Přeplatek daně OSVČ - nárok manželky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 15:37
Přeplatek daně OSVČ - nárok manželky

Ahoj, mám dotaz ohledně vratky daně. Manžel je podnikatel, doteď jsem mu dělala daňové přiznání já, ale máme těsně před rozvodem takže už si to u mě dělat nenechá… Protože jsem byla celý rok 2018 na rodičovské dovolené a máme spolu čtyři děti udělá nám to slušný přeplatek. Ovšem veškeré peníze přijdou na účet manželovi, já neuvidím samozřejmě ani korunu. Chci se proto zeptat jestli mám nějaký právní nárok na polovinu přeplatku, když jsou děti společné a když bude uplatňovat i slevu na mě jako na manželku bez příjmů… Máte někdo prosím přehled?

Děkuji…

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64627 příspěvků 3 inzeráty 27.01.19 16:43

Tak v ramci SJM jsou vsechny prijmy spolecne… Ale jinak ne, zadny pravni narok na polovinu vratky z dani nemas.

1mila2
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 27.01.19 17:14

Ale on potrebuje od tebe potvrzeni, ze ty si deti neuplatnujes a ze nemas dostatecne prijmy.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64627 příspěvků 3 inzeráty 27.01.19 17:56

@1mila2 No, přesněji řečeno ho potřebuje od jejího zaměstnavatele a nikoliv od ní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >