Testy otcovství soudně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 20:30
testy otcovství soudně

Dnes mi přišlo do datovky, že otec mojí skoro 7leté dcery žádá o testy otcovství. Odešla jsem od něj když jí byl rok, on se od té doby nezajímá, výživné zaplatil pouze 2krát!! za 5 let za což si t. č. (mimojiné) odpikává trest odnětí svobody. před rokem měl nějakou mánii, že si podal návrh na úpravu styku, který den před jednáním vzal zpět. Nikdy jí neposlal dárek, nepopřál k svátku, narozeninám, Vánocům… Neví vlastně ani jak vypadá (to by možná ani testy nebyly třeba :lol: ). Já jsem se vdala, s manželem vychovávám jestě druhorozenou dceru a vše máme v pořádku. Ale já se ptám, má na to vůbec nárok? Otcovství jsme určili na matrice (nebyli jsme svoji), někde jsem četla, že jsou na to popření lhůty. Pokud budou nařízeny testy, kdo je platí? Pokud platí, že prohrávající strana, je to i v případě, že je ve výkonu trestu? Jaký je vůbec postup v tomto případě? Děkuji za zodpovězení otízek

Reakce:
jita22
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 24.01.19 20:38

Na to co se ptas ti bohuzel neumim odpovedet, ale pri cteni tveho prispevku se mi vtira na mysl otazka, jestli by neslo, aby se otcovstvi vzdal a novy manzel dcerku adoptoval,jestli by to nebylo pro vsechny jednodussi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 20:43

Když se prokáže,že je opravdu jeho,tak by to měl zaplatit on,protože si o to zažádal.Ale když se prokáže že není musela by si to zaplatit ty.Jelikož víš 100% že je jeho tak by si to měl zaplatit on podle mého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 20:45

Tvůj manžel si může dceru osvojit ale k tomu by si potřebovala jeho souhlas otce holčičky nebo se to dá udělat i jinak ale na to by ses musela zeptat.

pst007
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 24.01.19 20:52

Platit by měl on a počkala bych, až mu to nařídí soud, jestli vůbec. Soud vyhodnotí, jestli je v zájmu dítěte mít takového otce. A pokud ano, jestli je v zájmu jiný než minimální asistovaný kontakt.Pokud měl pochybnosti, měl to zkoušet dřív, když neplatil alimenty.

pst007
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 24.01.19 20:54

A mmch on se snaží prokázat že otcem je nebo není?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 20:57

@pst007 zatím mi přišel jen jeho návrh, kde uvádí, že jsem ho uvedla v pochybnost, že jsem se prý měla vyjádřit, že dcera není jeho (nejsem si vědoma, poslední rozhovor mezi námi proběhl asi před 1,5rokem) a proto žádá soud o testy DNA. Taky tam uvádí, že mu bráním v kontaku, což je lež jak věž, on stáhl návrh na úpravu styku… A k tomu od soudu , že se k tomu mám vyjádřit…

lolink
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 24.01.19 20:59

Tak jelikoz za neplaceni aliku sedi, hodilo by, ldyby jeho nebyla, ze jo :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 21:01

@lolink tak jasný,ale to má celkem smolík :mrgreen: Kdyby o ní měl zájem, tak by musel vědět, že jeho je , je mu zkrátka podobná…

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 24.01.19 21:03

Tak se sním zkus domluvit že si malou manžel adoptuje a budete vyrovnáni a hlavně ať ti dá pokoj

Netopirek
Echt Kelišová 8307 příspěvků 24.01.19 21:14

Jestliže je jeho, tak zaplatí všechny náklady. :mrgreen: Pokud by se pak chtěl náhodou s dcerou stýkat, tak by neměl být problém si zažádat, aby to bylo s dohledem.
Ale on se spíš chce zbavit otcovství, dluhu a basy. No dluh mu ještě přibude :mrgreen:

A spíš mě napadá, když se chce zbavit otcovství, nechtěli by jste to? Že by ji tvůj manžel adoptoval, aby byli by jste rodina i papírově. ;)

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 25.01.19 07:44
@Anonymní píše:
Dnes mi přišlo do datovky, že otec mojí skoro 7leté dcery žádá o testy otcovství.

Co znamená to žádá? Jestli jen žádá, tak na to nemusíte přistoupit. Soud může test otcovství nařídit jen je-li podána žaloba na určení, nebo popření otcovství a to byste věděla, jste účastníkem řízení. Takže ohledně testů se rozhodněte jak chcete. Směřuje-li jednání otce k popření otcovství (jiný důvod si nedovedu představit), tak bych to vzal jako kšeft, ať dá souhlas s osvojením (chce-li to i váš manžel).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >