Úřad práce a přivýdělek. Rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 15:27
Úřad práce a přivýdělek. Rady

Dobrý den, v první řadě prosím o zachování anonymity. Jsem vedena na úřadě práce, nárok na podporu nemám. S nabídky práce je to u nás na okrese a v dalším vzdálenem 45 minut busem zoufale. Proto jsem se rozhodla si prozatím najít brigádu: mám možnost si k ÚP prý přivydělat na DPČ. Ale chci se zeptat kolik je částka? A případně, nevyznám se v tom, pracovala snem vždy na HPP a o pojištění, odvody se staral zaměstnavatel. Jak je to když bych pracovala brigadne, bez evidence na ÚP? Pokud bych neselhala hpp, ale jen brigádu (DPČ a dpp). Případně počítá se mi brigáda u ÚP do důchodu? Děkuji za odpovědi

Reakce:
Sany80s
Kelišová 7343 příspěvků 08.06.19 15:48

Pokud ti dá DPP, tak být na úřadu práce registrovaná nemůžeš a zároveň, pokud budeš mít mzdu méně než 10 000, tak si minimálně zdravotní platíš sama.
DPČ mít při registraci na ÚP můžeš, ale vydělat si lze pouze do 6675 korun, jinak se musíš odhlásit. U DPČ jsou odvody již od 3000.
Brigádu lze počítat do důchodu, ale pouze pokud je důchodově pojištěná.

Azeretereza
Závislačka 2826 příspěvků 08.06.19 15:48

Pokud budeš pracovat na DPP, z evidence tě automaticky vyradej, to se neslučuje. Na DPČ si můžeš přivydělat půlku minimální mzdy, výši teď z hlavy nevím, to si najdi na internetu, a musíš jim každý měsíc dokládat výdělek. Pokud pretapnes, vyloucej te.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 15:50

Děkuji, stejně jsem z toho jelen :lol: 8o

Mám zkušenosti jen s HPP a tam jsem nic řešit nemusela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 15:56

Tak že si mohu vydělat 4963 Kč v čistém? Když hrubá mzda je 6600kc, polovina minimální mzdy…??

Lendeš
Kelišová 6369 příspěvků 08.06.19 16:19
@Anonymní píše:
Tak že si mohu vydělat 4963 Kč v čistém? Když hrubá mzda je 6600kc, polovina minimální mzdy…??

Pokud zaměstnavateli sdělíš, že jsi uchazeč o zaměstnání = státní pojištěnec, tak to bude čistého víc, protože ti nebude strhávat doplatek do minimálního zdravotního.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 16:22

@Lendeš Vážně? Já právě teď mohu jít na brigádu j ÚP do marketu a tam mi řekli, že si mohu vydělat 3 tisíce 8o

Lendeš
Kelišová 6369 příspěvků 08.06.19 16:27

Do 3 tis. se neodvádí z DPČ zdravotní a sociální, od 3 tis. ano, tak třeba to v tom marketu odvádět nechtějí. Ale zhlediska evidence na ÚP si můžeš vydělat až těch 6675 Kč hrubého, jak tady bylo řečeno.

Váš příspěvek
Reklama