Reklama

Usinani s dudlikem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 17.08.09 23:07
Usinani s dudlikem

Ahoj maminy,
chtela jsem se zeptat jak mam praktikovat usinani s dudlikem. Mala(6 mesicu) nam celkem pekne usina s dudlikem,ale budi se behem noci treba 15× a pokazde se dozaduje dudliku, nekdy ani ten nepomuze a musim ji kojit. Kojime jeste 1× v noci a kdyz je nejhur, tak i 2× za noc. Nemate nejake zkusenosti? S manzelem premyslim,ze zkusime Estivillovu metodu,ale nevim ani jak,protoze mala sama usnout dokaze,jen musi mit v puse dudlik. Mam ji ho tedy dat jen jednou a potom uz ne? Budu vdecna za vase rady a zkusenosti,protoze vazne nevim co delat.

Reklama

Reakce:

Anonymni
Povídálka 26 příspěvků 17.08.09 23:25

Naše holky také usínaly s dudlíkem, pak jsem jim ho asi po půl hodině vyndala. V půl roce ještě jedly dvakrát za noc, tak v jednu a ve čtyři. Mezi tím spaly. Vyřvávací metodu jsme na:,–(ili až tak v 10 měsícech, chodil k nim většinou manžel, aby necítily mlíko a trvalo to u obou tak max. týden.
 Halka

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 17.08.09 23:33

No ona mala ho sama po te pulhodince vyplivne,ale v momente kdy trochu procitne a nema cumel, tak zacne plakat a dozadovat se ho. My ji ho pokazde dame,ale prijde mi,ze procitava stale casteji :-(. Kolikrat ji vezmu do postele a dam dam ji prso, vetsinou si jen cucne a hned spinka. Pak ji dam zase do postylky,ale jsem si jista,ze se proste jen uklidnuje…

Adri
Povídálka 43 příspěvků 18.08.09 09:27

Ahoj,
tento problém jsme měli u Lucinky taky. Když se budila a neměla dudlík, tak ho hledala. Musela jsem vyskočit z postele a podat jí ho. Jestli ti to pomůže, tak to nebude trvat dlouho, protože čím byla šikovnější, tak si ho v noci sama našla a strčila do pusy :D :D Měli jsme dudlík s držátkem, takže podle zvuku ho našla.
Dudlíka jsme jí odnaučovali až ve 2 letech a to s velkými problémy. Davidovi jsme vzali dudlíka dříve a bylo to bez problémů - prostě ho neměl a taky usnul. Každé dítě je jiné :D

BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 18.08.09 12:12

Myslím, že je to stejná závislost jako na čemkoli jiném - na prsu, na lahvičce apod. Prostě buď dudlíka má a pak se jí holt v noci bude muset podávat, nebo ho nemá vůbec - ale nic mezi tím.

Naše malá se cca kolem 8. měsíce naučila si ho podávat sama, takže měla v postýlce několik dudlíků a v noci vždycky jeden z nich našla… A dokud to neuměla, měla jsem jich několik po ruce já a pokaždé jsem se jen natáhla do vedle stojící postýlky a strčila jí ho do pusinky.

Odložila ho cca ve 20. měsících, zcela dobrovolně - dala ho ptáčkům pro miminka… :-)

Bohunka __________________
Helenka, 27 měs.
TP 10/11 09

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 18.08.09 14:06

já bych jí ten dudel nechala v postýlce a zkus vydržet, ona se ho naučí podávat si ho sama..já mám postýlku u své postele, tak jsem vždy jen natáhla ruku a dala jí ho a po tom půlroce věku zhruba se ho naučila si dát sama do pusy.
Estivil v tomto případě bych nezkoušela..

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 18.08.09 14:09

dekuji vsem za rady, zkusime vydrzet, ona si ho uz ted nekdy sama snazi nacpat do pusenky,ale zatim vetsinou spatnou stranou. Zatim je to pul roku, takze jeste klidne nejaky ten mesic vydrzime :-)

Anonymni
Povídálka 26 příspěvků 18.08.09 22:59

Estivillova metoda je v půl roce naprotá blbost a psychické týrání dětí. Ona se to nalezení dudlíka naučí, nebude to dlouho trvat, jen jí samozřejmě nesmí vypadnout z postýlky, doporučuji mantinel. Jinak půlroční děti se ještě v noci budí, mají na to nárok, ať už na jídlo nebo kvůli dudlíku, přiznám že nějak nechápu, proč si někteří lidé vůbec pořizují děti, když jim je všechno za těžko a myslí akorát na to, jak svoje děti nechat vyplakat, aby moc neotravovali?

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 18.08.09 23:07
Anonymni píše:
Estivillova metoda je v půl roce naprotá blbost a psychické týrání dětí. Ona se to nalezení dudlíka naučí, nebude to dlouho trvat, jen jí samozřejmě nesmí vypadnout z postýlky, doporučuji mantinel. Jinak půlroční děti se ještě v noci budí, mají na to nárok, ať už na jídlo nebo kvůli dudlíku, přiznám že nějak nechápu, proč si někteří lidé vůbec pořizují děti, když jim je všechno za těžko a myslí akorát na to, jak svoje děti nechat vyplakat, aby moc neotravovali?

Nikdo nikde nenapsal,ze je nam neco zatezko. Ptala jsem se pouze na to jak to resi ostatni maminky a zda tim nedelame chybu. Myslim,ze kazdej z nas umi napadat otazky ostatnich, ale nastasti je tu vetsina maminek velmi ochotna se podelit o sve zkusenosti a ne hned delat dulezite a pritom se jeste schovavat za anonymitu. Jen tak dale, chytra pani.

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 22.08.09 11:58

Mirii u nás to bylo stejné jej teda ne 15× za noc i když jak tak vzpomínám tak kolem 10 to bylo klidně :D a malá si ho pak opravdu dávala sama, protože jsme dudlíky používaly jen 2 jiné nechtěla, tak jsem v noci kolikrát lezla pod postel :D ale naučila se ho brzo dávat sama a pak už ho ani tak nevyžadovala, jen na uspání a nakonec i to upadalo a od 12 měsíců mi ho sem tam podala ještě před spaním, když jsem četla pohádku, no od 13. měsíců nevíme co to dudel je a já jsem ráda, protože bych pod tou postelí byla pořád :D teď je to takové asi hodně dudlíkové období, malá ho pak moc nechtěla jak jí rostly zuby, asi jí vadil.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 22.08.09 12:17

Ahoj, Mirii,

na půl roce to bylo u nás dost podobné jako teď u vás, měla jsem v postýlce tři i více dudlíku, rychle v noci najít a dát Adamovi, postupně se naučil v noci se na dudlík nebudit (teda myslím tím né x krát za noc…), ale to asi až kolem 3/4 roku… ovšem s dudlíkem usíná i teďka a i se teďka stane, že se tak jednou týdně probudí v noci a zase usne jen s dudlíkem :wink:

U nás bude horší oddudlíkování (na spaní, přes den už ho nemá od roka) …

Ahoj K.

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 24.08.09 22:44

Ahojky,
tak my to řešili taky a i Estevilla, ne každý má dítě, které položí a bez problémů spí přes noc vkuse… a to jsme šátkovali apod.

Ale k tématu, dudlík jsme odebrali kolem roku a půl, protože malý byl schopen díky této metodě usnout s dudlíkem v puse, vyplivnout a v průběhu noci již jej nepotřeboval.
Jenže to jaksi nechápal, někdo mi někde poradil, že dítě chce cítit matčinu přítomnost (dudlíky dříve nebyly, tak se to řešilo plínkou, apod.), takže jsme oblíbeného plyšáka zabalili do mého tílka a malému jej dali spolu s ním do postýlky. Plyšák časem z trika vypadnul, triko si ale malý natolik oblíbil (hrál si s ním, než usnul, atd.)Měli jsme obavu, jak se pak zbavíme toho trika, jestli to není jen jedna věc za druhou, ale kolem druhého roku to najednou ze dne na den už nevyžadoval a od té doby usíná sám…

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 25.08.09 22:45

Dekuju vsem za rady..my jsme ted meli takove tezsi obdobi, mala nejen,ze se budila x krat za noc,ale pokazde u toho rvala a nesla nijak uklidnit(dudel,hla­zeni,chovani) a tak jsem ji nakojila( asi 4× behem noci) a pokazde usnula - samozrejme s nama. A tak jsem to udelala 2 dny a pak nam dosla trpelivost,pac ten brekot byl fakt hysterickej. Predevcirem zacal zase kolem 23 hodin jeji kolotoc - dala jsem ji napit z prsa - mala usnula-sla do sve postylky. Za hodinu rev, dudel nepomohl,hlazeni nepomohlo, tak jsme ji proste nechali rvat. Chodila jsem na ni koukat kazdou chvilku, a ona proste rvala a rvala- asi pul hodiny s prestavkama ticha…pak usnula( s dudlikem v puse) a za hodinu zase a pak jeste jednou…no a ja ji s manzelem nechala. Jako reknu vam,ze to bylo peklo,ale ted uz mame 2 noci klid - mala zakrici- dostane dudel a spinka. Nakojim ji jednou kolem 2 a pak uz vetsinou spi az do rana. Tak doufam,ze uz to bude lepsi a lepsi.

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 26.08.09 22:53

Mirii, a propo Estevillova metoda ze zavést právě od 6,měsíců, dříve to nelze, neb dítě si ještě sama sebe neuvědomuje a bere sebe a matku za 1 bytost…

Držím palečky, ať už spí co nejklidněji - pokud budeš chtít přeposlat knížečku naskenovanou o vyřvávací metodě dopodrobna, písni mi SZ, ale třeba ji nebudete muset potřebovat.

pet

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 26.08.09 23:07

Ahoj, snad trošku potěším, co napíšu. Malej je taky závislák na dudlíku. Vstávala jsem k němu nepočítaně za noc a od 9 měsíce si ho dokáže v noci najit a strčit bez pláče do pusy a spí dál jak král. Ještě musim podotknout, že pravidelně přes spaním mu jich na polštář dám tři naprosto stejné dudáky (jiný tvar nechce). Přesně ví, kde jsou a nechá maminku vyspat :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >