bude asi dost záležet jak se budeš ty cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
16.1.18 17:22

Take jsem letela, ale v drivejsim tydnu, 5 hodin letu a do tepla. Let se dal zvladnout, nerada dlouho sedim i netehotna, takze to nebylo uplne prijemne, ale take to nebyla zadna katastrofa :) ale co me teda nedelalo dobre a kvuli tomu bych uz znova takhle neletela bylo to pocasi. Normalne mi teplo a slunicko nevadi, ale ted jsem to snasela tak spatne, ze jsem vetsinu casu byla zavrena na pokoji a zvracela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Twixinka
16.1.18 17:27

Já byla ve 30 tt v Chorvatsku :) jeli jsme autem, manžel každé dvě hodiny zastavil, já se prošla, protáhla a bylo vše ok :) pro jistotu jsem si natáhla i kompresní podkolenky a cestu tam i zpátky jsem zvládla stejně tak pobyt i přesto, že tam bylo fakt docela vedro, ale stačilo hodně pít a často jsem se chodila zchladit do vody :) brala jsem to tak, že je to poslední dovolená, než přijde mimčo a doktorka mi odjezd odsouhlasila, takže pokud máš a budeš mít bezproblémové těhotenství, tak určitě leť ;) my se definitivně rozhodli pro odjezd den před samotným odjezdem, jelikož jsem byla na kontrole a vše bylo v pořádku, tak jsme neviděli problém :) jediné co bylo v autě nepříjemné, tak jak tam měla malá málo místa kvůli tomu, že jsem seděla, tak mě šíleně kopala :D

• Citovat
  • Nahlásit
11182
16.1.18 17:34

Ahoj já bych nejela ale já skončila ve 28tt v nemocnici a člověk nikdy neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3368
16.1.18 17:40

Ja mela termin loni v cervenci, porod v cervnu a ty teploty mi prisly nesnesitelne, byla jsem tak otekla, ze jsem chodila v sandalech a i v 18 stupnich se potila a bylo mi nesnesitelne vedro

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23017
16.1.18 17:41

Většina těhulí považuje třetí trimestr v létě za peklo u nás, natož na jihu evropy. Třikrát jsem byla těhotná a nikdy jsem ve třicetistupňových vedrech nebyla schopná vyjít z domu. Navíc zvaž to, že případné komplikace budeš muset řešit s místními lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50916
16.1.18 17:45

Anonymní, nebudu komentovat, jestli jet nebo nejet, to je asi zbytečné.
Za mě:
1/ řídila bych se tím, jak se cítím a zkusila to prodebatovat s lékařem, zjistit jaký má o on na to názor
2/ nezapomeň si sjednat dobré cestovní pojištění - jako těhotná musí mít zvláštní, nestačí to běžné. Co vím, tak se pojišťuje nejdéle do 2 měsíců od termínu a nesmíš mít rizikáč nebo neschopenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
16.1.18 17:49

Pokud tě ještě někdo v tomhle týdnu pojistí, tak bych asi letěla, proč ne., ale bez pojištění, který případně zaplatí i několikatýdenní péči o těžce nedonošenýho novorozence, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5740
16.1.18 17:58

Já jsem ve 30.tt rodila, takže takto pozdě bych neletěla.
Letěla jsem ve 20.tt a to bylo vše v pohodě, žádné speciální přípravy jsem nedělala.
Je ale fakt, že jsem neletěla na jih, ale na sever ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
16.1.18 17:59

Letěla jsem asi 29tt. Sjednej si pojištění pro těhotné a storno, nikdy nevíš :nevim: Teplo mi dělalo dobře. U moře se hezky dýchá. Vyhýbala jsem se rámům na letišti (těm velkým válcům), nechala jsem se zkontrolovat ručně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.18 18:17

Diky moc za vsechny reakce. Pojisteni, pripadne komplikace atd - toho vsechno jsem si samozrejme vedoma a zvazim si to sama. Zajimaly mne opravdu spise ty zkusenosti.. Diky moc :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat