Únava ve 4.měsíci těhotenství

27
31.3.21 12:40

Únava ve 4.měsíci

Ahoj holky, jsem ve 4.měsíci, ještě před par dny mě trápila vyloženě nevolnost, ale teď je to o chlup lepší. Co ovšem zůstává je extrémní únava.. rano vstanu, funguju třeba hodinu a musím se jít natáhnout, po hodině zas vstanu zas chvíli funguju a zas musím jít ležet..(jsem na mateřské s prvním).. je tohle normální? Přejde to? V prvním těhotenství jsem chodila do práce…a je na tom někdo podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1584
31.3.21 12:51

Jsem na tom podobně, mela jsem to teda i v prvnim těhu, ale teď? Jsem jak lemra :lol: :lol: a to jsem teprv 11tt. Pořad doufam že se to v druhem trimestru změni, potrebuji fungovat.
Myslim že je to normalní je to asi jako jako nevolnosti nekdo je má a nekdo ne.Tak samo s únavou. Držim palce ať tě to brzy přejde. o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 12:53

U me to byly vzdy prvni tri mesice totalne prospane, ted cekam dvojcata a krome ospalosti jeste nechutenstvi a unava. Horsi to bylo, kdyz jsem cekala dceru. Ted mame pohlavi jako prekvapeni a podle unavy tipuju dve holky.

• Citovat
  • Nahlásit
27
31.3.21 12:58

Děkuju holky za reakce.
Já jsem si v prvním trimestru užila vážně výživné nevolnosti, ani mluvit o tom nechci a teprve teď par dni mám pocit že se snad daly na ústup, jen jsem doufala, že sebou vezmou i tu únavu.. jsem stále spis nefunkční než funkční máma a manželka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
31.3.21 12:59

18tt a je to trochu lepší. Normálně jsem s tím pracovala, pak jsem šest tejdnů měla PN kvůli krvácení což díkybohu vyšlo na dobu nejhorší únavy a nevolností, od 14tt su zpátky v práci. Ještě je to skvělý v kombinaci s tím, že po denním spánku se mi okamžitě zhorší nevolnost a dost často se probudím rovnou i s migrénou. Takže si můžu vybrat, buď budu zívat, nebo usnu a bude mi blbě. Doháním to kávou, oproti normálu jsem to samozřejmě snížila, ale bez kofeinu bych prostě nebyla schopná existovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
31.3.21 13:03

@Lily Evans já zkouším černý čaj nebo trochu Coly, ale žádný velký efekt to nemá…Kávová jsem nikdy moc nebyla, ale za zkoušku to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
31.3.21 13:06

Já to měla v obou těhotenství, horší to ale bylo u prvního, kdy jsem v téhle době byla asi 8 týdnů. Až do léta jsem byla schopna spát i 16 hodin denně, asi to i podpořila jarní únava 😂. Až tak v červenci jsem pak dokázala fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
31.3.21 13:07

Já chodím spát s mladším když jsem moc unavená… A nebo ležím kdykoli to jde… Doma neuvěřitelný bordel… Ale doufám že se to brzo zlepší i s tím počasím které přišlo a budu fungovat… Držím všem palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
31.3.21 13:10

@What88 asi záleží na individuální reakci na kofein - mně černej čaj ani cola též nic nedělá, pomůže jen hrnek kafe z frenchpressu. Ale já jsem silný kafař, před těhotenstvím běžně tři hrnky kafe denně. Teď jsem to stáhla na jeden, maximálně dva když je krize a dělám si slabší. Je to jak živá voda :mrgreen: jen se musím dobře trefit do chvíle kdy je mi dobře, jinak to samozřejmě podráždí žaludek a zhorší nevolnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
31.3.21 13:30

Jsem na tom podobne. S prvnim jsem byla v pohode, ted s druhym jsem porad unavena, po obede spim. Jsem 23tt. Nicmene mam pocit, ze se to ted zlepsuje. Sice porad obcas po ranu zvracim a nevolnost v patem mesici pozvolna presla v paleni zahy, ale citim se ted lepe. S prvnim jsem nezvracela vubec a nevolnost presla s prvnim dnem druhého trimestru, tri mesice klid a az pak ta zaha. Ale ted cekam holku, treba je to tim:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
31.3.21 13:34

U prvního těhotenství jsem měla celodenní nevolnosti, což bylo v práci dost otravné, ale jinak jsem celkem fungovala. S druhým jsem měla nevolnosti menší, ale modlila jsem se, aby šel malý dopoledne brzy spát a prospala jsem celý jeho spánek taky. Vydrželo mi to tak 3 měsíce. Třetí těhotenství jsem na tom nebyla zase tak hrozně s únavou, ale ty nevolnosti byly šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62830
31.3.21 14:48

@What88 já byla utahana jak pes, pocit, jak kdybych uběhla maraton.. Jo, je to celkem normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
31.3.21 16:26

Zkontrolovala bych pro klid duše štítnou žlázu, feritin a D vitamín. V prvním trimestru je únava normální, pak už by se to myslím ale mělo zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat