Reklama

Co může změnit chuť MM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19.10.09 09:29
Co může změnit chuť MM?

Tak asi končíme s MM… O víkendu jsem si všimla, že mlíko je nějaký řídký, už se na něm skoro nedělá smetana a když jsem ho koštla, přišlo mi strašně kyselý. Malý taky nejede, když ho dostane ve flašce, zažene s ním nejhorší hlad a už nechce, půlku lahve vyleju.
Nevím, čím to může být - MS ještě nikde, léky žádný neberu, nejím ani nepiju nic extra oproti minulým 3 měsícům, nejsem nemocná. Máte s tím někdo zkušenost? Spraví se to?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 19.10.09 09:38

Jani - neporadím, jen máme možná podobný problém - Šárka se u pití hrozně kroutí, brečí, vzteká se… Za poslední měsíc i dost málo přibrala. U Vojty s kojením nikdy problém nebyl, rostl jak z vody, mlíka bylo dost, tak nevím, co se děje.
Odpoledne jdu s Šárkou k dr., tak se na to poptám (naše pediatrička je i laktační poradkyně, tak snad něco poradí…)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.09 11:02

Me se mala odstavila kdyz jsem byla tehotna, mleko pry meni chut diky tem hormonum. Takze jsme presli na UM a byl klid. Tim Te tedy nechci strasit ale nic jinyho me nenapada.

Rézi
Kecalka 413 příspěvků 19.10.09 11:06

Já měla u mladší to samé, kroucení, vztekání a ječení jen prso viděla, ale prostě jsem počkala, až to přešlo, klidně půl dne nejedla, v noci ale jedla pěkně a často, tak si to prostě vynahrazovala. A měla jsem jeden fígl, malé mlíko chutnalo, když jsem měla česnek. Nevím jak to, ale zabírá to i kamarádkám. Zkuste si udělat česnekovou pomazánku a uvidíte.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.09 11:13

taky stejná zkušenost - po 3 týdnech kojení mléko zesláblo - jiná chuť, barvou spíš průsvitné, malý přestal přibírat.. Nepřišla jsem na to proč - jedla jsem to samé jako předtím, nemocná jsem nebyla, ve stresu taky ne…
Nakonec jsem 3 měsíce vždy 15 minut kojila + dokrm UM, ve čtyřech měsícch postupně přešel jen na UM

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.09 12:34

Ahoj, mě bylo doporučeno jíst banány a taky zahuštěné sladké mléko (Salko) a vydržet oni naši mazlíčci mívají taková odbdobí. U nás to trvalo vždycky tak ty tři dny a bylo vše v pohodě. pa Jitka

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.09 12:43

Taky mě napadlo jestli nemáte špurtové období. To se totiž taky kroutí a bylo mi řečeno, že se jim zdá, že jim mlíčko málo teče a proto se kroutí a jsou nervozní. Klidně zkus častějc přiložit, ale ještě bych to nevzdávala. Hlavně to moc neřeš-budeš z toho akorát nervozní, a mimčo to vycítí.
Takto jsem to řešila u 1. syna jak se začal kroutit usoudila jsem, že mám špatné mléko nebo má málo dala flašku a bylo po kojení. U 2. dcerky jsem neřešila jak začlo období dala jí napít na:,–(ila pro sebe banány a byl klid. Klidně se zkus obrátit telefonicky na laktační poradkyni. J.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 19.10.09 14:31

Tak jen píšu, jak je to u nás - u dr. jsem nechala Šárku zvážit a za 10 dnů přibrala 300g, takže to kroucení samo o sobě asi neznamená, že je něco špatně. (minulý měsíc pila hezky poslušně a přibrala za ten měsíc jen 300g :? )
Zkus kojení vydržel co nejdýl (pokud přibírá, protože jakmile sáhneš k UM, tak je velká pravděpodobnost, že se mimi postupně odstaví - tohle teď řeší švagrová s 3,5 měsíčním chlapečkm, jednou míň přiral a jejich dr. jim hned nakázala přikrmovat :? )

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 20.10.09 16:24

Děkuju všem za reakce a jen pro info - dneska jsem to dostala, takže už vím proč… :D
A ještě omluva za zmatení, měla jsem to asi napsat hned - od začátku nekojím, krmím odsátým MM a poslední měsíc dokrmuju Nutrilonem. Ten podíl UM se konstatně zvyšuje, teď jsme na max. dvou dávkách MM za den, takže definitivní přechod na UM by mě tolik nebolel. Ale když teď vím, proč se mi to mlíko „zkazilo“, ještě to zkusím udržet.
Ještě jednou dík za rady, banány a salko už jsou doma. :lol:

Cattleya
Stálice 89 příspěvků 21.10.09 22:24

My teda zaplať Pánbůh nemáme s kojením problémy, ale ta ms to vysvětluje :-)
Jinak jsem slyšela, že na kvalitu a množství mlíka je taky dobré jíst ovoce, plnotučné jogurty, tvaroh, ovesnou kaši, žádná dietka… :) Nedávno jsem si říkala, že bych měla trochu shodit, tak jsem vy:,–(ila sladké a najednou se Adámek začal u kojení vztekat. Jen co jsem na:,–(ila zpátky smetanové jogurty a banány, mlíčko do něj padá jedna báseň. Holt musím s hubnutím ještě chvilku počkat :)

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 24.10.09 13:41

Tak nevím… Po čtyřech dnech pojídání banánů a salka (mega fuj sladkej dryják, mimochodem :lol: ) je mlíko pořád stejně hnusný a malá už ho vůbec nechce. Navíc je ho čím dál míň, i když udržuju pořád stejnou frekvenci odsávání - po každým krmení, tj. co 2,5 - 3 hodiny. Dneska jsem od rána odsála slabou padesátku, což není ani půlka jedný dávky… Asi fakt konečná, co? :cry:

Cattleya
Stálice 89 příspěvků 24.10.09 15:54

Zkusila bych se poradit na kojeni.net, určitě to bude mít nějakou příčinu. Malá je ještě miniprcek, myslím, že by byla škoda takhle brzo přestávat.

andnov77
Nováček 4 příspěvky 24.10.09 21:22

Opravdu zkus ještě laktační poradkyni a hlavně to nevzdávej !!! Průsvitné mléko neznamená méně výživné - mění se dle potřeby, jiné je v létě-zimě.
Taky jsme dost bojovaly s kojením (do 3 měsíců pohoda) a pak to začlo - MS, odmítání, vztekání,…ale vše přejde a dítko si rozmyslí jestli bude pít, když má hlad. Když bylo nejhůř, tak mi Dr.radila kojit více v noci-to jsou více svolnější-tak jsem ji hned jak jsem ji vytáhla z postýlky „narazila“ na prso a pila. Kamarádky holčička ta byla pěkný expert - dokázala nepít i půl dne :roll: i kdyby jsi měla kojit jen dvakrát za den určitě to má smysl kvůli protilátkám - mimčo je fakt ještě malinké ! Držím palce :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.18 22:52

Ozivuji - jak je mozne, ze mleko chutna z kazdeho prsa jinak? Z toho, ze ktereho kojim je skadke, dobre. Ale z druheho nekojim uz skoro 2 mesice a mliko je slanejsi, ne dobre…To me prekvapilo. :nevim:

KristynaTita
Kecalka 433 příspěvků 14.05.18 23:33
@Anonymní píše:
Ozivuji - jak je mozne, ze mleko chutna z kazdeho prsa jinak? Z toho, ze ktereho kojim je skadke, dobre. Ale z druheho nekojim uz skoro 2 mesice a mliko je slanejsi, ne dobre…To me prekvapilo. :nevim:

Není se co divit..
vstřebává se z něj voda, mléko tam stojí.. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >