Umělá výživa

13
30.9.04 18:59

Umělá výživa

Ahoj holky,
díky zdravotním problémům a hospitalizaci v nemocnici druhý týden po porodu šlo bohužel moje kojení do háje. :cry: Jsem z toho dost špatná, ale co se dá dělat. Adámkovi je dneska měsíc, roste jak z vody a zdá se, že je spokojené mimi, tak to snad nějak zvládnem i s umělou výživou Nutrilonem. Máte některá za sebou taky trápení s kojením…spíš teda nekojením???? Jaké máte zkušenosti, rady, tipy na umělou výživu…podělte se prosím. Docela by mě zajímalo jak jsou na tom vaše mimi v noci…Adámek se budí v noci po 2-4hodinách.Ale někdy nechce usnout… :( .Myslíte, že taky začne v noci dýl spát? Děkuji za vaše rady…
Trochu zmatená a tápající máma měsíčního miminka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

lisa2
30.9.04 21:02

Ahojky,

my sice kojili, ale s velkými problémy-dnes již přes den jen odstříkávám, ale málo na to, aby to malého zasytilo, takže to schovávám na noc, kdy kojím, přes den máme HIPP. Malému jsou 4měsíce a ted se začal budit i po 1 hodině. Chci jen říct, že měsíc je pro mimi ještě poměrně krátká doba-musí si zvyknout a některá miminka si zvykají pomalu, záleží i na okolnostech porodu, navíc ještě neskončilo 6nedělí. Nevěš hlavu- já si mnohokrát zoufala a vždy mě uklidnila myšlenka na to, že časem se vše lepší a je to skutečně tak-uvidíš po 6nedělí se vše upraví a čím starší mimi bude, tím to bude lepší. Byli jsme na tom stejně-poradím snad jen vykašlat se pro tuto chvíli na vyžehlené košile, navařenou svíčkovou a naleštěná okna a odpočívat přes den s mimískem-my měli tu nevýhodu,že mimísek nespinkal ve dne ani hodinu, ale zvládli jsme to a bude stále už jen líp. Když už jsem v noci nemohla-kdyby vstával manžel, k ničemu by to nebylo-malej brečel jen když měl hlad-podívala jsem se na to stvořeníčko a řekla si, že on je vlastně na tom hůř jak já-je v neznámém světě-v bříšku mu přeci nic nechybělo-a pak byla únava hned menší :wink: hodně štěstíčka lisa

• Nahlásit
  • Citovat
2178
1.10.04 11:14

Ahoj kikki,

chtela bych te povzbudit, ja nekojim od 10 dne, syn je na Nutrilonu, zkouseli jsme Hamilon, ten nam byl doporucen v lekarne, po nem mel Romanek cca 15 minut po jidle tak silene koliky, ze jsem trpela s nim, zkouseli jsme i Bebu na doporuceni sestry s pediatrickw amb., u nas byl problem zase ze stolickou a taky Beba synovi vubec nejela. Takze zlaty dobry Nutrilon, ten nam naprosto vyhovuje. V noci spinka od cca 19-20 hod do 2 a pak az do 7-8 hodky rano. Neves hlavu, z pocatku jsem stavala v noci i 10 krat, pak jsem dostala kazani od sestry, ze mam syna naucit, ze v noci se spi a ne ji, a tak se nam to po zhruba tydenim boji povedlo. On se totiz prejidal, ledviny a streva nestihaly a trpel prujmy. Nechala jsem ho jednou vyhladovet a pak najel na pravidelne intervaly, v noci se budil max.3, no a ted uz je to jen jednou, uvidis casem se to zlepsi! A jsou horsi veci nez nekojeni, tak se netrap. Pro miminko je dulezitejsi spokojena maminka!

Radka+Romanek (temer 10 tydnu )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.10.04 16:31

Ahoj Kiki,
ja jsem svoji holcicku taky nemohla kojit a „najely“ jsem na Nutriol. Perfektne ho snasi a dobre po nem roste a pribira. Uz ji budou 4 mesice, takze budeme pokracovat ve 2. Taky mi bylo lito, ze nemuzu kojit, ale musis v tom najit aspon neco pozitivniho - muze zaskocit tatka ci nekdo z rodiny, kdyz potrebujes neco zaridit a nemuzes byt s prckem. V noci spime dobre, budi se jenom 1 a vydrzi do 8. Tak snad se ti prcek taky srovna.
uzivej si prcka,
Monca

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.10.04 19:06

Ahoj Kiki,

naprosto souhlasim s tim co napsala Slysil a Monca. Zrovna vcera mi nase doktorka rikala jak skvele uz jsou ty umely mlika udelany a ze maji vsechno co miminka potrebujou.
My zacinaly Bebou a byla fajn, jenze holky blindily a tak nam pani doktorka doporucila Nutrilon A.R., musi se 10 minut pockat nez zhoustne, ale je prima.
A s nocnim krmenim si nedelej starosti, taky jsme ze zacatku krmily po 3 hodinach, pak po 4 a ted uz asi mesic ve dne po 4, posledni krmeni }a na to je budim, protoze jinak by klidne chrnely az do rana] je mezi 24 a 2 ranni a pak az v 7 nebo v 8. Kdyz je nevzbudim tak bastej kolem 21 a pak za rano, ale to by jedly 4× za den a to je malo. Nechtej po mesicnim miminku zazraky, myslim, ze ty jeho intervaly jsou docela pohodovy, maminy co kojej by Ti mohly vypravet jak maj deti pricucly kazdou hodinu nebo hodinu a pul a ze jsou zavisly na prsu, to se nam stat nemuze :)
Bud v pohode a uzivej si prcka a chrupkej klidne pres den, ja to tak taky delam a vycitky rozhodne nemam :P

Monca a princezny [4 mesice v nedeli]

• Nahlásit
  • Citovat
13
1.10.04 22:30

Ahoj holky, mockrát děkuji za vaše povzbuzení. Moc mi to pomohlo…už i jen ten pocit, že nejsem sama, kdo nekojí…I vaše ujištění, že to buzení je normální a že bude líp. :-) Moc děkuju.

Chci se ještě zeptat na nějaký vaše tipy a fígle s lahvičkami. Asi nejlepší jsou savičky od Nuku, ne? Ty s tím ventilem, aspoň nám se to tak zdá. A jak sterilizujete? Vyvařujete taky 10minut ve vodě nebo se to dá nějak jinak???
Děkuji předem za vaše rady.
Mějte se co možná nejlíp.
Kikki + Adámek (1měsíc + 1 den)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.10.04 21:02

Ahoj Kiki,
my tedy používáme lahvičky a vlastně všechno k tomu potřebné od AVENTU - zdá se mi nejlepší, ale každýmu asi sedí něco jiného. Lahvičky dobře těsní, dudlík je dost široký - tvrdí, že je potom krmení podobné sání z prsu - je pravda, že má prcek pusinku pořádně otevřenou a že jí to jde. Mléko neteče kolem, což v nemocnici nebylo a dost mě to štvalo. Dudlíky mají různé otvory, dle věku a potřeby. K tomu jsme si koupila sterilizátor do mikrovlné trouby a je opravdu super. Lahvičky omyješ horkou vodou a dáš to na 5-6min. do mikrovlnky a je to hotové. Taky jsem si koupila ohřívačku, která je adaptibilní na všechny lahvičky, ale samozřejmě hlavně na Avent. Dá se na ní nastavit síla ohřevu, takže si jí zapnu, když jdeme přebalovat a pak je mléko hotové. Koukni se na stránky www.aggsport.cz - to je firma, která tady zastupuje Avent a jde to u nich přímo koupit. Jsou tam ochotní a rádi poradí. Taky se mužeš podívat na www.aventbaby.cz kde se dá na výrobky podívat, je to internetový obchod.
Tak uvidíš, přeju hodně zdaru
Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.10.04 21:03

Ahoj Kiki,
my tedy používáme lahvičky a vlastně všechno k tomu potřebné od AVENTU - zdá se mi nejlepší, ale každýmu asi sedí něco jiného. Lahvičky dobře těsní, dudlík je dost široký - tvrdí, že je potom krmení podobné sání z prsu - je pravda, že má prcek pusinku pořádně otevřenou a že jí to jde. Mléko neteče kolem, což v nemocnici nebylo a dost mě to štvalo. Dudlíky mají různé otvory, dle věku a potřeby. K tomu jsme si koupila sterilizátor do mikrovlné trouby a je opravdu super. Lahvičky omyješ horkou vodou a dáš to na 5-6min. do mikrovlnky a je to hotové. Taky jsem si koupila ohřívačku, která je adaptibilní na všechny lahvičky, ale samozřejmě hlavně na Avent. Dá se na ní nastavit síla ohřevu, takže si jí zapnu, když jdeme přebalovat a pak je mléko hotové. Koukni se na stránky www.aggsport.cz - to je firma, která tady zastupuje Avent a jde to u nich přímo koupit. Jsou tam ochotní a rádi poradí. Taky se mužeš podívat na www.aventbaby.cz kde se dá na výrobky podívat, je to internetový obchod.
Tak uvidíš, přeju hodně zdaru
Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.10.04 21:04

Kiki já to spletla ta adresa je www.agssport.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
3.10.04 02:09

Ahoj Kikki,
my taky pouzivame lahvicky od NUKu a jsem s nima maximalne spokojena. Avent me lakaly ze jsou takovy pekne buclaty, ale jsou drahy, Nukacky jsem koupila v akci v drogerii kdy u velke byla mala zdarma. No ze zacatku jsme taky vyvarovali minut v hrnci, ale je to vopruz a jeste jsem si lahvicky pekne zrasila kdyz jsem je vyndavala kovovejma klestema :( A kolikrat se mi stalo ze jsem vyvarovala a vyvarovala … Nemame mkrovlnku tak jsem si objednala sterilizator shodou okolnosti je taky od Nuku. Mame uz pouzity a koupila jsem ho pres internet a je to pohoda - umeju, naskladam, naleju trosku vody, zapnu a jdu od toho a minut je to hotovy a samo se to vypne :? Ohrivac mame taky, ale od te doby co delame A.R. mliko a minut na nej cekame tak ho delam vzdy cerstve a ohrivac nevyuzivam, snad az na prikrmy.
Sterilizator je bezva vec, moc doporucuju, hodne to usnadni praci a usetri cas :P byl s nami i na dovolene a na zidli pod oknem se mu vedle varne konvice na prevarovani kojenecke vody moc libilo :D
Monca a princezny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
3.10.04 15:39

Ahoj Kiki,

my pouzivame normalni plastove lahve, savicky od Nuku s odvzdusnovacim otvorem. Sterilizujeme ve sterilizatoru do mikrosky, a je to parada, usetri ti to cas. Lahve sterilizujeme po kazdem pouziti, savicky nekolikrat denne. My mame cca 10 lahvi do kazde si nachystam prevarenou vodu a dam do lednice, pak jen vodu ohreju a nasypu dane mnozstvi Nutrilonu a je to hotovo.

Radka+Romanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.10.04 12:57

Ahoj holky,
mockrát děkuji za vaše rady. Včera jsme koupili ten sterilizátor do mikrovlnky a je to fakt úleva.
V noci už je to taky jinak. Adámek tento týden spí od 20-21h do 3h dneska dokonce až do půl pátý. On spí dost i přes den dopoledne i odpoledne asi 2-4h. Chci se zase na něco zeptat.
Dodržují vaše mimi pravidelnější intervaly mezi jídlem a ten počet a množství dávek, jak je napsáno na Nutrilonu? Adam dlouho spinká a pak má tzv. „bděcí“, která trvá asi 2-3h a to je schopen během té doby vypít dvě lahvičky :-(. Dělám mu 120ml a ne těch 90ml, který píšou na krabičce, to by se mi vysmál. Někdy to nevypije, někdy jo a má ještě málo.Nic proti tomu, ale za první měsíc přibral víc jak kilo a já mám strach, že ho nechávám přejídat, jak píšou v chytrejch knihách. Celkově jí tedy asi 8× děnně. Poraďte, máte s tím zkušenosti? Díky Kikki + Adámek (skoro 6t)

• Nahlásit
  • Citovat
1076
8.10.04 13:14

Ahoj Kikki,

moc asi neporadím, s nekojením nemám zkušenosti, ale měla bych jedno doporučení - v každým případě dodržuj návod na krabičce. Pokud píšou dávat 90 ml, dávej 90 ml. Je pravděpodobný, že začne baštit častěji, ono 8× denně na tak malýho prcka je docela málo. Ale nenech ho dobrovolně se přejídat jako to udělala moje kamarádka. Klučík ji po těch dávkách mlíčka blinkal, ne zpočátku, ale později když se začal více pohybovat a mrskat.

Hodně štěstí s miminkem přeje Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
8.10.04 13:16

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho je nutné sterilizovat miminkům lahvičky? Syna jsem začala přikrmovat až po 7 měsících a to jsem lahvičky oplachovala horkou vodou. S Bětkou mám pocit, že už asi moc dlouho kojit nebudeme a tak bych chtěla mít dost informací.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.10.04 13:53

Ahoj, sterilizátory mají i v Hypernově včetně 8ks umělohmot. lahviček za caa 350,–Kč. :wink: Je to dobrá věc, moc doporučuji. Strčí se do mikrovlnky, nalije troška vody a za chvilku je hotovo.
Sice mám už holčičku větší (17.měsíců), ale stále pije mlíčko z lahve, někdy i v noci :?. Abych si usnadnila práci, tak si večer do termosky naliji horkou vodu, do lahvičky si připravím studenou (množství už mám vyzkoušené). V noci vstanu, ke studené přileji horkou, nasypu mlíčko, zatřesu a je hotovo. Každá minutka dobrá. :D
Mějte se hezky, pohodová mimi přeje Míša

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama