kdy mohu použít odsávačku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mufka
Povídálka 40 příspěvků 09.10.09 12:06
kdy mohu použít odsávačku?

Ahoj zkušené maminy..prosím o radu. Koupila jsem si manuální odsávačku od Aventu, že si ji vemu do porodnice, ale dočetla jsem se, že s odsávačkou se má začít až tak 2-4 týdny po narození mimča. Některé maminky psaly, že jim odsávačky zachránily kojení, tak jsem si myslela, že je použily hned od začátku. Nevíte, jak to tedy je? Trošku to řeším, protože se připravuju na hodně mlíka a nalitá prsa. Skoro celé těhotenství totiž nosím vložky do podprsenky, jak mi teče mlezivo :-) Díky za rady, Mufka

Reakce:
Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 09.10.09 12:25

No co ja vim tak maminkam ktere mely hodne mleka v porodnici davaly sestricky odsavacky a ty odsavaly mlicko pro ostatni miminka.
P.S.jinak si mylsim ze v porodnici odsavacky mit urcite budou

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 09.10.09 12:49

ahoj,tak me v porodnici daly odsavacku hned druhy den po porodu.Malej nechtel moc sat,byl linej a porad spal,tak aby se stimulovala tvorba mleka aspon timto zpusobem.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 09.10.09 12:58

taky jsme měly spíš opačný problém, málo mléka malá nechtěla sát, odsávačku jsem dostala asi 3. den pro stimulaci. Pokud budeš mít hodně mlíka tak je potřeba odsávat jen do úlevy aby ses nedostala do začarovaného kruhu. To mě se tedy nikdy nestalo ale držím palce. :wink: A jinak nám na přeporodním kurzu laktační říkala že to že teče mlezivo vůbec nemusí znamenat že bude hodně mlíka. :wink:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 09.10.09 13:06

Souhlasim s holkama. Já odsavala třetí den odsavačkou. Malej se nechtěl chytit a tim častým přikládáním se mi udělalo mléko až moc, tak jsem to musela odsat do ulevy. A taky jak psala Pajule, tak i u opačném problému se používá odsavačka - když se nechce chytit a netvoří se ti žádné mléko.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 09.10.09 13:11

Bez odsávačky bych měla zánět ještě než bych šla z porodnice, jinak to rozehnat nešlo.
Rozhodně jsem byla ten případ, kdy mlezivo od časného těhotenství přešlo v brutální nadbytek MM.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 09.10.09 13:23

pro začátek bych jí nechala připravenou doma nebo instruovala manžela, kde ji může sehnat. Donést se dá, na šestinedělí většinou nějaká bývá. Já s ní začala týden po porodu (dětskej mi to neschvaloval, kor když jsem odsávala spíš proto, abych dávala lahví, než se mi zahojí rozkousaná prsa). Kupoval manžel, dostal přesnej název a věděl, kam.

Jinak na to mlezivo - já bych řekla, že neni směrodatný, že to tečče v těhotenství, o tom, jaká „kojná“ z tebe bude to nesvědčí pranic. Poprvé mi kapalo a mlíka bylo nakonec přehršel, mrazila jsem a odsávala jak divá. Podruhé mi to teklo proudem pořád a krom jedné dávky jsem nezamrazila nic (dokonce jsem měla trochu depky, protože narozdíl od doby po prvním porodu se mi prsa ani nenalévala, vypadala splaskle, až jsem se bála, ale mlíka bylo tak akorát). A to jsem si na základě toho, jak moc to teklo, kupovala sběrače na MM, který jsem použila jednou (nechceš ? :wink: )

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.09 14:31

Dobrý den, to jestli budete mít hodně mléka, opradu dopředu nemůžete vědět.

1. odsávačka se má začít používat až když nastane problém.V prvních dnech po porodu se mají prsa pouze ručně masírovat , nahřívat vlkým teplem a nejčastěji přikládat miminko k prsům.Po kojení zase naopak chladit.Třeba tvaroh…A zkusmo odstříkávat rukou nebo když někdo chce „mermomocí“ odsávačku, tak 2-fázová „Medela“.

2)Odsávačky pístové ničí bradavky. Manualní jsou pouze pokud chcete občas odstříkat. Jinach z nich bolí ruce. A AVENT nesedí každé mamině. Někdy jsou to zbytečně vyhozené peníze.
Opravdu bych to řešila až po porodu.

Mějte se moc krásně
Jana

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.10.09 17:01

Tak u nás v porodnici odsávačky měli a půjčovali, když seznali, že je třeba. Mně se prsa nalily brutálně, tak jsem ji též dostala na odstříkání do úlevy - ručně to bylo hrozně na dlouho :roll: :lol: Pak jsem odsávala ještě když jsem šla na výškrab (4. den po porodu), aby kdyžtak měli pro Samíka, kdyby něco. Takže odsávat se určitě může, ale spíš bych to používala s rozumem a ne zbytečně nebo nějak preventivně nebo jak… :wink:

Jinak mi též dost teklo v těhu mlezivo a mléka je mnoho, mnoho. Teď už se teda upravilo podle potřeby Samči, ale když se roztáhne, tak stříká furt a z obou :roll:

wape
Závislačka 3356 příspěvků 09.10.09 18:46

Zakladatelko jestli oni to spíš nemysleli tak, že ne používat odsávačku, ale že to první mléko se nemá používat k zamrazení a pozdějšímu dokrmování. PA mi právě tak radila, ať to hlavně neschovávám a pak tím nedokrmuji, neboť to první mléko k tomu není vyhovující.
Přeji hodně mlíčka :-) a bumbající miminko.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.09 20:39

Jano,
musim se zastat Aventu, ten nam totiz zachranil kojeni. Tri tydny jsem totiz malou nemela u sebe a nemohla kojit a tak jsem odsavala kazde dve hodiny i v noci. Mliko se krasne rozjelo, ruce ani bradavky nebolely.
 Babeta

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.09 19:04
Anonymni píše:
Jano,
musim se zastat Aventu, ten nam totiz zachranil kojeni. Tri tydny jsem totiz malou nemela u sebe a nemohla kojit a tak jsem odsavala kazde dve hodiny i v noci. Mliko se krasne rozjelo, ruce ani bradavky nebolely.
 Babeta

Babetko, vždyt říkám, že nevyhovuje každé mamince. Jste jedna s těch, které ano. Proto lepší vyzkoušet a potom koupit. :lol: Mluví ze mne 20 let praxe u miminek a kojících maminek.Náhodou jsem zabrousila na toto forum.Chtěla jsem poradit. :D :D
 J.

TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 07.11.09 22:41

rodila jsem ve 34 tt, malá byla týden v inkubátoru než jsem jí poprvé mohla přiložit k prsu. Laktaci jsem rozjela na elektrické Medele, kterou měli v porodnici. Bolelo to jako blázen, prsa jsem musela napřed nahřívat a pak chladit, ale rozkojila jsem se. Další týden jsem doma používala Medela Mini elektrik a byla jsem spokojená. Avent jsem zkoušela, ale nevytáhla jsem jí ani polovinu mlíka. Ale tipuju, že na přebytek mlíka je dobrá a jak psaly holky, odstříkej jen do pocitu úlevy.

Jinak nevidím důvod, proč brát odsávačku do porodnice. Nech jí doma, věř miminku, že se přisaje a rozkojí tě tak akorát. Až kdyby nastal problém, manžel ti jí může vždycky dovést :wink: . Ne ve všech porodnicích totiž odsávačka je.

hodně štěstí :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >