Kojení plus UM, málo pije?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vefi
Povídálka 24 příspěvků 12.10.09 22:26
KOJENÍ plus UM, málo pije?

Ahojte, hledala jsem něco k tomuto tématu, ale nenašla…
Mám 6M holčičku a podle všeho, co jsem kde četla si myslím, že málo pije. Kojím, ale mám málo mlíka, tak ještě dokrmuju. Pije 5-6× denne, MM plus UM, ale vždy tak 120 - 160 ml komplet. Celke m denně 800-950 ml. V létě vypila ještě 40-60 ml vody, teď už moc nechce. Prospívá pěkně (až moc, v 6M má 70cm a 8 kg), jenom prostě málo pije. Teď začínáme přikrmovat zeleninku, tak mám strach, aby neměla málo tekutin…

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.09 23:24

Ahoj, taky jsme praktikovali MM a UM, vodu jsem dávala ještě před začátkem příkrmů. Rada je jedině často nabízet pití, když bude mít žízeň, tak si dá. Dcera mi teď taky pije míň, jak už nejsou venku vedra. Přesto jí ale dávám napít zhruba každou hodinu a většinou si vždycky trochu cucne, po jídle se napije i několikrát. Pokud tvoje holčička dost čurá a nejeví jiné známky dehydratace, nebála bych se.
 Jitka

radúna
Extra třída :D 12034 příspěvků 13.10.09 11:44

Vefi, máme to naprosto stejné, taky mi pije míň. Protože už nekojím, mám přehled, kolik vypije přesně. Čaje, vodu - malinko, nutím hlavně u jídla. Mlíko - během dne, jak má potřebu. Navíc mi (podle slavných tabulek) pije mlíko jenom tak 120 - 150 ml na „ex“. Celou dávku, kterou má vypít (asi 210 nebo 240 ml) nevypije ani omylem. Neřeším to. Jsem v klidu. Ono si to prtě samo naordinuje, kolik vypije a jakou má potřebu. Nabízej, ale nestresuj se, pokud nechce. Až bude chtít, tak si dá.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 13.10.09 14:24

Ahoj, tak my to máme podobně jako radúna, měl by pít tak 210 - 240ml 5× denně a to nevypije ani omylem.

pijeme asi takto:

• ráno kolem páté hod. 180ml mléka
  • dopoledne sotva 150ml mléka
  • v poledne a odpoledne to samé - sotva pokaždé 150ml mléka
  • večer dělám kaši ze 120ml a tu sní jak kdy, většinou trochu nechá a mezitím když za den vypije 100 - 130ml čaje, tak je to hodně.

Ale plínky má počůrané statečně, tak to taky tolik neřeším, nabízím mu každou hoďku a někdy si cucne, jindy mi to vyhodí jazýčkem a přibíráme taky dost.

rohlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.10 22:12
Potřebuji radu:((

Ahoj. Potřebuji radu. Moje malá Johanka po narození měla 3kila a 48cm ve 3 měsících 4,43 a 55cm…a pak to šlo s kopce…přestala my přibírat,kojím tak jsem si pořídila váhu a zjistila,že malá vypije tak 30ml a to je dost málo.Rozhodla jsem se teda začít s Nutrilonem,ale žádný pokrok ,to samé za celý den celkem vypila 200 až 250ml dokonce i šla dolu s váhou…17.10. nám byli 4 měsíce a malá má 4.81 a 59cm… od pátku jsme leželi v nemocnici kam nás poslala Obvodní doktorka…za 3dny jsme nabrali 13dkg a za den my vypila 650ml…jim to stačilo a do zprávy my napsali špatná technika …přijela jsem domu, dělám to samé a trápí nás to..zas nechce i s váhou šla o 2dkg dolu…jsem zoufalá nevín co mám dělat…mám snad přejít na nějaké kašičky nebo zeleninku?při prvním Julince jsem kojila 18 měsícu a byla nedonošená 2,20kg a 44cm…poradtě prosím…Děkuji

rohlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.10 22:16
rohlajs píše:
Ahoj. Potřebuji radu. Moje malá Johanka po narození měla 3kila a 48cm ve 3 měsících 4,43 a 55cm…a pak to šlo s kopce…přestala my přibírat,kojím tak jsem si pořídila váhu a zjistila,že malá vypije tak 30ml a to je dost málo.Rozhodla jsem se teda začít s Nutrilonem,ale žádný pokrok ,to samé za celý den celkem vypila 200 až 250ml dokonce i šla dolu s váhou…17.10. nám byli 4 měsíce a malá má 4.81 a 59cm… od pátku jsme leželi v nemocnici kam nás poslala Obvodní doktorka…za 3dny jsme nabrali 13dkg a za den my vypila 650ml…jim to stačilo a do zprávy my napsali špatná technika …přijela jsem domu, dělám to samé a trápí nás to..zas nechce i s váhou šla o 2dkg dolu…jsem zoufalá nevín co mám dělat…mám snad přejít na nějaké kašičky nebo zeleninku?při prvním Julince jsem kojila 18 měsícu a byla nedonošená 2,20kg a 44cm…poradtě prosím…Děkuji
rohlajs píše:
pannda
Kelišová 6639 příspěvků 33 inzerátů 20.10.10 23:47

kojit často, nabízet a nabízet, poppř. dokrmit Nutrilonem..Ještě mě napadá, zda malá nemá nějaké projevy alergie na kravské mléko, které může být v Nutrilonu, pokud není HA. Třeba průjmy, a tak by mohla celkově neprospívat. Jinak zkus ještě dotaz na www.kojení.net, laktační poradkyně by mohla rozuzlit problém

karlle
Kelišová 6220 příspěvků 11.04.12 21:08

:mavam: Tak my střídáme kojení a UM, pijeme po 2hod 90-120ml UM o MM nemám přehled nebo nemám váhu, ale v noci spinkáme 8-9hod v tahu :nevim: doufala jsem, že se bude na 3m interval mezi jídly prodlužovat :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >