Únava a další lehké problémy

Anonymní
4.5.21 11:46

Únava a další lehké problémy

Holky můžete někdo poradit jak postupovat?

Zacala jsem mit velke problémy s únavou a nechutí nic dělat. Nic se mi nechce a do všeho se musím nutit ale na druhou stranu vse tak nějak zvladam. Strasne me to ale štve. Mohla bych cely den spat nebo alespoň ležet v posteli.. v noci spím taky jak zabita, ráno se vzbudim unavená a táhne se to se mnou cely den. Do toho mam lehké problémy se zažíváním a hormony..

Myslela jsem si ze problem může být psychicky, šla k psychologovi a ten mi vlastně rekl ze jo ze klidne může ale jestli jsem s tím byla u doktora. Říkám ze jo (před rokem) ale ze mi vzali krev na štítnou žlázu a to bylo vlastně vše..

Doporučil mi dojit si k doktorovi a pak klidně znovu přijít.

Muj doktor se me minule kdyz jsem přišla s bolesti nohou zeptal co teda od něj chci. Kam chci poslat, jaké testy.. rekla jsem ze nevím a sestřička ze me asi pošlou na ortopedii.. vůbec nevím co mam po tom svém doktorovi teda chtít..
Můžete mi poradit jake vyšetření si vyžádat?
Anonym prosím, je to pro mne citlive tema..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8419
4.5.21 11:53

Najdi si jinýho praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3382
4.5.21 11:58

Tvůj praktik je úplně super :palec: Tak asi nějaká základní vyšetření z krve. A pak bych si nechala dát žádanku na endokrinologii. S tou psychikou záleží, jestli chceš rovnou psychiatra nebo máš zatím pocit, že může pomoct vykecání u psychologa. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
4.5.21 12:10

Určitě železo. jinak krevní obraz, základní biochemii plus tsh. a změn praktika on ma medicinu, ne ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.5.21 12:19

asi takhlenc :-)

Na unavu bych skocil na odber krve, nechal si zmerit vitamin D (S25-OH celk. vit. D se to jmenuje – cca 480,– samoplatce, nebo si nech pres MUDr. napsat).. kdyz vyjde malo.. pak ho do sebe dva mesice ladovat.. a znovu skocit zapichat

to byva nejcastejsi + pridat B2 vit.

hodne mi to pomohlo.. doktor nic moc.. ten me hnal spis na spankovou laborator

ale netvrdim ze sem odbornik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16488
4.5.21 13:41

Změň praktika, protože i když si necháš udělat ty testy, tak chceš aby je vyhdnocoval někdo kdo se alespoń trošku sanží.

A nech si znovu zkontrolovat štítnou, boreilozu, jaterní hodnoty, funkci ledvin, krevní cukr, zánětlivé markery. taky železo, B12 a D vitamín a chceš vyloučit autoimunitní nemoci, včetně alergií.

vypadá to děsivě, ale je to jedna zkumavka s močí, trocha odebrané krve a případně glukozový test a když to na to bude ukazovat, tak pak cesta na alerologii. Pokud máš problémy s trávením, tak bych ta zašla určitě.

jinak ten psycholog je rozumný že ví, že nejdřív je potřeba vyloučit fyzilogické důvody, než se začne řešit psychická stránka, Takže pokud se ukáže, že na tvém stavu má podíl (ono to nejčatěji bývá spojené), tak bych se ho držela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 16:50

@Ou dekuju. Na alergologii chodím. Mam astma a alergie na všechno možné. Astma je pod kontrolou léků. Jinym svým alergenům se snazim vyhýbat.
Dnes jsem se objednala na gyndu a budu trvat na tom aby mě poslal na tu endokrinologii. On mi udělal hormonalni test a vyšlo to dobre. Ale mam ms někdy po 14ti dnech, někdy pravidelně, dělají se mi cysty ale do další prohlídky zmizí. Často mam záněty… mam velke, opravdu velké, bolesti prsou, občas to na par dnu ustoupi kdyz mam normální cyklus.. Dělali mi sono prsou a nic vážného nenašli, akorát to vysetreni vzdy vyjde na dobu kdy me prsa nebolí..

Já se k doktorum moc nehrnu, vzdy si připadám jako totální hypochondr. Takze jsem spoustu věcí asi zanedbala a teď mam problémy najednou uplne se vším. Takze ted je pro mě ještě horší jit k doktorovi a spustit ten seznam věcí co mi je. Ale ta unava se fakt nedá vydržet.

Třeba loni si ze mě dělali uz srandu. Prisla jsem s tím že mam už měsíc teplotu 37,1.. udělali mi ten test krve z prstu kvůli zánětu, vyšlo to negativní. Doktor mi rekl ze jsem zdrava a strasne se tomu smal. Tak jsem přišla za týden a byla tam jina doktorka. Zdálo se ji ze mam trochu červený krk tak mi udělala ster a mela jsem streptokoka. Uplne bez jakýchkoliv horecek a jiných vážných příznaků kromě té teploty. Dali mi antibiotika a za 14 dni teplota zmizela.

Jsem z toho už fakt zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 19:11

Zakladatelko chápu. Dá se říci, že reaguji podobně - změnu/nekomfort/problém cítím hned. I když přijdu k lékaři s týdenním nachlazením a tím, že je mi zle, tak mi lékař řekne, že nemoc teprve začíná. Ale potom za tři dny je už hodně zle. Naštěstí po letech praktický lékař pochopil…
Jak psala Ou, může to být cokoliv anebo také nic(?). Netuším tedy, jak bych přišla k lékaři a řekla mu konkrétní požadavek, nejsem ta, která se domáhá…
Pár let mi nebylo dobře, nebyla jsem na dně, ale „v podzemí“, nikdy nic nezjistili či jen hraničně… nedávno jsem dostala kortikoidy na nemoc, která se asi rozjížděla dva roky a najednou je mi fajn a všechno co mě omezovalo posledních x-let jako by vymizelo. Myslím si, že u mne v tom hraje roli autoimunita - jen ta nejhorší varianta - nic konkrétního (což mi dříve naznačovala jedna patoložka, co k nám chodí do práce).
Tímto jsem chtěla napsat, že ne vždy se podaří najít problém - u mne trvalo zhoršování skoro deset let.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat