Usínání bez kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  26.11.03 23:06
Usínání bez kojení?

Prosím poraďte, chlapečkovi bude 1 rok a usíná mi pouze u kojení.Pokud chci, aby usnul, musím ho nakojit a on usne u prsu.

Spinká dopoledne asi 30 min, odpoledne 1,5 hod, pokud usnu s ním a večer po usnutí se budí pravidelně nejprve po 30 min, pak po 2-3 hod.V kočárku mi spát nechce, takže procházky, abych ho uhoupala,nepo­máhají. Jediný zaručený prostředek, kdy sám usne, je při jízdě v autě(jezdit v noci ovšem nehodlám).

Tak to je vkostce můj problém, může se mi prosím ozvat někdo, kdo měl podobný problém, s tím jak dítě naučit usínat.

Dodatek:mrňous spí se mnou v posteli.

Díky moc za odpověď.

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  27.11.03 11:40
Usínání bez kojení?

Ahoj, mela jsem podobny problem, a velmi se nam osvedcila i tady na emiminu doporucovana metoda - tzn. mrnouska dat spat, zachumlat do deky, dat pusu a bez ohledu na rev odejit. Pak se vracet po 5 minutach, vzdy pohladit prcka, prikryt a odejit. Od pul hodiny intervaly prodluzovat na 10 minut, po hodine 15, ale ne vic nez 15. Pravdepodobne to nebude ani potreba! Behem tydne byste se meli dobrat k normalnimu rezimu - mrne usne samo:-)

Taky se mi to zdalo brutalni, ale od 7 mesicu jsme to zacali praktikovat, prvni den plakal pul hodiny druhy 20 minut, pak asi 2 dny po ctvrt hodce a ted usina sam:-) Davam ho do postylky, ale stejne se tak kolem 11 probudi, takze ho nakojim a uz si ho necham ve sve posteli, ale i tohle bych rada odbourala, jen najit dost odhodlani:-)

Preju hodne stesti a dej vedet, jestli to funguje i u vas. Zatim neznam nikoho, kdo by si na tuhle metodu stezoval, je doporucena i lekari a odborniky na detsky spanek, tak neboj, nebudes krkavci mamina:)

Sarka

Anonymni  28.11.03 17:09
Usínání bez kojení?

Máme podobný problém, sice již nekojím, ale má dcerka (7 měsíců) nehodlá prostě sama spát . Musím jí vzít do náruče a houpat a zpívat no dokavaď neusne. Zatím to neřeším (i když vím, že bych měla) nedovedu si totiž představit, že až jí budou tři tak já ji budu houpat a chovat dokud neusne. Navíc je to velký spáč a ještě teď spí přes den tak 4 - 5× tak půl až jednu hodinu, no a v noci pak 10 hodin. Zkoušela jsem taky tu metodu nechat brečet a jít pryč, jenže to nepomohlo a já to ani nevydržela. Určitě jsem vám neporadila, sama bych asi potřebovala radu. Zdraví Kamila

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 28.11.03 22:03
Usínání bez kojení?

Ahoj, můj syn taky usínal jen „u prsu“, uhoupání v kočárku fungovalo do té doby než se sám po:,–(il , pak už mi usínal jen doma anebo v autě..také spí se mnou v posteli..nic jsem „nelámala přes koleno“ asi od 15 měsíců si před spaním „cucne“ (spíše pro navození pocitu pohody a sounáležitosti…) a pak se chvíli mazlí, lehne si a pomalu usne (odcházím od něj až když spí), někdy se nechá „uhoupat“ v náručí i bez kojení (jen přes den)…„uřvávací metoda“ byla u nás nepoužitelná (na citlivější děti prostě nefunguje-normální pláč přerůstal v hysterický řev..tik..takže by asi brečel do úplného vyčerpání anebo by skolaboval..a já asi taky…nakonec jsem ho stejně přiložila k prsu ..a ještě dlouho vzlykal ze spaní..), takže pokud máš dostatečně „otrlé“ dítě, zkus výše popsanou metodu..jinak asi nezbývá než se obrnit trpělivostí a zkoušet, jaké uspávání zafunguje… Andrea a Ondra (16 měs.)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama