Upřímnost v dnešní době

11
11.6.20 10:13

Upřímnost v dnešní době

Ahoj všem, mám tu jedno takové téma na odlehčení. ;) Také máte občas pocit, že upřímnost se v dnešní době až tak nenosí? Vždy jsem byla velmi otevřený člověk, nebojím se (slušně) vyjádřit svůj názor, i za cenu to, že může být odlišný od ostatních. Nechodím ve věcech kolem horké kaše a klidně se narovinu zeptám, co má dotyčný třeba za problém. Nenechávám si nikdy od nikoho “dělat na hlavu”, umím se ohradit, vše ve slušnosti. A poslední dobou se mi čím dál tím více zdá, jako bych kvůli tomu byla nějaký vyvrhel. Že spousta lidí věci raději slepě odkývá, aby byl klid a svůj názor neřeknou, já tohle prostě neumím. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se za to dozvěděla, jaká jsem hrozná, tak mě to mnohdy zamrzí. Nemyslím si o sobě, že bych byla nějaká hloupá, mám vystudovanou vš, fajn práci, pár blízkých přátel, spousty známých, jen mám občas ve vší slušnosti “prořízlou pusu” a řeším věci přímo a bez nějakých podrazů…
Těším se na Vaše zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3427
11.6.20 10:16
@Mischae píše:
Ahoj všem, mám tu jedno takové téma na odlehčení. ;) Také máte občas pocit, že upřímnost se v dnešní době až tak nenosí? Vždy jsem byla velmi otevřený člověk, nebojím se (slušně) vyjádřit svůj názor, i za cenu to, že může být odlišný od ostatních. Nechodím ve věcech kolem horké kaše a klidně se narovinu zeptám, co má dotyčný třeba za problém. Nenechávám si nikdy od nikoho “dělat na hlavu”, umím se ohradit, vše ve slušnosti. A poslední dobou se mi čím dál tím více zdá, jako bych kvůli tomu byla nějaký vyvrhel. Že spousta lidí věci raději slepě odkývá, aby byl klid a svůj názor neřeknou, já tohle prostě neumím. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se za to dozvěděla, jaká jsem hrozná, tak mě to mnohdy zamrzí. Nemyslím si o sobě, že bych byla nějaká hloupá, mám vystudovanou vš, fajn práci, pár blízkých přátel, spousty známých, jen mám občas ve vší slušnosti “prořízlou pusu” a řeším věci přímo a bez nějakých podrazů…
Těším se na Vaše zkušenosti :kytka:

No jestli tva. uprimnost neni zranujici..ja se klidne hlasim k milosrdnym lzim nez treskuty m pravdam co ublizi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17383
11.6.20 10:24

Ja to mam jako ty, ale moji přátelé to spíš ocení. Než abych jim vse odkyvala a chvalila, je muj nazor obcas vrátí do reality. Sice treba nesouhlas v danou chvili zamrzí, ale s odstupem casu mi je casto dáno za pravdu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
985
11.6.20 10:24

Me vadi vic veci, nez jen pretvarka a fales. Lidi umi rict svuj nazor, ale nechteji. Proc na sebe strhavat kritiku? Vsude genderova vyvazenost, zkuste rict VTIP o cernosich, ciganech, blondynach, gayich… (mimochodem, proti zadnemu z uvedenych nic nemam, nejsem rasista a jsem pro prava homosexualu). Ale kdyz nedokazem ani verejne zavtipkovat, jak muzem rikat pravdu do oci treba kolegyni v praci. Myslim, ze je to vseobecne dany, ze se pravda nenosi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16326
11.6.20 10:26

@Mischae je mozne, ze ty to vnimas takto a jini lide te vnimaji jako neempatickou a arogantni.

Tezko rict, kde je pravda.

Ale k tematu, taky mam radsi lidi uprimne. Ale vis co? Hodne lidi, kteri si zakladaji na sve uprimnosti, se pouze za uprimnost a pravdu schovavaji, aby se mohli chovat jako hulvati. A kdyz jim nekdo jejich zpusob komunikace vytkne, tak nasleduje argument, ze to je prece pravda, tak v cem je problem? Prezentuje se to tak, ze to je TVUJ problem, ze te pravda urazi.

Za mne soucasti slusne mezilidske komunikace je brat ohled na city jinych. Veci se daji rikat diplomaticky a da se i taktne pomlcet. Neni treba vzdy za vsech okolnosti rikat pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7532
11.6.20 10:29

Mluvím za sebe, ale má zkušenost je, že hodně těchto upřímných lidí co mluví na rovinu a nikdy nechodí kolem horké kaše jsou prostě hrubí a drzí. Pokud na tebe okolí dlouhodobě reaguje špatně, asi bych se zamyslela nad tím, cos jim řekla a jak to mohlo vyznít. Taky můžeš mít smůlu na lidi, co si s nimi prostě nesednes, ale to můžeš posoudit jen ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
11.6.20 10:30
@warita píše:
@MischaeZa mne soucasti slusne mezilidske komunikace je brat ohled na city jinych. Veci se daji rikat diplomaticky a da se i taktne pomlcet. Neni treba vzdy za vsech okolnosti rikat pravdu.

Taky si myslím. Ale ke svým blízkým jsem taky upřímná, když se mě zeptaji na názor.
Možná zakladatelko nesdelujes svůj názor tak slušně a empatickyjak si myslíš. Nebo taky tvoje okolí vlastně o odlišný názor nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
11.6.20 10:32

Problém je v tom, že mnozí lidé si pojem „upřímnost“ pletou s nevychovaností, netaktností a neschopností správně přečíst situaci nebo dění kolem sebe.

No a pak samozřejmě snadno zabřednou do pocitu, že jsou, chudáčkové, za „vyvrhele, protože jsou upřímní“. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6944
11.6.20 10:33

@Mischae S čím máš problém? S tím, že lidem tvoje chování mnohdy tak úplně nesedí? I oni mají přece právo vyjádřit svůj názor. Neber to ve zlém, ale spousta lidí, kteří jsou na sebe hrdí, jak dokážou každému cokoli říct bez obalu a na rovinu, se při opačné reakci směrem k nim z toho „hroutí“. Je na to jedno takové přísloví - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Mám v práci takovou šéfovou, ta hrdě a neohroženě naservíruje komukoli cokoli, ale když si někdo dovolí použít na ni stejnou taktiku, je schopná se pak ublíženě rozplakat a dávat na odiv, jak je zraněná.

Jestli není problém v tom, že to tvé „ve vší slušnosti a klidu“ tak vnímáš jen ty sama. Ostatní, kterým říkáš něco, co je pro ně citlivé, nepříjemné, zahanbující apod., to tak připadat nemusí. Máme v domě takovou paní - s líbezným úsměvem, kdy se tváří jako nejsvětější anděl, z ní padají věci, které člověk nemůže jen tak lehce rozdýchat. Ale ona je přesvědčená, že je přece slušná, klidná, mírná, jen prostě říká věci na rovinu. Možná zkus ubrat a používej to jen v krajních situacích, kdy jde konkrétně o tebe, o „boj“ sama za sebe. Ale není nutné vždy a za každých okolností sdělovat své názory. To není nějaká faleš nebo pokrytectví, to je normální lidský takt a slušnost a úcta k druhým a k jejich postojům a názorům, které se s tvými nemusejí shodovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17251
11.6.20 10:34
@Mischae píše:

já zase občas narazím na necitelné „hovádko“, které svoje chování a vystupování schovává za „upřímnost“ :think:
Jde i o to, jakým způsobem tu svoji upřímnou pravdu ventiluješ a jak to vnímá okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1261
11.6.20 10:36
@warita píše:
@Mischae je mozne, ze ty to vnimas takto a jini lide te vnimaji jako neempatickou a arogantni.

Ale k tematu, taky mam radsi lidi uprimne. Ale vis co? Hodne lidi, kteri si zakladaji na sve uprimnosti, se pouze za uprimnost a pravdu schovavaji, aby se mohli chovat jako hulvati. A kdyz jim nekdo jejich zpusob komunikace vytkne, tak nasleduje argument, ze to je prece pravda, tak v cem je problem? Prezentuje se to tak, ze to je TVUJ problem, ze te pravda urazi.

Za mne soucasti slusne mezilidske komunikace je brat ohled na city jinych. Veci se daji rikat diplomaticky a da se i taktne pomlcet. Neni treba vzdy za vsech okolnosti rikat pravdu.

Přeeeeesně.

@Mischae píše:

Záleží jaká jsi. Jestli tu upřímnost neříkáš jen, když se jedná o nějaké nepříjemné téma cizích, ale o sobě tak upřímná nejsi, nebo se angažuješ tam, kde ti do toho nic není. Ale ukazatelem správnosti chování je většinou to, kolik máš opravdových přátel, což píšeš, že máš, tak to asi děláš dobře.
Mně vadí, že vymizela upřímnost. Hodně lidí schovává za facebookové dokonalé životy, že se všichni máme skvěle, užíváme život, máme dokonalé partnery. A pak jdeme brečet na emimino a raději jako anonymní, aby se to o nás nikdo nedozvěděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5243
11.6.20 10:43

Spíš mám pocit, že se velice často upřímností ohání lidé neomalení, kteří musí prostě za každou cenu mít na vše názor a sdělit ho i tehdy, když to nikoho nezajímá, chybí jim jakýsi společenský takt a empatie, ale připadají si hrozně na výši oproti těm, kteří často tu pravdu ohleduplně spolknou, aby druhému neublížili nebo nebyli hrubí. Takoví jsou pak označeni za osoby falešné a ovce bez vlastního názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
11.6.20 10:46
@warita píše:

Ano, proto jsem také psala, že vše říkám slušně (nikdy nic hulvátského ani urážejícího) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
11.6.20 10:51
@Mischae píše:
Ano, proto jsem také psala, že vše říkám slušně (nikdy nic hulvátského ani urážejícího) ;)

Nechceš nám uvést příklad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4552
11.6.20 10:52

Já vidím problém v tom, že hodně lidí si myslí, ze jejich názor je automaticky i pravda. A kdo ho nesdílí, tak je zmanipulovaná ovce.
A ne vždycky je vhodný čas a místo vést hlubší rozhovory. Pak je lepší odkývat a myslet si svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama