Umělá výživa pomoc!

Anonymni
23.10.09 20:39

Umělá výživa pomoc!!!!

Ahoj holky jsem tady prvně, nevím jestli to mám správně. Nevím co si mám počít s mým 6 týdením synem. Porod byl v pořádku, jen měl obmotanou šnůru kolem krčku, tak mi sašu jen přiložili k prsu a pak vzali na pozorovani. Vše v pořádku, myslela jsem si, že nejhorší máme za sebou. Pak to začalo, nechtěl se přisát, já nic, žadné mlezivo, pak se udělalo mlíčko, ale minimum, museli jsme převažovat před a po pití, a vypil tak 5 ml pořád plakal takže jsme skončili na příkrmu. Pořád jsem jen brečela, každé další krmení bylo horší a horší, sestry pořád tvrdily to se rozjede , musíte přikladat, jenže nam trvalo tak hodinu než jsme se přisáli. Nevim asi jsem všecko zkazila, pořád ho přikládám jen mám pocit že už není dobře přisátý, morduju ho tak pul hodinky, knučí a brečí pak mu dám dokrm ten přímo zhltne a pak něco vyblinka, a tak ještě za hodinu, když ho položím , tak ještě mu teče mlíčko z pusy. Je to u příkrmu normální, pak další hodinku leží a dujdá si dudlík a pak usne ale to už by měl mít skoro další jídlo, mam ho budit nebo nechat spát, ja vůbec nevím co mám dělat. měří ted už 57 c,m a váží 4,85kg doktorka říká, že je v naprostém pořádku, před i po jídle se tak divně kroutí, múže to být prdíky, kvůli tomu že je špatné přísátý, nebo to je normální . :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3138
23.10.09 20:43

KLIIIID, neboj to bude dobrý, odpočiň si.

Já bych nebudila. Věř svému instinktu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
23.10.09 20:44

Jestli správně přibývá, tak bych hned nebudila. Navíc počítej s tím, že kolem 6 týdnů dochází k růstovému spurtu, takže si bude říkat častěji a chvilku potrvá, než se tvorba MM přizpůsobí. Držím pěsti a přeju hlavně hodně síly a trpělivosti. A taky věř, že psychika maminky děla s MM divy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.09 21:01

to jsem zase já. myslím, že nic si už ode mně nevezme, už nemůžu, pořád ho jen zkoumám, nevím co dělat. Jedl v 17 pak hned něco vyblinkal, pak si ublinkl v 18.15. a je 21 a pořád spí, zkoušela jsem si odsávačku a at ždímám jak ždímám víc jak 15 ml ze sebe nedostanu. Manžel i okolí ze mě šílí, všichni říkali, že to poznám, co chce ale ja nepoznám nic, jetli pláče hlady, nebo ho bolí bříško nebo ma prdíky, jen jsem si všimla, že když je na mě tak za chvíli začne usínat, co kdýž mě ma za dudlíka a pije z flašky, pořád se mi chce brečet nic si neužívám, všude sliším kojíš, připadám si hrozné neschopně, příkrm chodím kupovat jak nějaký zloděj, asi si musíte myslet, že jsem padlá na hlavu, :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
15883
23.10.09 21:14

Ahoj,

prošla jsem si něčím podobným… a co jsem četla, tak děláš vš dobře, jen to chce brát to kojení s větším nadhledem, vůbec nejsi špatná máma, že „špatně“ kojíš! :wink: :wink:
Podle mě ti může ublinkávat, že hodně rychle zhltne to mlíčko ve flaštičce? Adam to měl totiž taky tak…zkoušela jsem přiložit, potom dát flaštičku a on potom ublinkával (já jsem dkrmovala UM, takže jsem musela koupit protiublinkávací UM)…což se teda zlepšilo, ale i tak ublinkával…pak jsem vyzkoušela při krmení rovnou flašku s UM a poté si jít odsát své mlíčko…no, takhle nám to vydrželo do cca 2,5 měsíce (teda k prsu jsem se snažila přikládat stále, ale postupně motivace klesala)
A musím teda za sebe říct, že když jsme najeli na plné krmení UM, tak ze mě spadl pořádný šutr, z Adámka bylo klidné dítko, přestal trpět na koliky a tak to bylo celkově pohodovější! :D Takže při dalším dítku budu chytřejší :lol:
A navíc ponaučení, že když nejde o život, tak jde o h…o :wink: :wink:

Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
23.10.09 21:14

Když spí, tak si lehni taky, musíš hodně odpočívat a mléko se bude lépe tvořit. Zkus se přestat stresovat a omez dokrm - když nebude sát, mléko se tvořit nebude nebo málo. Hodně pij. S tím, že je čas dalšího kojení, si hlavu nelam, hlady dobrovolně mimino neumře. Pokud dobře prospívá, tak hned nebuď - radši spi taky.
Nebo jestli tě to opravdu nervuje, tak se třeba rozhodneš pouze pro UM, což nebude žádná ostuda ani známka horší maminky, prostě byste to tak měli a ty bys byla v klidu a malej tím pádem taky. Z ničeho se neobviňuj a užívej si malého. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
23.10.09 21:18

Ahoj,

když dokrmujete tak proti tomu blinkání vyzkoušet antirefluxní UM. Jinak si z toho vůbec nedělej hlavu, je tu spousta holek, které nekojí. My jsme částečně kojily 2 měsíce a od té doby jsme plně na UM. Nejdřív jsem to pořád řešila, měla pocit, že jsem špatná, obrečela jsem to. Ale teď už vím, že důležité je spokojené miminko a k tomu je zapotřebí taky odpočatá maminka. Jinak na to kojení asi taky hodně pomůže dát se do klidu, jenomže to se líp řekne, než udělá. Já ve svém okolí měla naštěstí chápavé lidi, kteří uznávali, že kojení je sice pěkná věc, ale když to nejde tak se svět nezboří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
23.10.09 21:20

Se mnou byla v porodce holka, které moc pomohla elektrická odsavačka - určitě se dá půjčit.

A na řeči nedej. Uvař si káro, nebo se běž projít ven..Je to těžký, hormony dělají svý.

Brzo se to srovná, věř mi.

A padlá na hlavu nejsi, prostě je pro tebe všechno nový. Miminka brečí, to se nedá nic dělat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.09 21:33

Tak jak psaly jine maminky, tak to opravdu delej. Chod s malym spat, odpocivej jak muzes, jez, nenech se vynervovat (jo a pamatuji si, ze v porodnici maminkam, jez se nerozjelo mleko, davali nejaky vitamin na spusteni)! Nas maly byl predcasne narozene detatko, neumel se prisat, tvrdili mi, ze musim vazit pred a po, dokonce jsem musela v nemocnici pri 14denni prohlidce ukazat jak kojim a jak maly pije. Pak mi dulezite oznamili, ze maly neumi dostatecne sat, takze vazit a prikrmovat…odjela jsem domu, vahu slavnostne vratila, UM nekoupila a vsechno jsme se spolu pomalu ale jiste naucili (ja si taky myslim, ze mleko se ti jeste rozjede - hlavne to nevzdat; jina je, kdyz to opravdu nepujde, tak to holt nepujde, na UM preci neni nic spatneho, to preci v zadnem pripade neznamena, ze jsi spatna matka!). Nakonec syn prerostl vsechny stejne narozene deti mych kamaradek a pediatricka nas jen chvalila! A krouceni? S prdikama je to poradny nervak, ale i to prejde, neboj. Takze se obrn trpelivosti, zadne buleni a vsechno bude ok. A pokud maly prospiva, tak moc nechapu buzeni…

• Nahlásit
  • Citovat
8647
23.10.09 21:48

Vyprdni se na to,kojila si krásných 6týdnů,i to je super! Když píšeš,že ze sebe vyždímáš 15ml,tak to fakt nemá cenu. Najed na UM,kupuje ho kdekdo,za to se nemusíš stydět,a budete všichni doma spokojení.
Sama jsem si taky tím stresem prošla,a taky si dost pobrečela,první UM jsem v lékárně kupovala se slzami v očích..
Já taky naštěstí v okolí měla chápavé lidi. Generace našich rodičů nekojila téměř vůbec :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
23.10.09 21:55

Ahoj, chce to hlavně klid. Nervuješ sebe a taky malého, nikomu to nakonec neprospěje. Trápíte se oba. Pokud i po 6ti týdnech máš mléka málo, tak se třeba prostě nerozkojíš, ale svět se nezboří. Netrap se. No, tak budete pouze na UM, rozhodně si nemáš co vyčítat. Udělala jsi pro kojení hodně, ale pamatuj si, že hlavní je spokojené miminko a spokojená maminka. Neselhala jsi a nejsi špatná máma. Nic si nevyčítej. Koukni na diskuzi „Někdo prostě nekojí“ a uvidíš, že v tom nejsi sama. Uvidíš, že to co prožíváš, prožívalo hodně nás mamin, taky že je potřeba dát hlavu vzhůru a netrápit se :wink: a s hlavou vzpřímenou zvládnout ten tlak okolí kolem kojení/nekojení :wink: Pak si můžeš užívat mateřství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
23.10.09 22:08

Synovi jsem čtyři měsíce odstříkávala mléko do lahvičky a když to hodnotím zpětně, podruhé bych to neudělala (dceru jsem kojila bez problémů, ale kdyby problémy byly, byla jsem rozhodnutá nekojit).Důležité je si miminko užívat a to nemůžeš, když máš z kojení jen nervy.Asi bych být tebou najelna na UM…a naprosto nic si nevyčítej, vždyť děláš co můžeš. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.10.09 07:29

to jsem zase já, malý se najedl v 22hood, okamžitě po jídle probíhá kroucení, několikrát si odbrkl jedině na břiše, k prsu jsem ho vůbec nepřiložila, přímo na mně usne, tak jsem ho přenesla do postýlky, yapla nanu a šla si lehnout,to bylo o pul 12 a ve třičtvrtě na dvě divný yvuk y postýlky jako by se dusil a jenom jsem rychle přiskočila chztla ho a vystříklo z něj mlíko, co mam dělat svoje nemam a um mu tam leží podle mě moc dlouho po tomto zažitku už neusnu vůbec, ja se o něho strašně bojím, je to normalní že po 4 hodinach z něj de mlíko mam strach ho dat do postýlky,že se udusí, i když ho samozdřejmě davam na bok, pořad se točí a chce spát tak jako mě na ruce, manžel je celý týden pryč ja ho nemůžu mít stale na ruce, nebo mame špatnou um nebo ji vypije moc prosím poradte děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
3138
24.10.09 10:02

Ahoj, pokud máš strach o malého, nic ti určitě nebrání s ním zajet do nemocnice a přeptat se.
Každopádně mu napolohuj postýlku a po krmení se s ním snaž co nejméně manipulovat.
Dej vědět, jak jste na tom.
Nekteré děcka proste dost blijou i déle po krmení, může to být reflux ale ani nemusí.
Nemuže ti někdo přijet pomoct? máma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3470
24.10.09 10:36

Ahoj, znám Tvoje pocity, strach i obavy, sama jsems to měla stejné s klukama (dvojčata), vážili jsme, přikládali, odsávali, dokrmovali do 8 týdnů, pak jsem dostala zánět do prsu a bylo po kojení - pro mě mučení. Jestřli budeš nebo nebudeš kojit je jen Tvoje rozhodnutí a vím, jak okolí je neuprosné, „dnes se kojí maminko, tak se snažte, ono to půjde“ … ale někdy to fakt nejde. Nevyčítej si to, i když je to těžké.

Tak a teď k ublinkávání. Rozhodně to řekni doktorce, některé děti nemyjí vyvinutý svěrač jícnu a tím dochází k ublinkávání, časem se to spraví samo. Jestli špatně tráví UM co máš zkus jiné, nutrilon HA 1, beba HA1 mají naštěpenou bílkovinu kvůli vzniku alergie, přijde mi, že se líp tráví.
A k tomu blinkání po 4 hod mě napadá, jestli se nepřepíií. Mimi by mělo vypít 150 - 180 ml mléka na každé kg váhy. U vás to dělá 90 - 110 ml při jednom krmení, pokud krmíš cca 8× denně.

A ještě neboj se zavolat doktorce nebo jet do nemocnice, pokud se něčeho bojíš, je to tvé první mimi a je to zcela pochopitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama