Špatná matka?

Anonymni
8.4.07 13:01

Špatná matka?

Mám 4letou holčičku a můj problém je v tom, že mám pocit, že jsem špatná máma. Od 2,5 jsem ji šoupla do školky, protože jsem chtěla jít pracovat. Jsem učitelka, takže dětí si ve škole užiju až dost a když příjdu domů chci mít trochu klidu, což mi ale moje malá určitě nedá. Je hyperaktivní a strašně ukecaná. Zjistila jsem, že když je v nějaké místnosti, jdu raději do druhé ať ji nemusím pořád poslouchat a něco vysvětlovat. Mám pocit, že nic nestíhám-doma binec, do práce nic hotové a s malou si ani nepohraju. Jen se mazlíme, to je vše na co se zmůžu-občas pexeso, nebo člobrdo. Když se podívám kolem sebe a vidím stále nějaké matky, jak si s dítětem čtou, vaří, lítají po venku, tak mě chytá depka. Na manžela se spolehnout nemůžu, ten byl vychovaný ve stylu žádné něžnosti, jsi chlap-půl roku jsem ho učila se s malou potulit. A navíc je pořád v práci nebo na stavbě, je úplně udřený- nemůžu po něm chcít, aby si s ní hrál-je rád, že se jde vyspat.Malá na mě visí, jak ocásek-musím s ní jít i čurat, těžce nese každé odloučení,byť jen na pár hodin.Teď bychom chtěli s manželem druhé dítě, ale bojím se, že to nezvládnu.Nemám čas na jedno, natož na dvě. Máte to taky někdo tak? Nebo jsem opravdu tak špatná a měla bych začít něco dělat. Díky moc holky, že jsem se mohla vypovídat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2172
8.4.07 13:50

No k tomu, jestli jsi špatná matka nebo ne, se nebudu vyjadřovat, to fakt nevím, malýmu jsou teprve tři měsíce, jsem nezkušená matka :lol: , ale spíš je blbý, že si to vyčítáš, protože na to jsou ty prckové hooodně citlivý. Dělej to tak, jak nejlíp umíš, a neporovnávej se s ostatními. Pokud máš opravdu pocit, že jí o něco připravuješ, tak to můžeš zkusit změnit, ale myslím, že prcek pozná, když se s ní budeš mazlit jen proto, že máš pocit, že bys měla. A proč chceš druhý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.4.07 14:08

Nevím, jestli jsem to dobře napsala, ale já se s ní nemazlím protože musím, to já chci-dělám to moc ráda, jen si vyčítám, že nedělám nic pro její rozvoj, jako ty hry,atd. -že to prostě nestíhám.
Druhé chceme právě proto, abych byla s malou více doma, a mohla dělat právě všechny ty věci, které teď nedělám. Taky je typický jedináček(rozmazlený, má vše na co si ukáže). Myslím si, že až budou 2 taky si spolu více pohrají a zabaví se. Anonymní.

• Nahlásit
  • Citovat
1740
8.4.07 14:12

Nedivej se na to, co delaji ostatni se svymi detmi, rid se sama sebou a dceri se venuj, tak jak to ona potrebuje :-) Sice se snadno rekne, at si nic nevycitas, ja s tim pocitem taky neustale bojuju, ale zkus se pres to prenest.
Ja mam teda teprve skoro dvouletou dceru, ale uz rok chodi do jesli a ja pracuju. Nam strasne moc pomahaji pravidlene cinnosti. Kazdou stredu odpoledne chodime plavat, ve ctvrtek odpoledne zase cvicit. V utery odpoledne s ni manzel travi volny cas sam. O vikendu nekam jdeme na vylet, do bazenu, na navstevu, na nakup nebo jsme jen tak na zahrade a neco delame. Proste jak uzname za vhodne. Hodne volneho casu travime prave litanim po venku. Ale zase nedame moc cteni a malovani, protoze dceru to proste nebavi a nejradeji by litala z jedne mistnosti do druhe. Nekdy mam pocit, ze te energie ma nadbytek, ale na druhou stranu strasne moc a dobre spi.

Jeste me napada, jestli mas nejake hlidani pro dceru, aby si mela aspon trosicku casu jenom pro sebe. Pokud nemuze manzel, tak treba babicky, kamaradka apod. No a uklid, to je kapitola sama pro sebe :-) U nas doma je uklizeno asi tak jeste 5 minut po tom, co se douklizi. Pokud nemas moznost mit nejakou pomoc s uklidem jednou za cas (coz doporucuju :-)), tak bych zamestnala trochu manzela. U nas treba manzel kazdy tyden vysava. Neni to moc, ale ma svych pracovnich povinnosti az nad hlavu, casto pracuje i v noci, aby to stihl. Ale uz ten pocit, ze aspon vysavat nemusim je fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.4.07 21:59

Ahoj,
když to na mě taky tak padá, moc mi pomůže malá pomoc. Dát někomu (manželovi, babičce) na 1-2 hodiny děti a udělat si to co potřebuji v klidu. Stává se to tak 3× do roku a opravdu tak málo stačí, aby se člověk nabil energií. A moc mi pomáhá třeba i společný výlet na víkend odjet někam pryč z domu. Špatná máme nejsi, jen potřebuješ na chvíli vypnout.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
slabikář
8.4.14 18:21

Nevím

• Nahlásit
  • Citovat
Safrane
8.4.14 23:26
@slabikář píše:
Nevím

Po sedmi letech?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.16 20:54

špatná matka..

Ahoj, ráda bych se svěřila a vyslechla si nějaké názory..
Ve svých 23 letech jsem porodila prvního syna, ted mu je už 5let, každopádně příteli bylo v té době 19let. Byli jsme spolu pouze rok a nebyl to zrovna vztah, kterým jsem si byla jistá, on je bohém a neuvěřitelný hezounek, i jsem přemýšlela, že budu syna vychovávat bez něj. Měla jsem nějaké problémy a otěhotnění bylo v té době malý zázrak. On se k tomu postavil čelem a na syna se hrozně těšil, zůstali jsme spolu, hádky byli už v těhotenství, byl samá ženská, neměl dodělanou školu a docela na to kašlal. Narodil se syn a on se staral ukázkově, teda jako o syna, ale z jeho brigády jsem moc peněz neviděla a v podstatě jsem to táhla sama. po 3 měsících se musel učit na reparáty a přemístil se k rodičům aby měl klid, jeho klid ale byl o tom že trávil léto na koupalištích a já ho skoro neviděla. Jeho rodiče ho rozmazlovali a mě podkopávali nohy v tom aby se víc snažil.. po nějaké době mi řekl, že se k nám vlastně ani vrátit nechce, že mu u maminky je dobře. A tak jsem mu řekla at se teda sbalí a vypadne.. dál už to zkrátím.. syna si bral skoro každý víkend, já si našla brigádu a fungovali jsme bez sebe, já ubrečená s čokoládou v ruce a on spokojený s milenkami a ještě měl tu drzost třeba přijet na cigaretu a stěžovat si, že ho bolí péro, protože měl náročný večer.. po půl roce jsem se dala do kupy a hned první večer co jsem šla mezi staré kamarády jsem potkala skvělého kluka, během pár dní jsem se zamilovala a začalo peklo, Bývalý zjistil, že někoho mám a začal mě v podstatě šikanovat, dělal schválnosti se synem, ponižoval mě a sledoval kdy kde co dělám.. Bylo to nejhorších pár měsíců v životě a já se pro klid k němu vrátila. Chvíli to bylo fajn, ale pak začalo nové peklo, nemohla jsem chodit ven a když tak mě naháněl, kontroloval mi telefon a facebook, debaty s kamarádkou mi vyčítal a deptal mě za to že s ní něco řeším, bylo toho hodně, ale prostě mě psychicky týral, ted už to tak nazývám, v té době jsem to tak neviděla. Hodně dělala i jeho maminka která mě v podstatě týrala s ním. Bylo by to na hodiny psaní co vše mi dělali a jak jsem trpěla, ale odejít mi pomohl kamarád až po 3 letech. Chtěla jsem odejít dřív, ale nenechal mě.. v té době měl milenku takže mě vypustil a já mohla jít. Syna jsme měli ve střídavce a já se po půl roce opět zamilovala, vdala jsem se a máme měsíčního syna. Mám nejlepšího chlapa pod sluncem, pomáhá mi od začátku se spory s bývalým a dostal mě z nejhoršího, už mám zase zpět seběvědomí a jsem štastná jako nikdy, ale pětiletý syn je hodně ovlivnován bývalým a chová se hodně podobně jako on, citově mě vydírá, je nafoukaný a ženské absolutně nerespektuje což v jeho věku je dost děsivé. Jsem bezmocná a přijdu si jako strašná matka, protože v synovi vidím tolik toho bývalého, že na něj mám občas až averzi a ta obrovská mateřská láska se vytrácí.. je to strašné ale mám až nutkání mu ho nechat v péči a brát si ho jen na víkendy.. mám doufat že se to srovná??

• Nahlásit
  • Citovat
23724
22.1.16 21:16

8o tyblaho, to jsou dneska témata…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
22.1.16 21:25

Ten kluk za to nemůže jak se chová, má v sobě bývalého geny a určitě zažil nejednu vaši hádku :( Je poznamenaný vašim vztahem/peklem.
Chce to čas, třeba se srovná až začne chodit do školy, nebo ho spíš okolí srovná :)
Na převýchovu je pozdě, musíš mu nechat čas, a i když je to pro tebe těžké, tak mu neupírat lásku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10047
22.1.16 21:30

Být tebou zajdu k psychologovi máš toho až moc za sebou. Pokud uděláš to že syna necháš u bývalého tak si to budeš sakra vyčítat i když si teď možná myslíš opak navíc kluk je zrovna ve věku kdy opakuje to co vidí mám taky pětiletého syna a co udělá táta udělá on taky ty děti za to prostě nemůžou jen dělají to co vidí u nás dospělích na tobě je aby si mu vysvětlila co vidí co dělat nemá a proč je možné že jsi teď třeba víc citlivá kvůli miminku a kojení než se srovnají hormony i tak bych ale radši někam zašla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10857
22.1.16 21:43

A SP skončila nebo ještě trvá? Pokud skončila, tak je šance na srovnání. Pokud trvá, tak to bude horší.

Určitě bych někam zašla, aspoň se poradit, jak na syna :) Dítě bude asi vždycky zkoušet, kam může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
22.1.16 22:44

Ja bych taky nekam zasla..oni ti poradi a kdyz se tam vypovidas, hodne to taky pomuze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.16 09:13

Právě že to ted máme dost složité, do léta bydlíme u rodičů takže tu malého máme jen pár dní v měsíci. Samozřejmě si uvědomuji, že ten kluk chudák za to nemůže a lásku mu dávám, ale je to tak těžké s ním vyjít.. myslí si, že je dospělý a je schopný se semnou do krve hádat o tom, že má on pravdu, ikdyž je to absolutní nesmysl, přesně jako jeho otec. Už jsem zkusila snad vše, výhružky, zákazy i plácnutí přes zadek a na to mi řekl, že nebudeme kamarádi když se budu takhle chovat. Mám trochu obavu, že jeho otec má určitou psychickou poruchu a on to zdědil po něm :(

• Nahlásit
  • Citovat
10047
23.1.16 10:11
@Anonymní píše:
Právě že to ted máme dost složité, do léta bydlíme u rodičů takže tu malého máme jen pár dní v měsíci. Samozřejmě si uvědomuji, že ten kluk chudák za to nemůže a lásku mu dávám, ale je to tak těžké s ním vyjít.. myslí si, že je dospělý a je schopný se semnou do krve hádat o tom, že má on pravdu, ikdyž je to absolutní nesmysl, přesně jako jeho otec. Už jsem zkusila snad vše, výhružky, zákazy i plácnutí přes zadek a na to mi řekl, že nebudeme kamarádi když se budu takhle chovat. Mám trochu obavu, že jeho otec má určitou psychickou poruchu a on to zdědil po něm :(

Tak to je taky důvod proč se tak chová protože tráví hodně času ese svým tátou takže se učí vzorec chování od něj chtělo by to aby daleko víc času trávil s vámi a viděl jak má správně foungovat rodina jinak si to opravdu ponese do dospělosti navíc máš nové miminko takže si to taky může přebrat po svém jakože aha s mámou sem jen občas a ona má nové miminko tak to už mě nechce atd. bylo by nejlepší s ním trávit co nejvíc času to jde vím že je to těžký ale snaž se kvůli němu nemůže za to jakýho má tátu a za to že ty jeho tátu nemůžeš vystát za to nemůže :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama