URGENTNÍ - spolknutí předmětu

847
29.11.04 16:34

URGENTNÍ - spolknutí předmětu

Ahojky,

potřebovala bych poradit - naše 20 měsíční dcera spolkla (ham ham ňam ňam:)) skleněnou dekoraci - tvarem asi jako malý kulatý bochníček chleba o velikosti 1 Kč. Je zcela hladký a do krku jí spadly jako nic.. Spolkla ho v pátek 26. 11. po obědě a dnes je pondělí a ještě ho nevykakala. Žádné problémy nemá - papá i kaká … ale korálek pořád nevyšel. Doktoři tvrdí, že nemáme zatím panikařit a počkat. Nemáte náhodou některá podobnou zkušenost ??? Ve středu s ní zajdu raději do nemocnice - ale na rtg to nepoznají a na ultrazvuku také ne, protože je to bezbarvé a skleněné !!!

Dík za každou radu

Bubina a jají hladová rošťanda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1076
29.11.04 16:55

Ahoj Bubino,

znám podobný případ - sousedky kluk spolkl umělohmotný knoflík z povlečení, ten co se jím spínají 2 dírky. Vyšel až po 14 dnech!!! Doktoři tenkrát říkali, že je to normální, stává se to hodně často a dost dlouho trvá než to tím zažíváním projde. Navíc pokud je to hladký, tak je to asi „lepší“. Tak hodně úspěchů při rozboru bobánků a žádné další nepříjemnosti.

Pusu holčičce Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
29.11.04 17:43

Zuzka mi spolkla otevřenou náušnici, bylo to buď vyjde a nebo operace. Byla na rtg dobře vidět. Naštěstí se nezachytila a vyšla po 3 dnech. Taky přeji hodně zábavy při hledání v nočníčku, je to opravdu žůžo :lol: „užila“ jsem si. Když je to hladké a dost velké, nemělo by to nadělat moc paseky. Tak držím moc palečky, abys měla úspěch jako já. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
29.11.04 17:48

Ahoj!

Dcerka spolkla v 5 měsících korálek, ani jsem o tom nevěděla (rozdělalo se jí chrastítko, myslela jsem, že jsem jí všechny z pusinky vyndala..... No, a po týdnu koukám - a byl v plínce :D )
Hladké okrouhlé sklo snad nenadělá paseku, ptala jsem se své doktorky a ta říkala, že nejhorší je spolknout kovový předmět :cry:

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
29.11.04 17:55

Tak to jsi me Stefinko tou operaci dost vydesila !! Me doktor rekl, ze by se to dalo vyndat endoskopem, ale i to me dost vyděsilo. No zatim budu dal hledat a cekat …

Zatim dik vsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
29.11.04 22:32

Moje neteřinka spolknula před pár lety padesátihalíř. Trvalo to asi týden, ale podařilo se mu projít. Ze stejné strany rodiny se ale stala tragédie, kdy chlapeček vdechnul oříšek a je už několik let v kómatu. Dávám si obrovský pozor na to, aby v naší domácnosti nebyly tak maličké věci. Dokonce i oříšky jsem celé rodině zakázala nosit domů. Mám z takových maličkostí hrůzu, že jsem vyházela i korálky. Je to celkem sranda, ale taky ti chci popřát úspěšné hledání.

• Nahlásit
  • Citovat
2304
29.11.04 22:54

Bubino,
promiň, nechtěla jsem tě vyděsit. Zuzka spolkla klasickou náušnici a rozevřenou, hrozilo, že se zachytí za háček, ve střevech byla otevřená. Hladký předmět by měl klouzat. Ale měli jsme štěstí, jak se to tam hýbalo, naušnička se sama zavřela a ven vyšla zavřená. Neboj to dopadne dobře!!!!
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
30.11.04 10:48

Ahojky,my máme zase příhodu asi 2.měsíce starou naší malé bylo 26.měs. a při česání mi spolkla froté gumičku-zareagovala jsem tak ,že jsem jí vnutila vypít asi decku vody a prstem do krku jsem ji přinutila blinkat. A gumka vyšla ,když jsem to pak říkala lékařce ,tak potvrdila ,že jsem zareagovala správně ,ale že by byla asi ve střevech horší normální gumka než frotka. Jinak přeji ,aby vše dobře dopadlo s pozdravem Anna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
30.11.04 11:16

Jé, to muselo drhnout v krku,co? My jsme v 16 měsících blinkali aromalampičkový olej :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.11.04 14:24

Ahoj, moje dcerka ve 4 letech spolkla dvacetník. Doktorka nám poradila jíst hodně zelí, do 3 dnů byl venku. A náš děda spolknul špendlík (asi ve 30 letech) a tomu zase radili jíst hodně brambory. Chce to jíst hodně vláknin, aby se to obalilo a dostalo ven. Míša

• Nahlásit
  • Citovat
685
30.11.04 19:17

Ahoj, buď v pohodě, synovec před rokem spolkl naušnici a vyšla za 3 týdny. Naštěstí nevěděli, kam se poděla, jinak by asi po tak dlouhé době určitě panikařili. Když se objevila v plíně, zírali.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
30.11.04 22:29

Ahoj,

vím, že to sem moc nepatří u dětí je to horší a nechci to v žádném případě zlehčovat. Já mám zkušenost s naším pejskem. Ten ve 2 měsících spolknul víčko od Matonky a vyšlo mu za 2 měsíce. Měli jste to vidět, jak jsem za ním běhala a zkoumala jeho stolici.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
1.12.04 15:00

Tak hurá !

Dneska jsem našla ten korálek, ve vaně mi z plíny vypadlo h… až to cinklo o vanu, tak mi bylo hned jasné, žš je korálek venku.
Dost co celou rodinu poučilo a veškeré drobné věci jsme zaklidili.

Zatím ahoj a opatrnosti zdar !!! Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
11.7.16 12:48

Ahoj, 13m dcerka asi spolkla takovou tu náhradní gumu na sluchátka…dělala jsem oběd a madam přišla a v puse měla asi 7 8o těch náhradních gum, jedna chybí, nikde jsem ji nenašla, řešit nebo čekat? Bojím se, jestli to není moc velké? :nevim: A prosím, nesuďte, aby se k tomu dostala, musela vylézt na gauč, z gauče na PC stůl, z něj na polici, kde si musela rozdělat krabičku se sluchátky a prokousat pytlík s náhradními gumkami, dávám si pozor, aby nikde nic neleželo, ale je to malý ďábel :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202
11.7.16 12:52

@Reinka Počkala bych do zítřejšího prvního až druhého bobku a kdyby nic nevyšlo, pro sichr bych skočila na RTG. Dávej hodně pít, ovoce, mléčné výrobky…Kluk minulý rok spolkl magnet :roll: vyšel šťastně chvíli po tom, co se vrátil z rtg :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama