Strach z globálního oteplování

Anonymni
3.4.07 10:24

strach z GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ

Ahoj,
dnes po přečtení novin jsem se rozhodla sem napsat.
Všude se píše a mluví o globálním oteplování, o klimatických změnách a o tom co nás v příštích letech čeká. Já tyto zprávy čtu a upřímě se toho co může přijít bojím.
Doma mám 2leté dítě, ráda bych ještě měla jedno, ale říkám si. Má cenu do tohoto světa ještě přivádět děti. Mám z toho opravdu strach.
Sama za sebe můžu říct, že se snažím naši Zemi moc nezatěžovat. Třídím odpad, šetřím energii i vodu. Třeba v supermarketech se snažím vzít si co nejvíc igelitových sáčků. Manžel se mi směje, že sama svět nezachráním. Ale já si stále říkám, že by každý měl začít u sebe.
A tak píšu, ráda bych věděla jestli jsem sama kdo se takto bojí nebo je i někdo jiný. Třeba vás to nezajíma, třeba si řeknete, že jsem hloupá. Možná i proto píšu jako anonymní.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

322
3.4.07 11:16

Ahoj, ürčitě mi nepřipadáš hloupá, taky mám strach z oteplování, nemocí, kriminality a ze spousty jiných věcí. Ale co holt naděláme? Taky třídíme odpad, používáme látkové plenky a podobně, snažíme se dělat alespoň to, co jde, i když sami to jistě nezachráníme. A nemít kvůli tomuhle dítě? To mi přijde jako jediné houpé, co jsi napsala. Lidé se báli něčeho odjakživa a přesto měli děti. Už před 2tisíci let učenci psali o tom, jak je ta „dnešní“ mládež strašně nemorální a zkažená a kam ten svět spěje? A co se stalo? Za 2000 let jsme pořád tady a myslím, že se máme docela dobře ;-). Možná dojde ke změnám kvůli oteplování, možná ne, doufám že to nějak zvládnem a že to zvládnou i naše prima dětičky. Jsem ráda, že na to nebudou sami, budou mít na pomoc nás a sourozence :-).
Eva, za 14 dní TP třetího kluka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
3.4.07 11:34

Ahojky,
globální oteplování tady prostě je a bude, stejně jako spousta ošklivých nemocí a neduhů lidstva. Můžeme se celý život strachovat a nemít kvůli tomu děti nebo si ten život užít, radovat se z toho dobrého a mít dětičky. Pokud se chováš šetrně k přírodě, třídíš odpad apod., tak si myslím, že děláš, co můžeš, abys přispěla k ochraně Země. Ale zase bych to nehrotila do takové míry, abych vstávala a uléhala se strachem, co bude s naší planetou.
Věta: „Má cenu do tohoto světa ještě přivádět děti.“ mi přijde zbytečně negativistická, protože zrovna my v ČR si nežijeme nijak špatně, abychom nemohli mít děti. Viz taková Afrika, Asie, tam to je bída…No a jestli po dalším dítku toužíš, tak snad globální oteplování by nemělo být důvodem, proč ho nemít.
P.S. Nechápu, proč si bereš co nejvíc těch igelitek v obchodě?!
Nemyslím si, že bys byla hloupá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
3.4.07 11:53

Ahoj Evi,
mám stejný strach jako ty a taky se nejvíc bojím o děti a co je čeká. Určitě nejsi hloupá, stejné obavy má většina myslících lidí. Bohužel mám pocit, že ti nemyslící převažují :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
3.4.07 12:02

Promiň Evi, ale co matky třeba za války? Kdyby měly myšlení jako ty, žádá by nerodila, co v Africe, v Iráku, co Inuité? (bude mu zima tady na ledovci, tak ho radši neporodím…) Nezlob se na mě, ale trochu se nad to povznes. Ano globální oteplování tady je, ale není to tak tragické, jak se v médiích prezentuje. Jsem z oboru a vím, že pravda není tak hrozná, jak na první pohled vypadá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.4.07 12:31

strach z GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ

Tak přesně tohle jsem potřebovala slyšet. To že nad tím ostatní přemýšlejí, já se toho fakt bojím a potřebuji se někdy nad to povznést. Jsem ráda, že jsem si to tu mohla od vás přečíst. Někdy si říkám, že to v médiích přehánějí. Někdy si říkám, že to zas přeháníme my /jako lidi/, když se tak k Zemi chováme. No budu to muset nechat koňovi, ten má větší hlavu. Dík za slova, která mi zvedla náladu.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
456
3.4.07 15:24

Ahoj, já si právě myslím, že to budou naše děti, které se budou snažit tuto planetu zachránit. :wink:
Nebude jim lhostejné v čem žijí. Mám takový pocit, že to bude jejich poslání.
Já jsem například hrozně ráda, že žiji v této době. Představa, že mi může dítě umřít na nějakou banální dětskou nemoc, protože nejsou antibiotika není pomoci, tak to by mě opravdu přivádělo k šílenství. :x Pochopitelně jsou tady nové nemoci. :(
Mě stačí když mi vypráví moje babička, co jich umřelo ve vesnici třeba 5 za jednu zimu na nějaké banální nemoci - tedy pro nás již banální. . .

Když mi civilizace leze na nervy, tak jsem doma pěkně na zahrádce, pěstuju si bylinky a jsem maximálně spokojená. :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.14 10:49

No pokud jde o „globální oteplování“, tak to je něco, z čeho strach mít nemusíš, teda za předpokladu, že něco takového existuje. :mrgreen:

Mnohem horší jsou lidi - z těch bych strach měl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26608
14.12.19 10:58

Nebudu zakládat nové téma, ale… :mrgreen:

Sděla se španělskou novinářkou a oba, jako už mnozí před ní, kroutila hlavou, že se tady nikdo globálního oteplování nebojí.

Tak jsem říkala, že je těžké bát se něčeho, co přináší zatim jen prijemne věci. :nevim: Víc hezkých dní, víc sluníčka, mírnější zimy, žádné brodění se sněhem, nesjízdné silnice…

Stoupání hladiny moře je nám tady v hobitine ukradené. Bydlíme na střeše Evropy.

Pochopitelně je to dlouhodobé hledisko
Ale aktuálně jsou s ním lidí spíš spokojeni :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama