Usínání u kojení

563
20.6.05 21:31

Usínání u kojení

Ahoj holky,

prosím o radu ty z vás, které měly navyklé dítě na uspávání u kojení, jak z toho ven. Jak se vám podařilo dítě naučit usínat jinak a jestli to pak mělo vliv na noční buzení. Náš mrňous (11 měsíců) prostě bez kojení usne málokdy a v noci se pak ještě několikrát budí a uklidní ho zas jen kojení. Problém je v tom, že pokud se mu nechce spát, tak v postýlce řádí a hraje si a když už je unavený, tak si prostě nechce lehnout a spinkat, ale začne hulákat a když pak vyměknu, tak u kojení celkem rychle usne.

Upravilo se to někomu se skončením kojení? Andrýsek zatím jiné mléko prakticky nechce, takže nevím, jestli bych ho za těchto okolností mohla odstavit, aby mu pak to mléko nechybělo. A taky mám hrůzu z toho, jak ho vlastně uspím, když nic nezabírá (povídání, zpívání, držení za ruku,…). Ještě jsem zapomněla napsat, že nechce dudlík. Ze začátku jsem byla ráda, že ho nechce, ale na druhou stranu, děti zvyklé na dudlík to mají asi jednodušší i s tím usínáním.

Takže pokud by měl někdo nějakou konstruktivní radu, budu vděčná.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
20.6.05 21:44

Ahoj Ulriko:)

Taky jsme uspávaly u kojení … teď od 14 měsíců Elišku nakojím po koupání, pak vyčistit zoubky, šup do postýlky, začnu číst pohádku … a po chvilce brebentění se natáhne, poslouchá ..a pak spokojeně usne:) Když se pak v noci probudí, tak ji beru k nám do postele (jestli v noci kojím, to fakt nevím … máme samoobslužný provoz a já spím tvrdě :D )
U mě byl největší problém uspávání u kojení, že jsem usnula taky … a nic večer nestihla udělat:)) A taky jsem teď znovu slyšela v TV, jak je noční kojení špatné na zoubky … No, snad to nebude tak zlý.

Baghira a Eliška 14 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
20.6.05 22:57

Ahoj Ulriko,

jako kdybys psala o nás :D . Můj synek taky nechce dudlíka, resp. ho vyplivnul v 8,5 měs. a já byla moc ráda, protože u prvního synka jsme si dost užili s odnaučováním. Problém byl v tom, že dudlíka vyměnil za má prsa a doteď usíná u prsou (je mu 15 měs.). V noci se budil přibližně po hodině a uklidnilo ho jen přicucnutí k prsu :roll: .

Ale zhruba kolem roku jsem si řekla dost a prostě jsem mu to prso v noci nedala (taky jsem z toho měla prsa bolavá, jak mě většinou k ránu ožužlával v kuse třeba hodinu, no možná i dýl). Trvalo to zhruba 14 dní, než začal spát bez buzení a teď spí někdy celou noc, no někdy se v noci vzbudí a putuje do mý postele (sám si ke mě přileze :lol: ), ale vcelku se spaní hooodně zlepšilo, ale chce to prostě vytrvat a být tvrdá a nedat mu.

A jestli chceš už kojení skončit, tak mu nabízej mlíčko, on si na něj zvykne, to samé jsem měla s prvním synkem, nejprve na to koukal jak z jara, ale pak s tím usínal, měl to místo medvídka :wink: .

Hodně trpělivosti a pevný nervy!!

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
20.6.05 23:25

Usíná u kojení

Ahoj Ulriko,
naše holčička taky takhle usíná, zatím s tím nemáme problém, je jí 9 měsíců a budu ji kojit, jak dlouho bude sama chtít. Ale vím, že některé maminky uspávají děťátka tak, že je drží v náručí a houpou se s nimi na balónu, tak to můžeš zkusit, jestli ho máte doma. Ale asi bych to vyzkoušela spíš před spánkem po obědě, protože večer už bývají děti moc unavené a možná, že by malý nebyl nakloněn takovým experimentům a tvrdě vyžadoval kojení :-)
To, co tu psala Smokie - nechat miminko v noci plakat a prso mu prostě nedat - bych nedokázala. Sice je logické, že to po určité době zabere, ale nedokážu si představit, že bych to své dcerce udělala. Přijde mi to příliš tvrdé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
21.6.05 09:29

Ahojky,
já moc neoradím s odnaučováním usínání u prsu, protže to Vašek nikdy neuměl. Ale co se týká nočního kojení, prostě jsem jednoho dne přestala, asi týden protestoval a od té doby je víceméně v noci klid a spí.
Jinak já přestávala kojit opravdu pozvolna, takže když jsme byli tak na večerním, 1 nočním (i když se vzbudil třeba 8×, kojila jsem jen 1) a ranním kojení, tak jsem měla už málo mléka, takže měl ráno i po nakojení hlad. Takkže když jsem mu nabídla po kojení ještě Sunar, vděčně ho přijal. Ještě asi měsíc jsme vydrželis tímhle systémem, a když si zvykl na Sunar, zkončila jsem večer s kojením a v noci a večer dala taky Sunar, v noci nic. Dalších 14 dní jsem kojila ještě ráno a pak už nechtěl.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.6.05 09:41

Ahoj holky, nechci odvadet od tematu, ale kolik bylo vasim detem, kdyz jste prestali s nocnim kojenim? Take se na to chystam. Ale az nekdy… . A placem se nervovat taky nechci.
Jinak ja to psala uz vcera. Usinali jsme u kojeni, ale to ted nestaci. Kdyz neusnul, dala jsem Vitka do postele a nechala plakat a chodila uklidnovat a hladit a drzela jsem ho za rucicku. Je mu teda 7m, takze je to asi jina situace. Uvidime, az si bude v postylce i stoupat. Za zadnou cenu jsem ho z postylky nevzala. Proste jsem tam byla dokud se nezklidnil nebo nebyl v polospanku a kdyz rval, stejne jsem sla pryc a zase za chvili to zkusila znovu. Ted posledni dobou usne temer hned po polozeni do postylky. Jo a mame dudlik a na usinani ho pouzivame jen nekdy. Ale pomucka to je dobra. Uvidime u odnaucovani. Jinak take dodrzujeme ritual a ma na spani hracku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
21.6.05 09:49

Ahoj tak se mi zdá,že tu čtu o naší 7m. holčičce :( ,také máme ten problém jak odnaučit usínání u prsu v pozdějším věku?U nás je to tak,že odpoledne spí tak hodinku to je do těch 16h pak by měla zase jít spát a to kolem 18h,ale to nějakm způsobem překonáme,protože to bych jí pak dávala až na 21h a to se mi zdá pozdě pak se jdeme kolemté půl sedmé vykoupat (a to už je fakt ospalá)to najednou ožije po koupání,následuje večerní kašička a kolem sedmé do postele a to jí tedy ještě nakojím s tím,že určitě usne jenže najednou zjistí,že má v sobě tolik energie,že začne válet sudy a různě kope nohama v naší posteli a to tam ležím s ní,tak to trvá asi půl hodiny pak už je utahaná a samozřejmě,že chce kozu u které pak během 5min. usne ,někdy jí tedy dám vyblbnout do postýlky,ale to je tam sama tak začne knourat at přijdu no a tak je to u nás každý večer!!!!!!a to pak během noci kojím už ani nevím kolikrát,taky nevím jak s toho ven,jiné mlíko než moje nechce zkoušela jsem BEBU a Hipp,ale je to hnus asi se vyprdnu na celou hypoalergenní stravu a koupím normální ,které HA není co myslíte?Třeba by si zvykla a já bych mohla aspon pozvolna odtavovat takhle mi připadá,že budu kojit ještě v 18 letech,já totiž ve dne kojím stále po hodině,ikdyž si jenom cucne tak přece,s pitím je to těžké toho přes den moc nevypije jestli 100ml to musí být a příkrmy těm také moc nedá jen pár lžiček a stačí takže také nevím co s tím? :cry:
S pozdravem Eliška a Elinka 7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
21.6.05 10:37

Eliško, máte důvod k hypoalergenní stravě? Jestli ne, tak bych se na to taky vyprdla, já jsem zkoušela synovi různý mlíčka a nejlíp pil Sunar, já jsem ochutnávala BEBU a Nutrilon a přišlo mi to bez chuti.

Alušo, já jsem s nočním kojením přestala u druhého asi po roce, u prvního synka jsem nakonec kojila jednou ráno a i to jsem v roce zrušila (opět jsem měla pocit, že mě jen ocucává a nic nepije).

Mamulko, asi tu vypadám jako herodeska, ale já jsem si už připadala jak otrok, malej od narození špatně spal, každou chvilku jsem k němu chodila a pak, když se zbavil toho dudlíčku, to bylo ještě horší. K tomu jsem měla o rok a půl staršího prvního synka, kterej byl tak trošku živel, takže něco jsem holt musela ožulit. Navíc tenhle druhý synek je pěkný vztekloun, je to beránek :lol: , neexistuje, abych ho nechala v pokojíčku usínat samotnýho, musím s ním ležet v postýlce, on se po mě válí, až nakonec usne (když neusne u kojení a pak se neprobere, to je pak bez problému).
Navíc mě to opravdu už vadilo, že mě každou chvilku ožužlával, ještě mi druhou rukou hladí druhé prso a leze do výstřihu, opravdu mi to bylo nepříjemné.
No kojím dál, ale snažím se mu to regulovat, v 15 měsících ho kojím třeba 5× za celý den, myslím, že je to dost.

Zas jsem se rozepsala, už stačí :lol: .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
21.6.05 10:50

Ahoj!

Přidám jen svou zkušenost. Mám 13 měsíčního syna, kterého stále kojím, ale asi od 11 měsíců jsem řekla stop nočnímu kojení, protože mě už fakt nebavilo několikrát v noci vstávat. Takže jsem si řekla, že do pěti do rána prostě cici nedostane. Ze začátku se v noci stále budil, ale dostal jen trochu vody a dudlíka a zase jsem ho uložila. Postupně se naučil spát takřka celou noc. Občas se sice ještě vzbudí, ale to dostane jen dudlík nebo když je hodně vedro, tak i napít a pak hned zase spí.

U prsa usínal jen málokdy, to by bylo asi nadlouho. Taky máme trošku „výhodu“ v tom, že má takřka od narození dudlík a bez něj skoro neusne. Takže prostě po večerním nakojení putuje do postýlky. Někdy usne hned, ale většinou ještě cestuje a šmíruje. Několikrát ho znovu uložíme a sám pak usne. Sice je někdo většinou s ním v pokoji, protože máme taky 1+1, ale hlavně že ho nemusíme uspávat na rukou nebo u prsu.
Přikláním se taky k tomu názoru, že jediná možnost jak něco děti odnaučit je prostě trpělivě si stát za svým a neustupovat, protože jinak to dítě asi nepochopí. A myslím, že čím později se začne, tím větší problém obvykle bývá.
Takže přeji hodně sil!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
21.6.05 11:24

Ahoj Smokie no důvod v podstatě máme jsem alergická na pili a na vosí píchnutí,ale neléčím se na to a navíc na to,že jsem alergická jsem přišla až někdy v pubertálním věku tak nevím ,při té alergii na ty pili mám rýmu tu mám,ale celý rok takže bych tak na tom moc nelpěla,že to je nějaká hrozná alergie a u töho píchnutí to mi akorát oteče to místo kde mě ta vosa bodne jinak v pohodě.Skusila jsem malí udělat kaši od nestlé tu rýžovou a ten odpor co měla v očích a když jsem jí včera dělala mléčnou banánovou od Sunaru tak jí moc chutnala tak nevím :roll:
Eliška a Elinka 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
21.6.05 17:30

Eliško,

já se teda v tom moc nevyznám, my zaplaťpánbůh žádné alergie nemáme, ale myslím, že byste nemusely dávat to hypoalergenní, ale povolanější holky Ti jistě lépe poradí :D .

Co se týče vosího bodnutí, mě to taky oteče, a to alergická nejsem.

A ty kaše, synkovi nejvíc chutnaly nějaké s pšenicí, myslím Hero baby (snad je to teď přejmenované na Sunar a nebo opačně, já už se v tom nevyznám, dávno je nekupujem), tuším dělají dva druhy téhle pšeničné, a ta chutnala i mě.

Tak něco vyzkoušejte a třeba to bude dobrý :wink: .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.05 18:39

Ja som maleho prestala pocas noci dojcit, ked mal asi 14 mesiacov, dojcila som len vecer a rano a spaval v noci potom veruze lepsie. A ked som ho v 15 mesiacoch odstavila uplne, tak spi teraz super, od osmej zhruba do tej siestej siedmej. Ked zaspi, prelozim ho do postielky a casto v nej spi az do rana, niekedy sa v noci zobudi a chce ku mne, tak ho prelozim, ale potom uz spi az do rana. Vobec s v noci nebudi. A odnaucila som ho tak, ze som zrusila najprv dojcenie pri poobednom spanku, som si ho zobrala na prsia, lahla si a trosku sa s nim tak hupala a nakoniec zaspal. Postupne sa naucil zaspavat len pri mne. Niekedy to trva sice dlhsie, ale da sa to. Drzim paste.
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
830
21.6.05 19:29

Už je to trochu mimo téma, ale přecijenom to sem napíšu, u nás je ten problém, že můj synek se mi neskutečně sápe na prsa, hlavně přes den, když si ho vezmu na klín, tak se mi dobývá do výstřihu, je to velký problém, když ho otočím od těla nebo ho odložím úplně, hrozně se vzteká. Jsem zvědavá, jakým způsobem jednou s kojením skončíme my :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaa
100
21.6.05 23:28

Eliško,

ono to není moc do téhle diskuse, ale my máme Nutrilon HA (2) a je fakt dobrej, kamarádka zkoušela i Bebu a další a nic moc - taky u nich nakonec vyhrál Nutrilon, tak ho kdyžtak prubněte. Ale - já nejsem žádný odborník na výživu, ale řekla bych, že pokud dávate mléčnou kaši, tak je asi zbytečné dávat HA mléko? Mysím, že ta HA strava by se měla držet důsledněji a navíc - pokud jí po té mléčné kaši nic není, tak možná je fakt ta HA dieta zbytečná?

Jinak k odnaučování moc neporadím, taky usínáme u prsa a v noci kojím po 3 hod., někdy i častěji (horko, zoubky). Ale neřeším to, myslím (doufám), že se řada věcí prostě časem sama upraví - teď malá z ničeho nic začala po několikaměsíčním spaní téměř výhradně s námi v posteli zase usínat u sebe v postýlce a prodlužovat intervaly mezi kojením - aniž bych ji nechávala vyplakat nebo cokoli podobného. Možná je to tak, že jak rostou tak se třeba víc pohybují, utahají a spí líp tak nějak sami od sebe. Tak se s tím netrapte, užívejte kojení, vždyť to stejně tak hrozně rychle utíká, za chvilku na to můžeme nostalgicky vzpomínat :)

Pa

Kaa + Bea 9,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
5.7.12 00:45

Ahojky maminky, před časem mi tahle diskuse, pomohla v tom, abych to s kojenim nevzdala a nezačala prikrmovat. Beruška mi taky usínala, doktorka mi pořád tvrdila, ze mam málo MM, a že malá hladovi, jenom mě tím vystresovala, takže jsem o MM malém přišla. Koukla jsem sem a pocetla pár rad. Zkoušela jsem toho fakt hodne, kojila jsem třeba hodinu, jenom abych do prcka něco dostala a nakonec co bylo pro nás nejucinejsi, jednoduše jsem ji lechtala vlasy po obličeji. Stačilo si rozpustit vlasy a párkrát je pres ní přehodit a polechtat. Jak prosté a účinné, snad to bude účinkovat i na jina dítka a nějaké z vás to pomůže :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama