Uspávání 2měsíčního miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 15:49

Uspávání miminka 2měsíce

Ahoj, chci se zeptat jak uspáváte miminko? To naše v náručí před každým usínáním má záchvaty pláče, po cca 20-45 min usne, ale tedy horko těžko. Na mě usne jen s bílým šumem. Houpání nepomáhá, u kojení již také neusne. Už nevíme jak na něj, aby usnul bez záchvatů. Předem píši že bolení bříška to není, prdíky také ne, a přetažený také není.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
930
19.10.21 15:54

Já teda uspávám právě u kojení nebo v náručí, ale doporučuji zkusit pevné zavinutí (zkuste mrknout na b-wrap), bílý šum nebo uspávání na míči. Malá má tři a půl měsíce a uspávání už nějaký čas není problém :).
Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 16:05

@Suelinda on u kojení usínal do jednoho měsíce, teď se u toho rozčiluje ( asi mu to neteče tak jak by potřeboval)
Zavinujeme, ale jen jak vidí zavinovačku tak už se schyluje k pláči. Zkoušeli jsme to i bez zavinutí, to nám ale rozhodil ručičky a za 10 minut vzhůru, nicméně stejně u toho plakal.
Tenhle problém máme už od jeho narození, usnul pouze u kojení a jinak vždy s pláčem. Jediné kdy neusne s pláčem je v kočárku. Ale i tam se přesně jak hodinky po 45minutách vzbudí a bud začne plakat nebo jen kouká, ale prostě se vzbudí. Doktorka mi řekla že to je normální, ale mě to tedy normální nepřijde a nechci aby usínal s takovými záchvaty. Dnes se dokonce při záchvatu pláče zakuckal až úplně chrčel a ve mě by se krve nedořezalo.

• Citovat
  • Nahlásit
1367
19.10.21 16:57

Máme stejně staré mimčo a u nás pomáhá jedině pevně svázat do zavinovačky tak, aby neměl ručičky venku a skákat na balónu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
19.10.21 19:16

A jak ho v naruci drzis? Ja mam jednu jeho rucicku pod svou levou pazi, takze je hrudnikem pritiskly k memu hrudniku. Hlavicku ma v mem levem lokti, predloktim a dlani mu drzim rucicku, co ma nahore, sby s ni nemaval. a druhou rukou mu pridrzuju zadecek. Kdybych si ho chytla jenom tak do kolibky, neusnul by… takhle ho vlastne pevne drzim, nema se moc jak hybat, a pochoduju s nim za plneho svetla v mistnosti, kde ja zapnuta televize nebo se bavime, aby ho pak neprobudil bezny vecerni hluk. No a obcas ho jenom polozim do postylky a vracim se k nemu, abych mu vratila do pusy dudliky. Pres pazi mu dam usinacka, zapnu kolotoc a hotovo. Taky po nejake dobe knourani usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
19.10.21 19:17

Já si taky myslím, že je to normální, byť je to hodně nepříjemné. Dcera taky takové období měla a přešlo to. Ona tedy jinak moc neplakala, ale jak přišlo večerní uspávání, tak přesně pláč, tak kolem půl hodiny, pak se uklidnila a šla dokonce uspat i v postýlce. Ale dokud se neuklidnila, chodila jsem po bytě a houpala, někdy až do usnutí. Úderem 3. měsíce odmítla náruč a už se uspává jen kojením a odeznělo to plakání. Moje mamka má teorii, že ta malá miminka prostě potřebují alespoň chvíli denně plakat :D. Nevím, jestli potřebují, ale já si to pro sebe vysvětlila tak, že potřebuje vybít zbytek energie a jinak než křikem takhle malá to ještě neumí. Možná je to blbost, ale mně to pomohlo tohle období lépe zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
19.10.21 19:26

Nevím jestli to pomůže, ale u nás funguje vysavač. Večer nakrmím, dám do postýlky a pustím vysavač a do 10.min spí. Aspoň to využiju a povysavám pokoj :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 22:15

@Bamace uspáváme již svázaného. Kdybych ho nesvázala předtím, tak by se mi probudil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 22:23

@Kolicek95 asi na tom něco bude, přes den si pofňuká max, ale u podvečerního jsou to záchvaty 🙈 jak už jsem výš psala, dneska záchvat že se nemohl nadechnout a vydával děsný zvuky že jsem myslela že dostanu infarkt, absolutně nešel utišit. Jenže bolení to nebylo, to bývá prostě jiné když pláče. Moje chyba asi je, že se hodně bojím toho, že si vyřve kýlu. A rve mi srdce když pláče, jednou jsem ho zkoušela nechat vyplakat, a on brečel hodinu a půl v kuse, a to jsem se ještě předtím ujišťovala jestli nemá prdy, plenka čistá, vykoupaný.. a on to prostě takhle prořval.. a právě když takhle pláče tak se bojím té kýly, bratranec přítele si jí vyplakal a ve 3 týdnech byl na operaci. Já nechci aby nijak trpěl, trápí mě to a nevím co víc pro to udělat aby usínal bez záchvatů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 22:27

@Kikinss my pouštíme také vysavač, někdy zabere do 5ti minut a někdy vůbec a jen řve, řve a řve 🤷🏼‍♀️ Akorát já pouštím vysavač z youtube 😃

• Citovat
  • Nahlásit
930
20.10.21 07:19
@Anonymní píše:
@Kolicek95 asi na tom něco bude, přes den si pofňuká max, ale u podvečerního jsou to záchvaty 🙈 jak už jsem výš psala, dneska záchvat že se nemohl nadechnout a vydával děsný zvuky že jsem myslela že dostanu infarkt, absolutně nešel utišit. Jenže bolení to nebylo, to bývá prostě jiné když pláče. Moje chyba asi je, že se hodně bojím toho, že si vyřve kýlu. A rve mi srdce když pláče, jednou jsem ho zkoušela nechat vyplakat, a on brečel hodinu a půl v kuse, a to jsem se ještě předtím ujišťovala jestli nemá prdy, plenka čistá, vykoupaný.. a on to prostě takhle prořval.. a právě když takhle pláče tak se bojím té kýly, bratranec přítele si jí vyplakal a ve 3 týdnech byl na operaci. Já nechci aby nijak trpěl, trápí mě to a nevím co víc pro to udělat aby usínal bez záchvatů.

Tohle rozhodně není dobře, nenechávej ho vyřvávat! Vždyť je to maličký človíček, který ještě nedávno v bříšlu jedl, kdy chtěl, nikdy mu nebyla zima nebo teplo. Pořád s ním někdo houpal a cítil maminku. To musíš pochopit, že Tě potřebuje. Nechat vyřvat rozhodně není cesta, jen v něm buduješ nedůvěru apod.
Zkus ten b-wrap, bílý šum v mobilu a vydrž, po 3.měsíci by se to mělo zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat