Úřednice na poště

184
26.4.07 13:12

Úřednice na poště

Ahoj, dnes jsem byla na poště vyzvednout balíček. Ve frontě jsem čekala asi 10minut a když přišla řada na pána přede mnou, úřednice dala beze slova za okno ceduli ZAVŘENO. Tak jsem se jí slušně zeptala, jestli - když viděla frontu u svého okýnka -nemohla říct, že bude zavírat a poslat nás stát ke kolegyni. Načež mi odpověděla, že se to tak dělá normálně a ještě se na mě s kolegyní koukaly jak na exota a šuškaly si, že jsem nějaká divná a smály se, jak mě pěkně naštvaly. Tak mám sto chutí si na paní úřednici stěžovat… Máte podobné zkušenosti s naší poštou a byly k něčemu případné stížnosti? Díky. Vytočený Muchláček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1234
26.4.07 13:24

Ahoj,
já myslím, že stížnost by stejně k ničemu nevedla. Pak by se na Tebe už koukaly skrz prsty pořád. Ber to tak, že jsou to nány, které se v místě svého pracoviště považují za nejdůležitější osoby na světě, stejně jako uklízečky nebo vrátní (nic proti nim, když se chovají slušně).
Já bych na Tvém místě příště utrousila něco vy smyslu, že kdyby se líp učily, tak tu nemusej v tom krásným počasí sedět jak pecky, nebo si vylívat zlost na zákaznících.
Ale víš, co, tady od stolu se mi to radí :lol: Mě na naší poště taky dámy štvaly a dlouho, jelikož odmítaly posílat balíčky nad 5cm výšky jako doporučený dopis a všechno mi posílaly za 40,– jako balík. Nepomohlo ani to, že jsem jim přinesla jejich věstník, kde jsou rozměry jiné, ani to, že na všech jiných poštách (bohužel daleko) to berou normálně jako dopisy. Nakonec jsem musela zavolat na infolinku pošty a říct jim, že tahle pošta prostě posílá vše jako balíky, i když už to dávno neplatí a aťs tím koukaj něco dělat. No, do týdne obrátili a už to tam bez problémů jde jako jinde. Ale čuměj na mě pořád :twisted:

Neříkám, že člověk bez VŠ je méněcenný, naopak, ale pokud má pozici úředníka, třeba na poště, tak by se podle toho měl chovat, být tam pro lidi a ne být na ně protivný. Vždyť i díky Tobě taky ta paní má práci.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.07 13:24

já jsem si stěžovala prakticky na každé poště v Praze,kde jsme bydleli-jednou mi ztratili 20.000kč, několikrát šlo o doručování doporučených dopisů-byla jsem doma a stabilně ve schránce lístek, že mě nezastihli-vedoucí pošťačce „vyčinil“ . Teď máme skvělou doručovatelku, se kterou jsem max spokojená, a klidně se s ní domluvím, že nebudu doma,aby mi případné balíčky např. z MMB přinesla tehdy a tehdy, až budu doma. Jinak mě ale česká pošta dost drtí… :?

• Citovat
  • Upravit
5137
26.4.07 13:25

Napsat dopis panu řediteli. Žádné emoce, pouze fakta a poukázání na slušné chování.
Dojít s tím na poštu, mít kopii a na tu kopii si nechat potvrdit převzetí originálu. :D

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3077
26.4.07 13:30

Ahoj!
souhlasím s jankou…
hlavně se nedej protože když to budeš ignorovat tak si potom pošťačky budou dovolovat víc protože jim to prošlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
26.4.07 13:37

Holky dík za zkušenosti i rady. Bydlím v malé obci, takže je tady malinká pošta a tak jsou tam všechny úřednice kámošky, včetně vedoucí. Naše doručovatelka je taky super, ale úřednice za přepážkou jsou horší. Mě jen vytáčí, když se někdo nedokáže chovat slušně. A nehodlám se smířit s tím, že buran má tady navrh a slušný člověk je považován za slabocha nebo - jako v mém případě - za prudiče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
26.4.07 13:40

Tak to já bych si stěžovala. Na Č.poštu jsem si stěžovala pouze jednou - na dveřích hlavní pošty v Teplicích měli obrázek s přeškrtnutým kočárkem. Tak jsem jim napsala ve vší slušnosti že mi to nepřijde normální, abych si jako mamina na MD nemohla dojít na poštu (pokud bych teda ten piktogram brala vážně). Odpověděli promptně, že už tam ten obrázek je léta páně už od doby, kdy nechávat kočárky před obchody byla normálka. A že ho dají pryč, což taky učinili. Takže já jsem pro to, když se mi něco nelíbí, hned se ozvat. Bez emocí, ve vší slušnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
26.4.07 14:26

Já bych si šla stěžovat hned .. nemá asi cenu psát dopis na pidipoštičce, kde nejvyšší je vedoucí a ještě kamarádka všech. To spíš na vedení .. nevím kolik jich pošta má, ale třeba V Novém Boru je jako nejvyšší vedení - ředitelství??? .. tak napsat tam. Jen nevím jestli to je jen pro sev. čechy nebo pro celou republiku.

Meduzo - to se na mě nezlob, ale to že já sedím někde za přepážkou nebo za kasou, či stojím za pultem, neznamená, že nejsem člověk. Každý má někdy náladu pod psa … samo že to ale neznamená, že bude někdo fakt hnusnej. Ale dle tebe je usmívat se na zákazníka a být na něj milí povinnos, sedí tam od toho. A co zákazníci?? Neměli by se i oni chovat slušně a mile? Když tam někdo přijde a začne dělat bububu a bude akorát tak na pěst, těžko se pak budu tvářit na ostatní přívětivě … Sice nesedím na poště, seděla jsem jinde, ale opravdu tam nejsem od toho abych byla milá … Tvůj příspěvek mi přijde asi tak nějak: Ty sedíš za pultem tak se pěkně usmívej a buď milá bo tu od toho jsi a já jsem tvůj zákazník a pán a já můžu vše, klidně tě i poslat někam.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
1234
26.4.07 15:48

Andelo, tak jsem to nemyslela, já jen když někdo slušně o něco poprosí, tak se mu má dostat slušné odpovědi. Když je zákazník hulvát, je to jiná, ale vycházela jsem ze situace, kterou tu popsal Muchlacek.
A to, že úředník je tam pro lidi, za tím si stojím. Opravdu netvrdím, že se „musí stále usmívat“ a nemůže mít své nálady, ale slušný zákazník by to neměl poznat.
Já jsem taky pracovala „za přepážkou“, v recepci jazykové školy, a rozhodně bych si nedovolila být na studenty protivná jen proto, že jsem taky člověk a doma mě někdo naštval.
Nechci se hádat, jen vysvětluji svůj výše uvedený příspěvek. Není třeba se usmívat, ale být slušný.
Toť vše.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2002
26.4.07 16:01
Janka píše:
Napsat dopis panu řediteli. Žádné emoce, pouze fakta a poukázání na slušné chování.
Dojít s tím na poštu, mít kopii a na tu kopii si nechat potvrdit převzetí originálu. :DDržím palce.

tak bych to také viděla, ale asi nastane problém pokud paní vedoucí pošty s těmito úřednicemi kafíčku o pauze, proto byhc kopii poslala na obvodní/okresní řiditelství… ¨

jo a kdyby někdo roznášel bomby po poštách, stavte se prosím i na té naší praha 6 vlastina ul..pošta 614… to je taky dílo!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.07 18:43

Muchláčku, sorráček, asi budu reagovat nad očekávání ostatních, ale rozebírat stejnou věc na dvou serverech najednou mi přijde jako že opravdu prudíš. A nebo prostě potřebuješ drbat a drbat o tom, jak ty seš chytrá a důležitá a ty ženský na poště jsou krávy uhihňaný, že?
Jinak, ale souhlasím, na poště jsou baby zvlčilý všude (omlouvám se těm co ještě nezvlčily), včetně jedné nejmenované pošty, kde jsem vydržela úředničit přes 10 dnů a pak jsem dala výpověď.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
9868
26.4.07 23:27

Radko - a to tohle nešlo poslat neanonymně? Přišlo by mi to takové přímější…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
26.4.07 23:52

Pro EKATERINU - v Teplicích na hlavní poště jsem byla velmi mile překvapena zrovna minulý týden, kdy jsem zjistila, že na přístroji jenž vydává lístky s pořadovými čísly mají čudlík pro tělesně postižené + osoby s kočárky. S kočárkem jsem tak na řadu šla okamžitě, skoro jsem přes dav lidí ani nestihla doběhnout k příslušnýmu okýnku.
Radka
P.S.: Nepracuji na poště, ani nemám pošťáka v rodině :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
27.4.07 01:48

Radko,
a pro ne na dvou serverech :roll: ? Ostatně není to první diskuse :D .
Já chápu, že si chce Muchlacek stěžovat, a chápu, že se potřebuje poradit, jakou formou to má udělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
28.4.07 20:30

Nevím proč taková ostrá slova, myslím si, že emimino je tu právě proto: aby se řešily věci, co nás baví, těší nebo štvou. Někdy toho máme všechny plné kecky, že nás pak rozhodí úplná blbost. Radko, nezlob se na mě, ale právě jsi se zachovala jako pravá úřednice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama