Únava a paměť

14.8.21 12:19

Únava a paměť

Ahoj holky,

mám takový problém, mám půl roční mimco, nevim jestli je to tím, ale jsem poslední dobou tak neskutečně unavená, do toho někdy mívám závratě a i problémy s pamětí, kvůli té únavě. Pořad bych jenom spala. Možná mi chybí hořčík, nevim. Pomaha vam něco na to? Ta paměť mě trápí asi nejvíc. Docela se prerikavam, nevybaji si moc slova. Když se cítím dobře, tak paměť je celkem v pohodě, ale ta únava mě vždycky položí, a už se bojím chodit mezi lidi kvůli tomu. Děkuji za rady. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
706
14.8.21 12:32
@Miraclestar píše:
Ahoj holky,mám takový problém, mám půl roční mimco, nevim jestli je to tím, ale jsem poslední dobou tak neskutečně unavená, do toho někdy mívám závratě a i problémy s pamětí, kvůli té únavě. Pořad bych jenom spala. Možná mi chybí hořčík, nevim. Pomaha vam něco na to? Ta paměť mě trápí asi nejvíc. Docela se prerikavam, nevybaji si moc slova. Když se cítím dobře, tak paměť je celkem v pohodě, ale ta únava mě vždycky položí, a už se bojím chodit mezi lidi kvůli tomu. Děkuji za rady. :srdce:

Já úplně neporadím, jen s tebou soucítím, mám to totiž stejně. Jediné co mi pomáhá je trochu se vyspat, když mimčo dovolí… :nevim: Jinak jsem taky dost mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
14.8.21 12:34

Nech si udělat testy na štítnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
14.8.21 12:36

Jo mívám to taky, asi ne tolik, ale horší je to, když se děti učí mluvit a ty celý den nepokecas s nikým dospělým :D můžeš zkusit doplnit ten hořčík, případně dojít k Dr na krevní test, aby zjistila co ti chybí. Nemáš aspoň občas možnost dát někomu dítě a v klidu se vyspat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14729
14.8.21 12:43

Tohle res s doktorem, at te vysetri, udela krve, prip. nekam posle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
14.8.21 12:47

No a jak spíš? Jak je dítě náročné? Může to být spánková deprivace, může to být tím, že si nikdy neodpočineš, nebo jsi nemocná…nejlepší zajít k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:15

@Miraclestar mam taky pulrocni a mam to stejne, prijdu si uz jako neschopna matka, nic si nepamatuju, nestiham. Jsem unavena. 4× denne cvicime Vojtovku, kazdej, ze s mimcem musim 2× denne ven, takze pro me stres, ze jsem spatna, ze nekdy jdeme jen 1× a ze treba do kramu nakoupit, neco vyzvednout, zaridit a ne do parku, do toho ted zaciname prikrmy -varim doma, den utece neskutecne rychle. Do toho se chci miminku poradne venovat. Clovek je na konci dne rad, ze mimco usne a ja pak nemam silu neco surovat nebo tak, vyprano vyzehleno je, ale umejt okna, no to nevim kdy udelat… cucim chvili do blba, najim se a jdu spat chvili po mimcu. Hlidani zadny, pred mesicem od nas odesel pritel, nejak jen prezivam den a tesim se na vecer az usne. Prosim nechat anonym, stydim se. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
13959
14.8.21 13:37

@Miraclestar u syna jsem měla to stejné. Ta únava dělá hrozně moc. Měla jsem i bolesti kloubů. Teď u druhého dítěte je to lepší. Naučila jsem se víc odpočívat. Mě teď s druhým dítětem trápí bolesti nohou. To už pomalu řeším raději s doktorkou. Prostě není moc čas si pořádně odpočinout. Ale ta paměť je u mě na té mateřské taky bídná :roll: každopádně když se ti to nebude zdát tak za lékařem zajdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
14.8.21 13:51
@Anonymní píše:
@Miraclestar mam taky pulrocni a mam to stejne, prijdu si uz jako neschopna matka, nic si nepamatuju, nestiham. Jsem unavena. 4× denne cvicime Vojtovku, kazdej, ze s mimcem musim 2× denne ven, takze pro me stres, ze jsem spatna, ze nekdy jdeme jen 1× a ze treba do kramu nakoupit, neco vyzvednout, zaridit a ne do parku, do toho ted zaciname prikrmy -varim doma, den utece neskutecne rychle. Do toho se chci miminku poradne venovat. Clovek je na konci dne rad, ze mimco usne a ja pak nemam silu neco surovat nebo tak, vyprano vyzehleno je, ale umejt okna, no to nevim kdy udelat… cucim chvili do blba, najim se a jdu spat chvili po mimcu. Hlidani zadny, pred mesicem od nas odesel pritel, nejak jen prezivam den a tesim se na vecer az usne. Prosim nechat anonym, stydim se. :,(

děláš si to těžký sama sobě s miminem se fakt nemusí každý den 2× denně, miminu se pořád věnovat nemusíš nech ho at objevuje svět, nakoupit může manžel a střídej vaření se skleničkama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 14:00

@ka2ka asi jsi prehlidla, ze pritel od nas pred mesicem odesel, ale jinak rada s manzelem dobra… dik

• Citovat
  • Nahlásit
21305
14.8.21 14:02
@Anonymní píše:
@ka2ka asi jsi prehlidla, ze pritel od nas pred mesicem odesel, ale jinak rada s manzelem dobra… dik

tak to se omlouvám, nebo nechat posílat nákupy pokud to u vás funguje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 14:19

@ka2ka jj, fungujou tu rozvozy, ale mas pravdu v tom, ze si to delam slozity sama. Na kosiku jsem objednala bio zeleninu, ale prislo neco gumovyho naklicenyho a s plisni, co bych nejedla ani ja se svym kachnim zaludkem. Tak to radsi sebemrskacsky vybehnu do obchodu nebo na trh. Ale sklenickam dam sanci, nejaky poridim pro dny casove tisne nebo nepohody. Neni to jen o nakupech, vis jak… proste je toho na me moc, i kdyz chapu, ze 1 dite, zadne dite. Clovek chce to nej pro dite a pak si pridelava praci. :( jak to do haje stihali driv, kdyz nemeli jednorazovy pleny, susicky, nekdy ani pracku. Mam nejakou depku ze vseho, hlavne, ze se na nas pritel vykaslal. Mimco je zlaty, staci, ze me vidi se mihnout po pokoji a je klid, ze me vidi, zabavi se, akorat ted se zacalo pretacet z boku na bricho a to fakt pokukuju casto, pac nekdy se zasprajcne a zpatky se to jeste na zada vzdy nepovede, spis nekdy a omylem. U me je to asi nejaka depka, budu chcit mimco do vyhradni pece a vyzivne pro dite (ja nic od nej nechci), pravnika mam domluvenyho, nemel hned cas, co jsem tak vycetla, tak se muzu tesit na navstevu socialni pracovnice. A jsme u toho, ja uz ted v nervu, aby bylo naklizeno, dite ze skatulky a aby to byla jen formalita.

• Citovat
  • Nahlásit
14729
14.8.21 14:25
@Anonymní píše:
@ka2ka jj, fungujou tu rozvozy, ale mas pravdu v tom, ze si to delam slozity sama. Na kosiku jsem objednala bio zeleninu, ale prislo neco gumovyho naklicenyho a s plisni, co bych nejedla ani ja se svym kachnim zaludkem. Tak to radsi sebemrskacsky vybehnu do obchodu nebo na trh. Ale sklenickam dam sanci, nejaky poridim pro dny casove tisne nebo nepohody. Neni to jen o nakupech, vis jak… proste je toho na me moc, i kdyz chapu, ze 1 dite, zadne dite. Clovek chce to nej pro dite a pak si pridelava praci. :( jak to do haje stihali driv, kdyz nemeli jednorazovy pleny, susicky, nekdy ani pracku. Mam nejakou depku ze vseho, hlavne, ze se na nas pritel vykaslal. Mimco je zlaty, staci, ze me vidi se mihnout po pokoji a je klid, ze me vidi, zabavi se, akorat ted se zacalo pretacet z boku na bricho a to fakt pokukuju casto, pac nekdy se zasprajcne a zpatky se to jeste na zada vzdy nepovede, spis nekdy a omylem. U me je to asi nejaka depka, budu chcit mimco do vyhradni pece a vyzivne pro dite (ja nic od nej nechci), pravnika mam domluvenyho, nemel hned cas, co jsem tak vycetla, tak se muzu tesit na navstevu socialni pracovnice. A jsme u toho, ja uz ted v nervu, aby bylo naklizeno, dite ze skatulky a aby to byla jen formalita.

Chtit „to nejlepsi“ ve smyslu, abys pusobila nejlip na okoli, je cesta do pekel. Nejsi superman.
Zvol si SVOJI cestu, to, v cem se budes citit dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
14.8.21 14:26
@Anonymní píše:

hele fakt nemusíš 2× denně ven, pokud ti to někdo radí vraž mu kočárek at jezdí a ty jdi spát, a spi kdykoliv dítě usne to je jediný řešení. Od přítele chtěj peníze i na sebe proč by neplatil když je zmetek? Můžeš si je šetřit na horší časy. S tím jídlem pro dítě já ze začátku vařila a dítěti to nechutnalo :roll: tak dostalo skleničky a světe div se nestalo se mu vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
14.8.21 14:31

Taky to mám podobně. Našla jsem, že to může být nedostatek železa, takže jsem si koupila test v lékárně z kapky krve a opravdu vyšlo, že ho nemám. Zkus to. Teď beru tabletku denně a je to o trochu lepší. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat