Urifos a menstruace

8.6.20 20:57

Urifos a menstruace

Dobrý večer, může se Urifos sáček (jednorázový) na léčbu močového měchýře použít během menstruace? Píšou, že jsou to antibiotika, ale o menstruaci nic. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54
8.6.20 21:06

Může. Žádná perorálně (ústy) podávaná antibiotika (a tedy ani Urifos) a současně probíhající menstruace ničemu nevadí. Jediné, na co by atb mohla mít vliv, tak je případné snížení účinnosti hormonální antikoncepce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.20 21:11

@Ayinka3 děkuji, HA naštěstí už neberu. Máš s Urifosem vlastní zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
8.6.20 21:19

Já osobně jsem ho ještě nevyzkoušela, ale předepisuji ho celkem často.
Vem si to na noc, předtím moc nepij, ať nemusíš v noci na WC, působí přímo v močových cestách, tak ať to hned nevymočíš. Pak bych ještě na doléčení a jako prevenci opakování zánětu nasadila nějaké brusinky na 10 dní, např. Uroval akut plus apod. Jednorázový Urifos u nekomplikovaných infekcí močového měchýře většinou stačí, pokud by to nezabralo, pak ideálně udělat kultivaci moči a nasadit klasicky atb na 10 dní. Ale to snad nebude potřeba :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.20 21:26

@Ayinka3 před cca 10 dny jsem si vzala poslední tabletku Furolinu (antibiotika na močák), následně za 3 dny měla přijít menstruace, ale měla týden zpoždění, což jsem se dočetla, že může být právě těmi antibiotiky. Menstruace přišla včera. Je možné po 10 dnech vzít právě ten Urifos, nebo počkat ještě alespoň týden, aby působila předešlá antibiotika? Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
8.6.20 21:30

Nemá smysl čekat, Furolin už je dávno z těla pryč. Pokud nezabral a máš stále potíže při močení (pálení, řezání při / na konci močení, časté močení, nucení na močení, teploty…), tak dej Urifos hned, ať se zánět nerozjede víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 21:48

Trápí mne trhlina na hrázi při poševním vstupu a prý se jedná o kvasinky. Prosím máte nějakou radu jak se jí zbavit? Sex je téměř nemožný, nemohu používat ani menstruační kalíšek protože ta trhlina se znovu natrhne a vždy teče trochu krve přitom jsem četla že kalíšek je při kvasinkách doporučovanější než vložky @Ayinka3 Umíte mi prosím poradit, antikoncepci neužívám přestala jsem před asi 3 měsíci

• Nahlásit
  • Citovat
54
8.6.20 22:10

Nejsem gynekolog, takže s trhlinami na hrázi nemám zkušenost, ale pokud jsou to kvasinky, tak bych doporučila dostatečně dlouhou dobu přeléčit antimykotiky - kombinace zaváděcí + krém na tu hráz a zevně (kvasinky jsou vždy i v pochvě, ne jen na povrchu) - krém klidně 14 dní tahem (ne pouze 3 dny, jak bývá často zvykem). Krémem pořádně přeléčit i partnera. K tomu je potřeba omezit sladké (kvasinky se živí cukrem) - najděte si protikvasinkovou dietu. Zároveň bych nasadila polykací probiotika - alespoň 14 dní, klidně i na měsíc, kvasinky souvisí s nerovnováhou ve střevní mikroflóře. Při menstruaci nejsou špatné probiotické tampony Ellen (s kalíškem nemám osobní zkušenost, takže nevím). Nosit pouze bavlněné kalhotky, určitě je žehlit. Nenosit upnuté kalhoty z umělých materiálů, ideálně sukně a hodně větrat, doma chodit klidně navolno. Nepoužívat mýdla a parfemované sprchové gely, ale pouze speciální gely určené na intimní hygienu…problémem, který může s trhlinou také souviset, je vaginální suchost při nedostatku estrogenu (může být po vysazení HA, při kojení, po přechodu…) - dá se řešit s gynekologem estrogenem v krému… Ale to už jen hádám… Musíte řešit se svým lékařem :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama