Rozvod mi vzal..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 11:47
Rozvod mi vzal..

Ahoj, ani nejsem schopna dopsat nadpis, protoze nevim jak to nazvat. Vdavala jsem se brzo, nemela jsem na svatbu myslenky ale když si pred vas klekne dlouholety pritel s touto otazkou, tak jsem samozrejme nevahala. Byla to moje prvni laska a hrozne mi to sedlo. Byli jsme jako ten idealni par, kteri vypadaji jak pro sebe stvoreni. Neumela jsem si ani predstavit, ze by to nekdy bylo jinak. Prekonali jsme spolecne spoustu tezkych prekazek, proste uz naporad. Nikdy jsem za tech spolecnych 10 let nepomyslela na to, jake by to bylo s jinym. Studium, rekonstrukce, hledani prace, vse jsme zvladli a vypadalo to jak z pohadky. Samozrejme byly i hadky, jako v beznem zivote, ale nekolikrat jsem se sama nachytala pri myslence, ze to neni nomalni, aby to bylo takhle skvele. Jednoho dne prisel blesk z cisteho nebe, ve zkratce:muz se zamiloval jinde, sok, sli jsme od sebe, rozvod, soudy o majetek.
Mam jiz rok a pul jineho pritele, je mi s nim dobre, byli jsme kdysi kamaradi. Krasne se o me stara a podrzel me, kdyz mi bylo nejhur. Rada s nim travim cas povidanim, mazlenim, tulenim, vylety. Mame stejny humor i nahled na zivot. Prislo by mi to zase vsechno krasne a idylicke ale ja uz tam vzdycky uvidim jeden velky vykricnik. Uz cekam zradu, opusteni, neveru,..kdyz to udelal clovek, do ktereho bych to nikdy v zivoe nerekla, ted uz vidim riziko vsude. Moje otazka: zmeni se to nekdy? Vrati se mi ta detska naivita, ze nas nic nerozdeli? Pritel je az neuveritelny realista-neveri recem o prave lasce, vidi jak to chodi u jinych-i muj pripad- nebo kamaradi napr. miluju ji je to bozi a do tydne jsou od sebe. Vi ze do zivota vstupuje stereotyp, po case muze i nevera, vi ze jsou lide jen lide, ze to co mas te tak nelaka jako to co nemas a mit nemuzes,.. Ale me chybi to ujistovani o lasce, ktere mi sice zbytecne dopraval manzel. Achjo, prijdu si takova uz strasne rozbitna. Kdysi jsem byla bez sramu a ted mi prijde ze jsem jen tak tak slepena dohromady. Chci zase tu jistotu a pevnost s jakou jsem ke vztahu pristupovala. Ale to uz se asi nestane ze? Verim ze nekteri to ani neodcetli do konce, ale kdo ma stejnou zkušenost, reknete mi jak to bylo u vas…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 25.01.19 12:02

Je mi to líto. Tady je otázka, jestli tvůj nový přítel je zkrátka studený čumák, což by třeba mně osobně vadilo, nebo máš ten pocit nejistoty kvůli špatné zkušenosti. Osobně bych s někým, kdo nevěří na lásku, být nemohla, já to ujišťování se a milování prostě potřebuji. A pokud je to jen ve tvé hlavě, tak čas to zahojí. Moje kamarádka tyhle pocity měla a hodně jí komplikovaly život, stálo ji to nejeden vztah, pořád trpěla pocitem, že ji každý určitě opustí a tak to končila sama. A pak najednou svatba, asi potkala spřízněnou duši.

Uživatel je onlinerobinka
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 1 inzerát 25.01.19 12:08

Pripada mi, ze tu nejistotu ti hodne vsugerovava přítel. Jestli je to skutečně tak, mel by ubrat z líčení svych realistickych (negativnich) ocekavani. Protoze pokud bude tohle v poradku a vas vztah jakbysmet, nevidim duvod, proc by se casem nemela zahojit i tvoje duse. Ale chce to cas, hodne casu a pozitivne naladeneho partnera vedle sebe.

Premek_Orac
Závislačka 4670 příspěvků 25.01.19 12:10

Ahoj zakladatelko,
ano, tu důvěru zase získáš.
Já odešel z manželství strašlivě zlomenej, myslím, že se to promítalo i do začátku dalšího vztahu a ikdyž jsem se snažil to nedělat, prostě jsem to občas dělal. A partnerka se musela v některých věcech asi obrnit trpělivostí. Ale když mi časem život s ní potvrdil, že je jiná, postupně se to víc a víc vracelo do normálu. Dokonce sám před sebou vím, že nakonec mě ty blbé zážitky pomohli k tomu, abych věděl, co je v životě opravdu důležité, abych věděl, co čekám od vztahu a abych si o to více vážil, když je na mě někdo hodný.
Přeju ti, ať k tomu dojdeš taky :kytka:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 1 inzerát 25.01.19 12:23

Já si myslím, že je to dost přístupem tvého přítele. Časté ujišťování o horoucí lásce je jedna věc, to k životu osobně zas tak nepotřebuju. Ale spíš bych si všímala toho, co říká. Ten jeho „realistický“ postoj - všichni všechny podvádějí - na mě působí, jako by si možná dopředu dělal alibi, počítal s tím, že se to téměř určitě stane i vám a tak vlastně co je na tom a proč si s nějakou věrností lámat hlavu, když na to dřív nebo později stejně dojde. Možná z toho pramení tvé pocity nejistoty. Že ani on sám vám moc nevěří, hezké chvilky bez záruky :nevim:

terien
Echt Kelišová 9553 příspěvků 25.01.19 12:30

Já už jsem se nikdy po zradě a nevěře „nespravila“. A víš co, je to možná dobře. Byla to zkušenost, ktera mě strašně moc naučila o sobě, o lidech, hodně mi vzala a ještě víc dala. A o když to bude znít divně, tak já jsem za to ráda.

Arac15
Kecalka 224 příspěvků 25.01.19 12:32

To přejde, všechno chce čas…
Taky mi to trvalo nějaký rok po rozchodu, než jsem se s tím nějak popral a všechno se usadilo. Naopak bych řekl, že v mnoha věcech tě tahle zkušenost posílí, je dobrý si vzít ze špatných věcí ponaučení a neopakovat je.
S nynější partnerkou je to skvělé a spíš lituji, že jsem s ex promarnil společné roky. :D
A věřím, že když chtějí na vztahu makat oba dva, je riziko kolize vztahu minimální.Chce to prostě dobrého partnera/ku . A já tedy měl to štěstí že našel :srdce:
Takže za mě, rozvod sice lecos vzal, ale určitě víc dal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 12:32

Zakl.: Urcite me muj pritel neustale neujistuje ze se lide podvadeji. Asi to spatne vyznelo. Moje zranena duse asi touzi o prave tech horoucich vyznanich lasky, ikdyz muj rozum vi ze na tom to opravdu nestoji. On je trochu odnita, zase razi heslo: mene reci a vice konat. Ze laska se dava najevo skutky a ne recma-to musim uznat. Kazdopadne ta nejistota tam bude asi vzdy a vsude, je to pripad vedle pripadu, kdy se vztahy rozpadaji. A to primo takove ty ukazkove… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 12:47

Zakl: Jeste se k tomu vaze jedna vec a zajimalo by, zda to tak taky mate/meli jste. Nikdy jsem o vztahu nepremyslela-proste jsem v nem zila. Po teto zkusenosti o nem premyslim temer v kazde volne chvili- jestli je to ono, to prave, jestli to vydrzi, zda je to dobre nebo by to nemelo byt tak/jinak. :roll: Nejde mi pak nejak zit mimo to, porad se v nem jen pitvam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 12:49

Promiň anonym. Když jsem byla dítě, můj táta podváděl moji mámu. V podstatě celé mé dětství si pamatuju chvíle krásné rodinné harmonie s chvílemi zoufalství, když se zase provalila nevěra. když jsem byla starší, úplně jsem nechápala, jak byl táta milý a perfektní partner při tom se pak ukázalo vždycky, že i při těch super chvílích vlastně podváděl. A musím říct, že mě to poznamenalo fest a nikdy se to nespravilo. Mám manžela, je skvělý, perfektní, nikdy mě nepodvedl, jsme spolu už taky dost let, vztah máme krásný. Stejně ve mně je, že prostě chlapi podvádí. Vidím to všude okolo, čtu to denně tady i jinde. Manžel to neví, mám to hluboko v sobě, nedovoluji, aby má nedůvěra nějaká zasahovala do našeho manželství, ale je tam. A nezmizela a myslím, že ani nikdy nezmizí.

Venetia
Hvězda diskuse 39514 příspěvků 25.01.19 13:13
@Anonymní píše:
Ahoj, ani nejsem schopna dopsat nadpis, protoze nevim jak to nazvat. Vdavala jsem se brzo, nemela jsem na svatbu myslenky ale když si pred vas klekne dlouholety pritel s touto otazkou, tak jsem samozrejme nevahala. Byla to moje prvni laska a hrozne mi to sedlo. Byli jsme jako ten idealni par, kteri vypadaji jak pro sebe stvoreni. Neumela jsem si ani predstavit, ze by to nekdy bylo jinak. Prekonali jsme spolecne spoustu tezkych prekazek, proste uz naporad. Nikdy jsem za tech spolecnych 10 let nepomyslela na to, jake by to bylo s jinym. Studium, rekonstrukce, hledani prace, vse jsme zvladli a vypadalo to jak z pohadky. Samozrejme byly i hadky, jako v beznem zivote, ale nekolikrat jsem se sama nachytala pri myslence, ze to neni nomalni, aby to bylo takhle skvele. Jednoho dne prisel blesk z cisteho nebe, ve zkratce:muz se zamiloval jinde, sok, sli jsme od sebe, rozvod, soudy o majetek.
Mam jiz rok a pul jineho pritele, je mi s nim dobre, byli jsme kdysi kamaradi. Krasne se o me stara a podrzel me, kdyz mi bylo nejhur. Rada s nim travim cas povidanim, mazlenim, tulenim, vylety. Mame stejny humor i nahled na zivot. Prislo by mi to zase vsechno krasne a idylicke ale ja uz tam vzdycky uvidim jeden velky vykricnik. Uz cekam zradu, opusteni, neveru,..kdyz to udelal clovek, do ktereho bych to nikdy v zivoe nerekla, ted uz vidim riziko vsude. Moje otazka: zmeni se to nekdy? Vrati se mi ta detska naivita, ze nas nic nerozdeli? Pritel je az neuveritelny realista-neveri recem o prave lasce, vidi jak to chodi u jinych-i muj pripad- nebo kamaradi napr. miluju ji je to bozi a do tydne jsou od sebe. Vi ze do zivota vstupuje stereotyp, po case muze i nevera, vi ze jsou lide jen lide, ze to co mas te tak nelaka jako to co nemas a mit nemuzes,.. Ale me chybi to ujistovani o lasce, ktere mi sice zbytecne dopraval manzel. Achjo, prijdu si takova uz strasne rozbitna. Kdysi jsem byla bez sramu a ted mi prijde ze jsem jen tak tak slepena dohromady. Chci zase tu jistotu a pevnost s jakou jsem ke vztahu pristupovala. Ale to uz se asi nestane ze? Verim ze nekteri to ani neodcetli do konce, ale kdo ma stejnou zkušenost, reknete mi jak to bylo u vas…

podle mně ne , už máš životní zkušenost , víš,ženic není napořád …chce to přistupovat k dalšímvztahům lehčeji ..nedělat si velké iluze

Verun83
Echt Kelišová 9253 příspěvků 33 inzerátů 25.01.19 13:14

Uprimne, ty mas byt pevna samostatna jednotka. Neprijde mi zdrave se takhle na nekoho upnout a ocekavat nejaky ujistovani. Jak vidis, je to stejne k nicemu. Rika se, ze mas zit v pritomnosti, jakoby ten den byl posledni. Mas noveho pritele, ocividne si sednete, tak to nekaz necim, co nema vahu.

Aragua
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 25.01.19 13:23

Uprimne? Ta detska naivita po rozchodu s dlouholetym partnerem se uz nikdy nevratila a je to dobre. Uz vim,ze vztah muze i skoncit, ze existuje i nevera a laska neni vecna. S partnerem jsem, protoze je mi s nim dobre ted. Proc resit co bude za deset let? Vaz si sve zkusenosti a vem si z ni jen to nejlepsi.

sediza
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 25.01.19 13:36

O tuhletu naivitu, co Vy popisujete, jsem já přišla už v 16ti letech, kdy si moje první velká láska začala s mojí kamaradkou a já to musela sledovat rok a půl, než se rozešli. Podle mě je normální mít tam ten vykřičník. Říká se tomu zkušenost. Prostě nikomu nemůžete na 100% věřit. Ani sobě!! Jak víte, že za 2 roky nepřijde někdo, kdo vás totálně dostane do kolen, bude to Vaše dusevní dvojce a ja nevim co ještě. Užívejte si toho, co máte. Váš partner vypadá jako super chlap a má pravdu. Není to o vyznáních a řečičká h, ale o činech. Časem si zvyknete, ze ta naivni prvni laska byla jen jedna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 13:41

Stalo se mi něco podobného co tobě. A po rozchodu jsem si uvědomila, že nikdy o nikom nemůžu vědět jestli a jak moc mě miluje…je to vždy jen pocit, víra atd…Já tak potřebovala ujištění, ale našla ho úplně nikde jinde než v druhém partnerovi a to v sobě. Začala jsem se věnovat sobě samé, začala jsem se mít skutečně ráda, milovat samu sebe, svoji jedinečnost, originalitu a naučila jsem se sebe samé vážit a když se mi to povedlo, úplně jsem přestala tu jistotu v druhých potřebovat. Užívám si svého současného partnera, vážím si neskutečně, že ho mám, věřím v lásku s ním, ale tu jistotu nepotřebuji a strach nemám … protože sebe nikdy neztratím a to mě toho strachu naprosto zbavilo. Takže moje rada „miluj doopravdy sama sebe a to tě doopravdy opraví“…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >