UM nebo co misto nej???

1403
16.1.06 09:23

UM nebo co misto nej???

Ahojte holky,
Betka ma ted rok a pul a chci prestat kojit, problem je v tom, ze absolutne odmita i ochutnat UM. Proste jak to vidi v hrnku, ani k tomu necuchne. Bohuzel se v noci budi hlady a moje mliko uz ji nestaci, ale dokrmit se z hrnku odmita, tim padem uz pak neusne a vstava treba v pul 5 :-( Poradite nekdo co bych pripadne rano mohla pouzit misto toho mlika, po cem by jeste usnula?
Dik moc
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

63
16.1.06 09:31

Nejdřív ti skládám poklonu, žes tak dlouho vydržela kojit. Já už nekojím pěkně dlouho a bohužel už nechceme ani mléko. Občas si cucne z hrnečku, ale to jen aby neurazila.
Nevim, ale můj názor je, že v 1 a půl roce se už dítě asi hlady nebudí. Spíš potřebuje kontakt a tak. Pokud chceš přestat kojit zkusila bych čaj. Případně bych klidně už podala malou snídani a pak šla zase do postele. Určitě se to časem posune z hrůzných půl páté na něco přijatelnějšího.
To je můj názor. Držim palce.
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
16.1.06 09:41

Kacico,
já ti nevím,ale to mlíko by bylo pořád tak nějak nejpohodlnější.Malá by se napila a třeba by ještě usnula.
Starší dcerku jsem měla od 4 m na UM a pila ho do 16 m i v noci.Už jak jsem ji slyšela,že se chruje,hned jsem ohřívala lahev,ani se nestihla vzbudit,lahev jsem jí dala do pusy,ona se napila a spala dál,ani jsem jí nevyndávala z postýlky.
Tak bych asi zkoušela a zkoušela,třeba ještě než se úplně vzbudí a možná by zpočátku mohlo pomoct,kdybys dala odstříkané MM.
A třeba nic z toho neprojde a holt budete dřív vstávat :cry: .
Svou mladší holčičku zatím kojím a tak třeba jednou budu řešit to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
16.1.06 18:33

Diky za odpovedi, ale ona ma asi doopravdy hlad, protoze veceri pomerne brzo a pak uz do pusy nic nechce a kdyz se nakojila, tak usnula, ted uz mliko nestaci a neusne.
Uz jsem ji zkusila dat mliko z jinyho hrnku a ten oblicej, co udelala, mi jasne naznacil, ze tudy asi cesta nevede :-(
No zkusim si dat k posteli rohlik, co to udela.
Jeste jednou dik za tipy
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.06 13:00

ahoj mám to samý s 15 měs, dcerou usne v noci u prsa cucá ho jak dudlík,včera usla až o půl 12, asi má taky hlad , další je, že spí s náma, mám obavy z odnaučení kojení i z toho aby se naučila spát v postýlce.Odpoledne usne u tchýně v náručí a v pohodě spí nahoře v postýlce Na silvestra spala taky celou noc u nich a stačil jen čaj. nevím co dělat.Tak co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
6200
18.1.06 13:35

Ahoj, malej mi UM taky nechtěl z hrnečku, pije ho teda zatím jen večer a ráno a v noci kojíme, tak jsem zkusila flašku s dudlíkem a šlo to. Sice se mi do toho moc nechtělo, všichni mě odrazovali, že když mu v roce dám flašku s dudlem, tak ji pak nebude chtít pustit. No čaj pije přes den z násosky a mlíko prostě z dudlíku a v pohodě.
máme kamaráda, 18 měsíců a ten UM taky odmítá, doktorka poradila zkusit Actimel, ředí ho i trošku vodou a malýmu jede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
18.1.06 13:43

Můžu jenom typ od kamarádky - měla malýho, co právě taky tohle ne e, tak ho prostě krmila lžičkou i když šlo o pití. Bylo to poněkud zdlouhavější… do dneška je to jedna z jejích oblíbených historek, kterým děsí nás, těhotné ;-) (A ten malej, dnes šestiletej, do dneška nejraději vyjídá čaj lžičkou, i když pít už teda umí :-D To jsem snad neviděla, druhý tak zafixovaný miminkovský zvyk :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
18.1.06 14:43

Ahoj Kacica, riesim presne to iste!!
U nas je problem ten, ze syn aj z flasky pit vedel (davala som isty cas kasu), ale UM proste do pusy nevezme. A to som uz skusala sunar HA, sunar bananovy, hamilon hajaja, nutrilon no este nam ostava skusit BEBU, ale tych prachov, co to stalo :-(
No z poharika pije len z normalneho, ziadne Aventacke, MAM, a pod. Proste normalny pohar bez nasosky. Takze to sa praktikuje v noci pomerne tazko, to prijme jedine prso, inak je rev neskutocny. Tiez som presvedcena, ze sa hladom budi, nech si mudre knihy tvrdia co chcu.
Ma horko-tazko 9kg ( co maju mnohe deti v pol roku) a cez den do neho toho dostenem velmi malo. :-( Je predsa rozdiel ci zje dennu davku ktoru zjest mal, alebo zje z nej tretinu. :-(
Ked sa zobudi skor ako po 3-4h tak vie zaspat aj bez kojenia. No a ked citim, ze mam vela mlieka a ze sa poriadne napije, tak tiez vydrzi dlhsie.
Okrem toho zaspava uplne sam v postielke, dospel k tomu vekom sam.
Takze probelm, zeby sa nevedel zase uspat u nas nie je. Vie sam zaspat aj ked spi s ockom. Vcera sa dokonca vybral sam k izbicke spinkat, bez kojenia!!
Cez den sa mi celkom dari redukovat kojenie, uz kojim len v noci a pred doobednajsim spankom a vecer.
Naposledy som skusala bojovat s tym sunarom, ked mi opat odmietol obedovat (a to som skusala viacere jedla) a dozadoval sa mliecka, tak dostal sunar, chudak najprv som mu tam trocha strekla nasilu aby aspon ochutnal, co to je. Potom dali reklamy a on ako na ne pozeral, sa chytil a vypil asi 50ml na 2×.
Ale na dalsi den to uz vobec nechcel a ked aj vezme flasku, tak sa do nej zakusne, drzi a mlieko mu tecie von. :-(
Tiez neviem, uz co s nim, ma hlad, ale nic nechce jest, ked ho nenakojim, tak je hladny a protivny a dozaduje sa mliecka a v noci sa stale budi. To sa neda moc odburat, inak je schopny preplakat noc, on aj zaspi, ale za 5 minut znova a znova, az kym sa nenaje. Flaska vzbudi hystericky zachvat. Nechcela som nikdy odstavovanie silit, alebo maleho trapit, ale uz fakt moc nevladzem. Bolia ma kosti, klby, skoro celu noc spim na boku, z coho mi odchadza krcna chrbtica. Tak uvidime, este to par mesiacov potiahnem a uvidim, snad to nejak pochopi a zacne pit aj nieco ine ako MM.
Sestra mi radila nariedit jogurt, alebo acidofilne mlieko, tak to mozno skusim. Najhorsie je, ze rano sa snazi uspat, ale ja uz mlieko nemam, tak ked mu to prso po nejakej tej hodinke zoberiem, tak sa preberie a zacne vyvadzat. Je to sice okolo 7,00 ale pred nedavnom spaval do 8,00-8,30 :-(
Tak ti drzim palce a dufam, ze nam niekto poradi. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
18.1.06 16:13

Cau holky,
take kojim pres den na kazde synovo pozadani. Nekdu se snazim odvest pozornost, protze se treba jen vzteka a chce se uklidnit. Ne, ze bych mu to nedoprala, ale vzteka se pomerne casto. Driv nechtel jist mezi lidmi a ted se na me sape i v mistnosti plne lidi. Sice se v klidu nenaji, ale stejne mi odhrnuje obleceni a podprsenku. Nejsem z tech, komu by to vadilo a snazim se pak proste odejit do soukromi a nakojit. Takze pres den mu dam fakt kdykoliv a dlouho bych i chtela. Ale ty noci me stvou. Po dlouhem obdobi nevadeni me to zase stve.
Ale syn si nevezme pres den k piti skoro nic jineho a to mame spoustu lahvicek. Jeste tak pred tydnem vypil aspon 250ml jinych tekutin + kojeni+ tekutejsi potraviny. Ted nevezme nic.
No a v noci? Nepomuze dudlik, lahvicka, nasoska. sladke, slane, kysele. Je to uplne fuk. Dokud nedostane prso, spat nebude. Vitek take vazi kolem 9kg. Myslim ale, ze u nej je to OK, je i nizzi. Takze vypada trosku baculate. Myslim, ze hlad ale nema. A klido bych ho kolem pate nakojila. Kdyby to bylo jen kolem pate.
Takze myslim, ze si tve dite stejne nic jineho nevezme a mozna bych jeste chvili vydrzela, az si to necha vysvetlit. To uz tak dlouho nebude.
U nas se ted za posledni dobu stalo 2×, ze syna uklidnoval nekdo jiny nez ja - v noci a spal hned.
Ja nocni kojeni zrusit neumim. Nezvladla bych nevyspani a tatka by nam z tohodle maleho bytu utekl. V breznu se stehujeme a pak snad pomuze mamka, kterou Vitek zboznuje.
Furt to odsouvam:-) Rikala jsem k prvnim narozeninam, po vanocich, v breznu:-)
Tak az to vyresis, dej vedet. Nebo i ty Gothic:-)
A teda ja jsem taky stastna, kdyz Vitka uspim rano. To ho kojim i dyl a jsem stastna , kdyz zabere. Jinak totiz taky vstava pred patou.
A rekla bych, ze rohlikem se mala taky probere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
18.1.06 16:34

Ahoj Aladina som rada, ze si napisala, aspon cloveka potesi, ze v tom nie je sam :-)
Kedy sa Vitek narodil? Pozeram, ze je rovnako stary ako Lericek :-)
Leri je tiez maly ma 73cm a tiez vyzera akoby mal aspon 11kg :-) neviem kde sa to v nom berie, ked skoro nic nepapa. Dlho som ho nevazila ale v 11m mal 8200gr.
Ja som si tiez vzdy vravela, ze budem dlho kojit, a aj by som este chcela, ale tak 2× denne a nie v noci :D . Ale to si to predstavujem asi velmi jednoducho. :-) No uvidime, mozno k tomu casom tiez nejako dospeje, ako k tomu zaspavaniu.
Mne by ani nevadilo keby sa v noci kojil a hned potom zaspal, ale on ma stavy, ze dudle a dudle a nechce mi to prso vratit spat :-)))) tak to mu ho vzdy vezmem a ked place, tak ho pevne drzim a hladkam, on sa skludni a zaspinka.
Cez den by som ho tiez kojila viac, ale keby aspon nieco jedol :-(
No nejak sa v tom placam, neviem co robit, ci kojit, ci nekojit, ci to bude s vekom lepsie, alebo naopak, bude este vasci zavislacik.
Tak ti prajem tiez vela sil a trpezlivosti!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
18.1.06 16:41

Ahoj,
moje Bara je na UM od 6,5m a i kdyz umela pit z hrnecku (jakz takz) a ted naprosto bez problemu, mliko z nej proste nevypije.
Jen k tomuto ucelu pouzivam lahev s dudlikem a zatim jsem nevypozorovala, ze by si tim neco zkazila. Zoubky rozhodne taky ne - vypije a lahvicku dame pryc. Nebala bych se toho.
Od kamaradky pije zase z jineho hrnicku s nasoskou, tak vyzkousej tipy - ona si treba jeden vybere :P
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
18.1.06 19:59

Ahoj Gothic,
Vitek se narodil 16.11.04. Asi jste malinko starsi. Vitek mel v roce 72cm a kolem deviti kg. S jidlem na tom nejsme az tak zle. Kdyz mu neco je, treba rostou zuby, jsme plne zpatky na kojeni. Treba se 3 dny jen koji. Jinak sni za den jogurt, presnidavku nebo kasi, polivku a malou svacinku. A to doji neco z toho, co nesnedl k hlavnimu jidlu nebo nejake jablko treba. Neji zadne sladkosti ani oplatky. Hlavne kvuli ekzemu a pak se to ani jist nenaucil a nestoji o to. Teda ale ulitava na slanych tycinkach. To sice nema, ja vim. Ale jak je u babicek........... . A to zas neni tak casto, tak me to nevadi.
Ale s jidlem zlobil asi do roka. Clovek se s tim vyrabel a pak vyhazoval.
Jinak v 19:30 jde Vitek spat do postylky a od prvniho kojeni taky spi s nama. Musim uprimne rict, ze jsem si zvykla a ani ho z postele nebudu chtit vystehovat. No ale pripravuju se psychicky, ze po stehovani pomaze Vitek do vlastniho pokojicku a pak zacneme i odnaucovat to nocni kojeni.
I kdyz trosku me laka zkusit to uz ted, protoze se budeme stehovat 100km daleko a asi pendlovat mezi mestama a Vitek hooooooooooooooodne nerad do autosedacky. Takhle bude muset jezdit s nama a to je utrpeni. Ale kdybych ho nekojila, treba by mohl prespat u mamky.
A pritom pred odpolednim spanim a i vecernim ho nekdy kojim a nekdy ne. Podle toho, jak je to dlouho od jidla. To k usnuti nepotrebuje a krasne usina sam.
No jo, mame to holt tezky. Ja si taky vsimam, jak jsme na tom podobne:-) a hltam vsechny diskuse na tahle temata. Tak at to i vam nejak dobre dopadne.

Jo a jeste k puvodni diskusi. Myslim, ze je neco jineho naucit na lahvicku 6m stare dite a 18m stare dite. Treba ale postupnym opakovanim to naucis. Vitek umi pit ze vseho, I z dudliku i z brcka i z hrnecku i z kouzelneho od aventu. Ale kojeni se nevzda. Dneska jsem vzala pred spanim lahvicku s UM. „Tak pry dobra sranda“ vzkazuje Vitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama