Moje dítě nechce pít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 12.10.09 12:48
Moje dítě nechce pít

Ahojky holky. Tak Naty nejenže nespí, ale už ani nechce pít, tekutiny do ní dostávám málem násilím, pořád ječí, nezabírá flaška, hrneček, jinej hrneček, změna čaje za vodu, za šťávičku, za jiný čaj, NIC. Do předvčerejška pila krásně, jenže včera jsem byla u kamarádky si nechat udělat vlasy a měl jí na starost tatínek a ten jí pít nenutí, takže malá usoudila, že asi pít nemusí. Jediné co vypije je trocha mléka, ale taky nic moc, za den tak půl litru. Dr. mi řekl, že do ní musím dostat minimálně litr kvůli ledvinám, že jí můžou začít špatně fungovat. Když vám děti nepijou, nutíte je? Máma mi říká, že si malá řekne, ale zase jsem četla, že malé děti a staří lidé nerozeznají pocit žízně a musí se to u nich hlídat. Jsem z ní opět na nervy Koulení očima

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Rézi
Kecalka 413 příspěvků 12.10.09 12:55

Ahoj, když jsem kolem roku do té starší dostala denně 3 deci, tak jsem slavila, jinak měla ráno večer v noci mlíko, ale ne víc jak půl litr. Zkus polívky, jestli bude jíst, já dělala hodně tekuté příkrmy. Nebo ještě měla ráda vodu z jablkového kompotu.No a teď má 4 roky, pije pořád málo, ale nic s ledvinama nemá :D . Ještě zkus dát pití do lahvičky od kubíka water nebo podobné, je nevylívací a dětem se dobře pije, taky jsme byly jednu dobu skladiště všech možných druhů pítek :D

Andruska
Kecalka 160 příspěvků 12.10.09 13:00

Ahoj,
budeš asi muset nutit, ale je to teda dost těžký. Mám bohužel bohaté zkušenosti s dcerou.
Spoléhat na to,že si dítě řekne, že žízní neumře, je dle mé zkušenosti blbost. My takto několikrát skončily na JiP kvůli dehydrataci, stačil menší průjem :roll:
Andrea.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.09 13:01

Ahoj,

měla jsem obě dcery nepijící, takže tě naprosto chápu. Podle mě ten litr je součet všech tekutin, které dítě během dne pozře, tj. mléko, polévky, jogurty, přesnídávky + pití. Postupem času jsem zjistila, že moje děti pít prostě nedonutím, čas od času se trochu rozpily, ale dodnes je musím hlídat (jsou jim 3 a 7). Pokud malá čurá normálně (tj. aspoň 5× denně a světlou moč), tak je to ok. Pokud ne, doporučuju ještě dávat pití jako jídlo - tj. lžičkou (zabíralo na mou mladší, když kvůli zánětu ledvin musela opravdu pít).

B.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.09 13:05

Ahoj, trochu tě uklidnám, v té době náš kluk pil akorát 200-250 ml UM ráno a večer, přes den vytáhl tak 200-300 ml šťávy. Když vypil 400 ml, to bylo radosti… Dnes (2.5 roku) vypije to samé mléko + tak zhruba 600 ml, když více, zase mám velkou radost. Polévky nejí, sní tak 150 ml jogurtu, obden třeba přesnídávku (má teď období, kdy nechce kousky ovoce). Dehydratovaný rozhodně nebyl a není. Takže dnes při svých 17 kilo vypije tak 1 litr denně. Už jsme si zvykla, pořád nabízím, te´d si občas řekne sám. Nejvíce u nás zabírala hroznová šťáva a vývar z meruněk a jablek… Resut

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 12.10.09 13:29

ahojky náš alej taky pil a pije málo musím mu pořád nabízet a i ted vypije za den tak půl litru vody a nebo čaje.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 12.10.09 14:21

Malá toho doteď moc nevypije, nenutím ji, sice jí často nabízím, ale do krku jí to neleju. Řešila jsem to polívkama a tekutějšíma příkrmama, tak do sebe dostala tekutiny. Kontroluj moč, aby nebyla tmavá.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.10.09 14:55

Tak mi teď začali s příkrmama a tím pádem i s pitím. Jak někdo psal, pokud se nechce napít s flašky/hrnečku, jde to i po lžičce.

A co zkusit dát napít před jídlem? Matýsek se hodně napije, když má hlad a zrovna zkrátka nejde kojit - v autě, v autobuse, dostane flašku s vodou či čajem a pořádně se napije. Pocit hladu to oddálí jen na chvilku, tekutina se ze žaludku rychle posune dál.

A asi zkoušet nové chutě, zatím pil jen vodu, teď dostal kvůli prdům slabý dětský čaj a nažbrundal se ho tak, že pak blil :roll:
Dávání ředěných šťáv, čajů a jiných „pochutin“ mi přijde menší zlo než když dítě téměř nepije…

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 12.10.09 18:39

Moje dítě taky nechce pít. Ani jedno. A to už jsem ochotná dát jim kdeco. Ještě tak kravské mlíko, to jo, to pijí :roll: .
Litr? No, to nevím, jestli se mám rozesmát nebo rozplakat. V podstatě mým hlavním úkolem coby matky je lítat za dětmi celý den jak fretka a nutit tekutiny.

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 13.10.09 05:37
Rézi píše:
Ahoj, když jsem kolem roku do té starší dostala denně 3 deci, tak jsem slavila, jinak měla ráno večer v noci mlíko, ale ne víc jak půl litr. Zkus polívky, jestli bude jíst, já dělala hodně tekuté příkrmy. Nebo ještě měla ráda vodu z jablkového kompotu.No a teď má 4 roky, pije pořád málo, ale nic s ledvinama nemá :D . Ještě zkus dát pití do lahvičky od kubíka water nebo podobné, je nevylívací a dětem se dobře pije, taky jsme byly jednu dobu skladiště všech možných druhů pítek :D

Ahojky Rézi, už jsem včera zkusila i to pítko z Kubíka a byl z toho akorát řev 8O POlívku jsem taky zkusila, nechtěla jí, tak jsem jí z toho přecedila tu zeleninu a tu snědla. Tak já už nevím :roll: asi jí to baví, že za ní pořád lítám s pitím a nutím jí to nebo co… Štve mě

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 13.10.09 05:38
Andruska píše:
Ahoj,
budeš asi muset nutit, ale je to teda dost těžký. Mám bohužel bohaté zkušenosti s dcerou.
Spoléhat na to,že si dítě řekne, že žízní neumře, je dle mé zkušenosti blbost. My takto několikrát skončily na JiP kvůli dehydrataci, stačil menší průjem :roll:
Andrea.

Ahojky Andreo, přesně tak, ty děti si v tomhle věku říct až tak neumí, já právě nechci nic podcenit, ale ostatní kolem mě pořád že to hrotím a měla bych jí nechat, ať si řekne sama (v tom případě už by opravdu na té JIP byla)

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 13.10.09 05:41
Anonymni píše:
Ahoj,

měla jsem obě dcery nepijící, takže tě naprosto chápu. Podle mě ten litr je součet všech tekutin, které dítě během dne pozře, tj. mléko, polévky, jogurty, přesnídávky + pití. Postupem času jsem zjistila, že moje děti pít prostě nedonutím, čas od času se trochu rozpily, ale dodnes je musím hlídat (jsou jim 3 a 7). Pokud malá čurá normálně (tj. aspoň 5× denně a světlou moč), tak je to ok. Pokud ne, doporučuju ještě dávat pití jako jídlo - tj. lžičkou (zabíralo na mou mladší, když kvůli zánětu ledvin musela opravdu pít).

B.

Ahoj, když ona teď ani moc nejí příkrmy, takže ani tímhle způsobem do ní moc tekutin nedostanu, proto z toho mám strach. Ale má tak 5 - 6 celkem dost počuraných plenek denně, tak snad to stačí. Lžičkou si vezme jak kdy, někdy si vezme i stříkačkou, ptže jí to baví, někdy taky ne.....

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 13.10.09 05:43
Anonymni píše:
Ahoj, trochu tě uklidnám, v té době náš kluk pil akorát 200-250 ml UM ráno a večer, přes den vytáhl tak 200-300 ml šťávy. Když vypil 400 ml, to bylo radosti… Dnes (2.5 roku) vypije to samé mléko + tak zhruba 600 ml, když více, zase mám velkou radost. Polévky nejí, sní tak 150 ml jogurtu, obden třeba přesnídávku (má teď období, kdy nechce kousky ovoce). Dehydratovaný rozhodně nebyl a není. Takže dnes při svých 17 kilo vypije tak 1 litr denně. Už jsme si zvykla, pořád nabízím, te´d si občas řekne sám. Nejvíce u nás zabírala hroznová šťáva a vývar z meruněk a jablek… Resut

Ahojky, díky za radu, zkusím ten vývar z ovoce, to mě ani nenapadlo, třeba jí to chytne… Ona mi přesnídávku taky nesní, max. třeba jogurt a to jen někdy…

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 13.10.09 05:46
čičinka píše:
Tak mi teď začali s příkrmama a tím pádem i s pitím. Jak někdo psal, pokud se nechce napít s flašky/hrnečku, jde to i po lžičce.

A co zkusit dát napít před jídlem? Matýsek se hodně napije, když má hlad a zrovna zkrátka nejde kojit - v autě, v autobuse, dostane flašku s vodou či čajem a pořádně se napije. Pocit hladu to oddálí jen na chvilku, tekutina se ze žaludku rychle posune dál.

A asi zkoušet nové chutě, zatím pil jen vodu, teď dostal kvůli prdům slabý dětský čaj a nažbrundal se ho tak, že pak blil :roll:
Dávání ředěných šťáv, čajů a jiných „pochutin“ mi přijde menší zlo než když dítě téměř nepije…

Já právě zkouším cokoliv, aby se napila, jsme zásobárna různých čajů, šťáviček atd., ono jí nic nejede moc dlouho. Před jídlem se mi nenapije, asi jí to tlačí pak v žaludku, jak není plnej. Prostě oáčí hlavičku a ne.

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 13.10.09 05:48
Len-til-kah píše:
Moje dítě taky nechce pít. Ani jedno. A to už jsem ochotná dát jim kdeco. Ještě tak kravské mlíko, to jo, to pijí :roll: .
Litr? No, to nevím, jestli se mám rozesmát nebo rozplakat. V podstatě mým hlavním úkolem coby matky je lítat za dětmi celý den jak fretka a nutit tekutiny.

ahojyk, taky mám pocit, že mým hlavním mateřským posláním za celý den je dostat do malé aspoň trochu tekutin… když idím, jak některý děti neodtrhneš od lahve s čajem, tak je mi to fááákt moc líto.....

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >