Usínání bez houpání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dee29
Kecalka 489 příspěvků 22.01.18 09:49
Usínání bez houpání

Dobrý den, mám dotaz. Dceři je 3,5 měsíce a uspáváme houpáním na balonu. Má to tak už od narození. Začínám pomaličku myslet na to, jak odnaučit. 1. dceru jsme tak taky uspávali, pak to nějak samo přešlo kolem toho 3 měsíce a usínala sama položením a pohoupáním. Ale mladší se zdá větší oříšek, odmítá dudlík a tak nemá moc možností, jak se sama uklidnit. Vždycky leží nebo si hraje, jak se jí chce spát začne nadávat a mrčet. To ji vždycky vezmu pohoupu a spí. Když ji nechám ležet jako že si sama usne, nejde to, začne mrčet víc a víc. Ani nepomáhá když vedle ležím a třeba ji hladím, mrčí stejně :mrgreen:. Máte někdo nějaký fígl nebo k tomu ještě dojde?. Je čím dál těžší a taky ji tak nechci houpat ještě půl roku :mrgreen:.

Reakce:
KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 22.01.18 10:19

Pokud houpani netrvá pul hodiny a déle, houpala bych.. mam 7 měsíční a občas musím take pohoupat, trva to tedy par minut, ale dřív jsem ji musela houpat častěji i v noci, což uz nevyžaduje..

Patie
Ukecaná baba ;) 2465 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 10:23

Myslím, že jinak, než pláčem, to nepůjde :nevim: Už si na to zvykla a bude to vyžadovat. Já houpala jen první týdny, když byla schopná hystericky plakat třeba do 4, když už začala spát v noci líp, „jen“ nemohla před spaním zabrat, byla jsem u ní a zkoušela jsem pořád něco - ukonejšit u prsa, šeptat na ní, držet za ruku atd. Prostě jí jen uklidňovat, ale usnout musí sama. U nás to ani nešlo jinak. Když přešlo období, kdy spala třeba těch 20h denně, tak se vždycky po odložení do postýlky probudila a řvala ještě víc. Teď jsou jí 4m, někdy kňourá před spaním víc, někdy míň, někdy vůbec, tak tam s ní jsem než začne tak polousínat a pak jdu pryč.

Patie
Ukecaná baba ;) 2465 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 10:24

Je fakt, že když bych věděla, že jí budu houpat třeba 15 minut a pak bude v pohodě spát, tak bych se tomu nebránila. Ale vzhledem k tomu, že se člověk nesměl ani pohnout, jinak se probudila okamžitě, tak to bylo akorát o nervy a stejně to nesplnilo svůj účel.

Dee29
Kecalka 489 příspěvků 22.01.18 10:41

@KriJona @Patie
Přes den usíná v pohodě, to pohoupu třeba 10 min. Ale jak je večerní spaní uspáváme třeba od 6 do 10 a to je docela děs, je nervozní pořád se budí a než usne natvrdo trvá to třeba i 5 hodin. To už mě bolí záda a všechno. V noci nakojím a spí to houpání nevyžaduje. Zatím se to dá, ale jak bude těžší tak nevím nevím. Taky je docela vtipný, že když jedeme třeba k našim, musí balon s náma :-) a to naši vždycky na mě hledí, jak na blázna :mrgreen:. Vlastně ani nikam nemůžem bez balonu jet, protože bych nijak jinak neuspala. A je docela režimová, jak není doma ve svém košíku, tak špatně spí. Neusne ani v autě.

Dee29
Kecalka 489 příspěvků 22.01.18 10:47

Nikam moc nejezdíme, moc nové prostředí nemusí, ale nějak si právě neumím představit, že třeba za půl roku v létě pojedem někam na návštěnu a budem muset brát všude balon :lol: i když to třeba usne v kočárku :think:.

Avocado123
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 22.01.18 10:48

@Dee29 a uspáváte když je opravdu unavená? nemá cenu uspávat v šest, když není unavená, moje malá chce spát třeba až v osm někdy v devět,, a dokud nrní unavená, neuspávám..

elen-ka
Extra třída :D 12559 příspěvků 23 inzerátů 22.01.18 10:53

@Dee29 syna jsem houpala do tří let, pak bez problémů přešel do postele a vydržel v ní ležet. Jinak ležet u pohádky ani u písničky nevydržel. Při houpání usínal do 5-ti minut. Takže moc neporadím, ale nepřišlo mi to nějak tragické.

elen-ka
Extra třída :D 12559 příspěvků 23 inzerátů 22.01.18 10:57

Jinak do 6 měsíců jsem měla v postýlce kolotoč s melodií, synovi jsem zazpívala a pustila kolotoč. Ho to bavilo a zabavilo natolik, že usnul. Houpat jsem ho začala až se začal plazit, tj. po těch 6 měsících.

Dee29
Kecalka 489 příspěvků 22.01.18 11:00

@Avocado123
Ano vždycky počkám až si sama řekne. Ona vydrží vzhůru, tak hodku a půl. Takže když se třeba vzbudí o půl 5, tak v 6 začne nadávat, tak ji vezmu a houpu, usne, ale za 10 min se vzbudí, pak ji uspím, zase se vzbudí. Pak třeba nakojím, nechám chvilku ležet, když nic neříká, za půl hodky třeba začne zase nadávat, tak ji zase vezmem, zase usne atd… A než opravdu usne a spí, tak to trvá i do 10 i do 12. Ale má to tak už od narození. :think: Ale to jen ten poslední večerní spánek, jinak přes den spí dopoledne 2-3 hodiny a odpoledne 2-3 hodiny.

Avocado123
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 22.01.18 11:38

@Dee29 znám, musíte vydržet.. zkuste ji ne okamžitě po probuzení znova uspávat.. u mě pomohl cas.. dneska je do dvou minutek tuhá :) někdy na balonu, někdy chodíme, někdy ji mám jrn v náručí.. jr ji pet mesícu

Dee29
Kecalka 489 příspěvků 22.01.18 11:46

@Avocado123
děkuji, já se vždycky bojím, aby pak nebyla dlouho vzhůru a tím pádem přetažená. Když ji třeba houpám a vidím, že se rozhlíží a nemá se úplně k usnutí, tak ji položí. Chvilku leží pak zase začne mrčet, tak ji vezmu. A mě přijde, že když se několikrát právě takhle vzbudí usne, vzbudí usne, tak pak nemůže už zabrat. A i když ji třeba vezmu, tak se začne kroutit a vztekat. Tak už kolikrát ani nevím co vlastně chce :).

Avocado123
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 22.01.18 12:00

@Dee29 hlavně bdte v klidu vy,.. kolem vánoc mi vlivem cestování a jiného prostředí malá usínala až ve dv anáct.. a pak se to zase srovnalo, nekokejte na hodiny, ale na potřeby dítěte.. my pak spali do desíti když chodila tak dlouho spat :)

Lucie_Sx
Závislačka 3095 příspěvků 22.01.18 23:30

Za týdne může být všechno jinak.
Když neusne ani v autě, vyžaduje domácí prostředí apod., tak asi holt bude na tohle náročnější, co moc pořešit nejde.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >