Kamínek v močové trubici

Anonymní
3.5.21 19:07

Kamínek v močové trubici

Ahoj jak dlouho může vydržet kamínek v močové trubici? Dělá to nějaký problém?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17004
3.5.21 19:48

Jako takový co sis tam nacpala a nebo močnový kámen? Oboje tam může vydržet dlouho, zanítit se, bolet a zánět se může rozjet do hodně hnusných stavů.

neřeš to na internetu, ale s lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 19:53

@Ou určitě jsem si tam nic nenacpala! Mislim močový kámen…už se stalo byla jsem na gynde vzala mi moč čekám na výsledek když bude moč negativní pošle mě na urologii protože už mě to trápí 2 roky a neví se proč před pár dny mi začala téct z močáku krev ne nějak moc ale byla to krev tak nevim s čeho to mám proto se ptám je možné abych měla kamínek v močové trubici tak dlouho? a nevědělo se otom.

• Citovat
  • Nahlásit
1904
3.5.21 20:14

No já ho tam měla měsíc + ještě jeden v ledvině. Je to 14 dní co jsem byla na odstranění. Dostala jsem koliku jak se kamínek uvolnil z ledviny, ale když se dostal do močáku tak se usadil tak dobře, že jsem o něm vůbec nevěděla. Ale na UTZ bylo vidět, že se mi špatně dostává moč z ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 21:06

@zuza92 a jak poznali že ho máte v té přímo trubici?

• Citovat
  • Nahlásit
1904
4.5.21 10:35
@Anonymní píše:
@zuza92 a jak poznali že ho máte v té přímo trubici?

Na rentgenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 10:53

@zuza92 a mužů ještě vědět také jste mela časté nutkání na WC? Nebo že by vám tekla krev při čůrání?

• Citovat
  • Nahlásit
1904
4.5.21 11:07
@Anonymní píše:
@zuza92 a mužů ještě vědět také jste mela časté nutkání na WC? Nebo že by vám tekla krev při čůrání?

Ne ne neměla. Já o něm vlastně vůbec nevěděla. Já ho měla původně v ledvině a jak se uvolnil tak jsem zkončila na pohotovosti s ledvinovou kolikou bylo to o víkendu. Dostala jsem léky na bolest a přešlo to. Pak jsem šla na urologii a tam zjistili, že se kamínek usadil v trubici a čekalo se jestli ho vyčůrám. Bohužel ne a ledvina začala špatně odvádět moč, tak jsem šla na operaci, aby nedošlo k nějakému trvalému poškození. Ale bolestli ani jiné potíže mi nezpůsoboval. Ale prý časté močení a krev v moči jsou obvyklé. Vlastně se všichni divili, že žádné obtíže nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
25.5.21 08:38

Do kolika dní od ledvinové koliky, by se měl ledvinový kámen vymočit??
Jinak řečeno, kolik času tomu MUDr. dávají než Váš pošlou na mech. odstranění? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
25.5.21 09:44

@Dandinkaaa u mě měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
25.5.21 12:26

@zuza92 A chodila jste do práce mezitím?
Já se nemůžu vzdálit daleko od WC, neboť mám pocit, že pořád musím na malou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
25.5.21 21:21

No já jsem doma s dcerou na mateřský, ale to chození na malou je u toho normální. A musíte hodně pít, aby mohl kamínek odejít. Chápu, že v práci je to na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
26.5.21 10:48

@zuza92 Četla jsem, že v 80 prc. případů se kamínek vyloučí do 72 hod. od ledvinové koliky. Tak už nějak nedoufam.😐 A u Vás se nakonec povedlo??
Prolevám se vodou, pivem a odvarem z bylin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16350
26.5.21 11:04

Nutkání je z poloviny způsobené podrážděním, zánětem. Běžně se doporučují brusinky. Můžu jen dodat, že někdy pomůže sklenice jedlé sody rozpuštěné ve vodě.
Jo, je to hnusný pití, ale způsobí to pokles kyselosti moči, která k dráždění přispívá a tímhle způsobem to pomůže.
Pokud nejde ven nejdéle do týdne, šel bych za doktorem. Není to nic příjemného, ale lepší, než se dál trápit.
Existuje ale jiná situace, lidově nazývaná písek, kdy se kámen odlamuje postupně.
:kytka:
Mimochodem: ten kámen nevypadá jak oblázek, což si lidé někdy představují, ale většinou jak rozlámané keramické trubky. Jak když vám upadne porcelánová slánka v malém, často má hrany. :poblion: :pocitac:
Přeji Vám, ať je to brzy pryč. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
26.5.21 15:09

@Dandinkaaa nepovedlo, vyndavali mi ho operativně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat