Určení výše výživného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tribalcz
Nováček 9 příspěvků 29.01.19 11:23
určení výše výživného

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat kam se obrátit když chci určit výši výživného a možná i rozsah toho kdy jako otec mám právo na děti.

S bývalou přítelkyní jsme se dohodly na výživném k čemuž odbdržela i převodem jednorázově částku 30 000kč. (3× měsíční alimenty + něco na potřeby kolem pro děti resp. 24 000 alimenty a 6 000 na ostatní potřeby), s tím že před mým odchodem jse zhruba dalšímy 20 000 zajistil vše potřebné pro dvě děti (oblečení aj). Důvodem bylo mé stěhování změna zaměstnání atd. (kdybych náhodou byl třeba měsíc bez práce) tak aby nevznikl na výživném dluh. Ale došlo k tomu že bývalá přitelkyně všechny peníze utratila v průběhu cca 6 týdnů. Což započalo koloběh zpráv ve kterých mě žádá o další a další peníze. Nemám problém na své dcery přispět jakoukoliv částkou avšak mám obavy aby peníze opravdu šly na děti.

Dále by mne zajímalo určení, frekvence návštěvnosti dětí u otce. Z počátku nebyl problém po dvou týdnech u matky vždy strávily týden u mně ( děti ještě nejsou školou ani školkou povinné). To bylo v době kdy jsem nebyl zaměstnaný, nyní však po cca měsíci a půl kdy jsem veškerý čas věnoval úpravě nového bytu (pokud u mně nebyly dcery) mám nastoupit do nového zaměstnání, avšak zde je kámen úrazu bývalé přítelkyni se nelíbí že bych si holky bral jen na výkend + volna která budu mít.

Předem děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 10700 příspěvků 29.01.19 11:26
@tribalcz píše:
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat kam se obrátit když chci určit výši výživného a možná i rozsah toho kdy jako otec mám právo na děti.

S bývalou přítelkyní jsme se dohodly na výživném k čemuž odbdržela i převodem jednorázově částku 30 000kč. (3× měsíční alimenty + něco na potřeby kolem pro děti resp. 24 000 alimenty a 6 000 na ostatní potřeby), s tím že před mým odchodem jse zhruba dalšímy 20 000 zajistil vše potřebné pro dvě děti (oblečení aj). Důvodem bylo mé stěhování změna zaměstnání atd. (kdybych náhodou byl třeba měsíc bez práce) tak aby nevznikl na výživném dluh. Ale došlo k tomu že bývalá přitelkyně všechny peníze utratila v průběhu cca 6 týdnů. Což započalo koloběh zpráv ve kterých mě žádá o další a další peníze. Nemám problém na své dcery přispět jakoukoliv částkou avšak mám obavy aby peníze opravdu šly na děti.

Dále by mne zajímalo určení, frekvence návštěvnosti dětí u otce. Z počátku nebyl problém po dvou týdnech u matky vždy strávily týden u mně ( děti ještě nejsou školou ani školkou povinné). To bylo v době kdy jsem nebyl zaměstnaný, nyní však po cca měsíci a půl kdy jsem veškerý čas věnoval úpravě nového bytu (pokud u mně nebyly dcery) mám nastoupit do nového zaměstnání, avšak zde je kámen úrazu bývalé přítelkyni se nelíbí že bych si holky bral jen na výkend + volna která budu mít.

Předem děkuji za odpověď

myslíš každý víkend? to by se mi popravdě taky nelíbilo a není to ani moc spravedlivé -) ona by se s nimi učila, zařizovala vše okolo školek, škol atd. a ty by jsi se o víkendu jen bavil. To volno, které budeš mít je jak často?
Každopádně doporučuji nechat si potvrdit výši výživného na soud a i určit rozsah styku. Každopádně výživné dopředu nehraď.

Anik
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 29.01.19 11:28

já to pochopila opačně, že matce se zdá, že si bude brát holky málo a chtěla by víc.

No každopádně šla bych na sociálku-odbor péče o dítě. Dopředu bych taky nic neplatila.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12210 příspěvků 29.01.19 11:29

Určitě vse stanovit soudem, k tomu braní si dětí - ne taky bych nesouhlasila, aby je měl otec na víkendy a volna a já po zbytek času. To skutečně není zrovna fér.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 29.01.19 11:31
@tribalcz píše:
Dobrý den,

Předem děkuji za odpověď

Dopředu nic neplať, samo je to sviňárna, od ní.
Stran těch víkendů - naprosto chápu, mě by se to taky nelíbilo. Jsi jednou rodič, tak si to zařid nebo se s ní domluv.

cecetka
Echt Kelišová 7867 příspěvků 29.01.19 11:34
@Anik píše:
já to pochopila opačně, že matce se zdá, že si bude brát holky málo a chtěla by víc.No každopádně šla bych na sociálku-odbor péče o dítě. Dopředu bych taky nic neplatila.

Taky jsem to tak pochopila, ze matka chce, aby je mel u sebe vice.

@tribalcz Nejlepsi je asi uprava vyse alimentu i styku s detmi soudem. Muzete mit dopredu dohodu, a pokud soudu neprijde, ze by nejak omezovala deti, pak to bude formalita. Ale protoze poradek dela pratele, je vzdy lepsi to mit upravene uredne.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 29.01.19 11:37

@tribalcz a jak by si to představovala ona?

tribalcz
Nováček 9 příspěvků 29.01.19 11:42

Takže abych to urovnal na pravou míru. Z počátku jsem navrhoval střídavou péči, to bylo smeteno ze stolu. Z tohoto důvodu jsem chtěl zůstat i ve stejném městě. Což by mi i zachovalo zaměstnání. Ovšem díky vetším počtu fabrik je těžké sehnat bydlení na ůrovni jak stavem bytu tak finančně. Po přestěhování jsem si bral holky na týden více mi nebylo umožněno. I když jsem měl zájem, nyní s novou prací je to komplikovanější tím že zaměstnání bude mít pracovní dobu nepřetržitou takže bych si děti mohl brát nepravidelně.

Navíc bývalá nikdy nepracovala (jen brigády atd.) takže nechápe že si nemohu vzít v práci volno tak jak ona chce což je největší kámen úrazu. Bývalá se neskutečně uráží a hned začíná urážet a nadávat jakmile není podle ní, ať už se jedná o styk s dětmi a finance.

Nicméně o férovost výchovy je jen individuální, jelikož přítelkyně se o děti co se sztran výchovy a dovedností začala zajímat až teď. Doteď ji bylo vše dá se říci ukradené a zajímalo ji aby maximum času trávila s kamarády u sklenice vína.

Jinak nechci jít hned před soud, spíše by bylo lepší aby na ni třeba sociálka udělala bububu. Co se peněz bokem nebo předem týče tyto peníze již byly vyplaceny.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12210 příspěvků 29.01.19 11:44

@tribalcz nezlob se, ale ve vašem případě bude stanovení podmínek soudem nutnost, protoze evidentně nejste schopni se domluvit. Ono je to fakt nejlepší - mít vse jasně dané a bez nejakych tahanic. Pripadne zkuste mediatora a dohodu od nej nechte jen potvrdit soudně

tribalcz
Nováček 9 příspěvků 29.01.19 11:46
@Lama Lama píše:
@tribalcz a jak by si to představovala ona?

Ona by si to představovala následovně děti tak jak bude chtít ona, například dnes si usmyslela že bych si měl holky vzít od středy do konce týdne ale nechápe že si nemohu v novém zaměstnání po pár dnech vzít týden volna. A po finanční stránce by si to představovala tak že zaplatím alimenty nejdéle odešlu den po výplatě (což problém není). Ale zároveň chce i něco bokem na potřebné věci, což také není problém, ale zároveň vím jak například bývala zacházela s mateřskou. Kdy za jedno odpoledne byla schopná za oblečení a kosmetiku pro svoji maličkost pustit i 6000 z mateřské

tribalcz
Nováček 9 příspěvků 29.01.19 11:47
@Tichošlápek píše:
@tribalcz nezlob se, ale ve vašem případě bude stanovení podmínek soudem nutnost, protoze evidentně nejste schopni se domluvit. Ono je to fakt nejlepší - mít vse jasně dané a bez nejakych tahanic. Pripadne zkuste mediatora a dohodu od nej nechte jen potvrdit soudně

Mediátora?

Lama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 29.01.19 11:47
@tribalcz píše:
Takže abych to urovnal na pravou míru. Z počátku jsem navrhoval střídavou péči, to bylo smeteno ze stolu. Z tohoto důvodu jsem chtěl zůstat i ve stejném městě. Což by mi i zachovalo zaměstnání. Ovšem díky vetším počtu fabrik je těžké sehnat bydlení na ůrovni jak stavem bytu tak finančně. Po přestěhování jsem si bral holky na týden více mi nebylo umožněno. I když jsem měl zájem, nyní s novou prací je to komplikovanější tím že zaměstnání bude mít pracovní dobu nepřetržitou takže bych si děti mohl brát nepravidelně.

Navíc bývalá nikdy nepracovala (jen brigády atd.) takže nechápe že si nemohu vzít v práci volno tak jak ona chce což je největší kámen úrazu. Bývalá se neskutečně uráží a hned začíná urážet a nadávat jakmile není podle ní, ať už se jedná o styk s dětmi a finance.

Nicméně o férovost výchovy je jen individuální, jelikož přítelkyně se o děti co se sztran výchovy a dovedností začala zajímat až teď. Doteď ji bylo vše dá se říci ukradené a zajímalo ji aby maximum času trávila s kamarády u sklenice vína.

Jinak nechci jít hned před soud, spíše by bylo lepší aby na ni třeba sociálka udělala bububu. Co se peněz bokem nebo předem týče tyto peníze již byly vyplaceny.

A co tedy ona navrhuje?

O výchovu se nezajímala - takže kdo s dětmi do teď byl? Ty jsi byl na rodičáku s holkama doma?

Lama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 29.01.19 11:50
@tribalcz píše:
Ona by si to představovala následovně děti tak jak bude chtít ona, například dnes si usmyslela že bych si měl holky vzít od středy do konce týdne ale nechápe že si nemohu v novém zaměstnání po pár dnech vzít týden volna. A po finanční stránce by si to představovala tak že zaplatím alimenty nejdéle odešlu den po výplatě (což problém není). Ale zároveň chce i něco bokem na potřebné věci, což také není problém, ale zároveň vím jak například bývala zacházela s mateřskou. Kdy za jedno odpoledne byla schopná za oblečení a kosmetiku pro svoji maličkost pustit i 6000 z mateřské

NO tak bokej nedávej keš, ale kupuj, co řekne. Stran holek požaduj pravidelnou péči, jasně stanovené intervaly, které pak podle dohody ( tj oba souhlasí) můžete měnit.
Je kravina jak tvoje verze ( každý víkend plus volna), tak její verze, že ti je frkne, jak si vzpomene.
Polož jí otázku, jak by navrhovala péči pro tebe a sebe, pokud by měla stanovit pevné termíny.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 29.01.19 11:50
@tribalcz píše:
Mediátora?

Mediátora.

allluck
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.01.19 11:52

Doporučuju podat k soudu návrh na úpravu péče a výživy. to stanoví, že děti budou svěřeny do péče matky a přesná částka výživného, kolik na děti budeš přesně měsíčně platit a pokud styk opravdu nebude klapat, tak je možné, aby jsi si podal návrh na úpravu styku s dětmi, ale tam soud dá jasná pravidla, od kdy do kdy se s nimi můžeš vídat, kde si budete děti předávat, přesně stanovené časy atp. každý víkend ti ale žádný soudce nedá, protože jak už psaly holky výše, tak by to bylo vůči matce nefér. ty peníze všechny, co jsi jí dal, tak máš to nějak od ní podepsané, že to bylo na alimenty? protože jestli ne, tak je to jakoby jsi jí „nic“ nedal a ona po tobě může chtít výživné zpětně, takže na to velký pozor :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >