Reklama

Dají mi děti do ústavu pokud o ně ex znovu soudně zažádá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 22:41
Ústav soud

Dnes sem měla soud o děti ex již po druhé žádal děti do péče to mu bylo zamítnuto a žádost stáhl již po druhé, tak se chci informovat paní soudkyně dodala pokud by se to opakovalo že děti umístí do ústavu přitom ex chodí na ospod a píše na soud žádosti, mám strach že se to bude opakovat nevím i jak to chápat plus mu soudkyně určila na 10 léte dítě vyživovací povinnost na 2 500kc a na 5 léte dítě 1 700 Kč co si i o tomto myslíte. Plat ex je čistých 18tisic a jeho ženy 11 tisíc a děti společně nemají. Bojím se i toho aby ex nepsal stále na soud a děti neodebrali do ústavu takový život a dětství si nezaslouží ale jemu se to nedá vysvětlit tvrdí že by mi je odebrali definitivně a on je bude mít v péči. Ale to je v mylnych představách dá se proti tomu zabránit i s tím že podává žádosti na soud a je to neoprávněně. Budu ráda za každou informaci děkuji.

Reklama

Reakce:

Saulus
Stálice 72 příspěvků 03.10.18 22:58
@Anonymní píše:
Dnes sem měla soud o děti ex již po druhé žádal děti do péče to mu bylo zamítnuto a žádost stáhl již po druhé, tak se chci informovat paní soudkyně dodala pokud by se to opakovalo že děti umístí do ústavu přitom ex chodí na ospod a píše na soud žádosti, mám strach že se to bude opakovat nevím i jak to chápat plus mu soudkyně určila na 10 léte dítě vyživovací povinnost na 2 500kc a na 5 léte dítě 1 700 Kč co si i o tomto myslíte. Plat ex je čistých 18tisic a jeho ženy 11 tisíc a děti společně nemají. Bojím se i toho aby ex nepsal stále na soud a děti neodebrali do ústavu takový život a dětství si nezaslouží ale jemu se to nedá vysvětlit tvrdí že by mi je odebrali definitivně a on je bude mít v péči. Ale to je v mylnych představách dá se proti tomu zabránit i s tím že podává žádosti na soud a je to neoprávněně. Budu ráda za každou informaci děkuji.
:roll:

Nabidni mu stridavou péči, klidne asymetrickou. Bez výživného pro „tebe“. Odhaduji, že pak bude klid.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 04.10.18 08:05
@Anonymní píše:
soudkyně dodala pokud by se to opakovalo že děti umístí do ústavu

Co by se opakovalo? Podle mě se děti umisťují do ústavu, když se o ně rodiče řádně nestarají. Jak je to u vás?

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 04.10.18 14:29

Nechápu proč by se děti měly umístit do ústavu?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 04.10.18 14:34
@arinecka píše:
Nechápu proč by se děti měly umístit do ústavu?

Já si domýšlím, že soudkyně při rozhodování o svěření do péče matce, nebo otci volila menší zlo a svěření matce bylo na hraně.

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 04.10.18 14:40
@Luboš P píše:
Já si domýšlím, že soudkyně při rozhodování o svěření do péče matce, nebo otci volila menší zlo a svěření matce bylo na hraně.

Asi jo, jinak si to nedokážu vysvětlit. Je to napsané hrozně zmateně :nevim:

Saulus
Stálice 72 příspěvků 04.10.18 15:15
Umístění dítěte do tzv. neutrálního prostředí

Někdy mohou rodičovské konflikty a spory o to, kdo bude o dítě pečovat, problematické předávání dítěte ke styku s rodičem, jemuž nebylo dítě svěřeno do péče, případně manipulace dítěte jedním z rodičů proti druhému rodiči, skončit rozhodnutím soudu o umístění dítěte do tzv. neutrálního prostředí. Taková rozhodnutí bývají odůvodňována snahou o narovnání vztahů, dítě si v neutrálním prostředí bez hádek odpočine, nebude rodiči manipulováno a případně se „naučí mít rádo“ rodiče, kterého dosud odmítalo. Děti bývají v těchto případech umístěny do diagnostických ústavů, případně do jiných ústavních zařízení, do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a v některých případech dokonce do zdravotnických zařízení (psychiatrické léčebny, ozdravovny apod.). Praxe však ukazuje, že taková zařízení nejsou pro tyto děti příliš vhodná a není zde s nimi adekvátně pracováno. Efekt umístění dítěte v případě rodičovského konfl iktu pak bývá většinou opačný, dítě umístění do ústavu či jiného zařízení bere jako trest, viní rodiče z toho, že k takové situaci došlo, a ještě více se zatvrdí. Navíc dochází k zpřetrhání stávajících rodinných vazeb. Podle odborníků se jako vhodnější způsob takto vyhrocených rodičovských sporů jeví intenzivní práce s rodiči (nařízení terapie, mediace atd.). Pokud by však opravdu nebylo zbytí a všechny jiné způsoby řešení konfliktu selhaly, je lepší dítě umístit do péče prarodičů nebo jiné vhodné fyzické osoby, případně do péče profesionálních pěstounů na přechodnou dobu, samozřejmě za podmínky spolupráce s odborným zařízením, kterou OSPOD či soud doporučí, resp. nařídí, a to i (zejména) rodičům. Počátečním řešením vyhrocených konfl iktů při předávání dítěte ke styku, případně i problémů ohledně styků samotných, může být nařízení tzv. asistovaného předávání či asistovaného styku, kdy je předávání dítěte či styku samotnému přítomen odborník (sociální pracovník, psycholog atd.), který na neutrální půdě profesionálně vede předávání dítěte i navazování kontaktu dítěte s rodičem a naopak tlumí případné hádky rodičů. Umístění dítěte do neutrálního prostředí - psychiatrické léčebny- řeší i Ústavní soud ve svém nálezu III. ÚS 3363/2010. Možnost umístění nezletilého do tzv. neutrálního prostředí – psychiatrické léčebny - Ústavní soud připouští, avšak jen pokud budou dodrženy specifi cké podmínky, na nichž se shodují i ostatní odborníci. Muselo by být např. prokázáno, že jiné vhodné prostředí pro umístění dítěte není, když už je nutné ho odejmout z péče rodiče/rodičů. Musí existovat naléhavá potřeba umístění dítěte do takového zařízení s ohledem na zájem dítěte a jeho další citový, psychický a rozumový vývoj. Rovněž by muselo být stanoveno časové omezení umístění a samozřejmě, pokud by šlo o psychiatrickou léčebnu či ozdravovnu, tak by umístění musel indikovat zdravotní stav dítěte. Zdravé dítě, resp. nikoli psychiatricky nemocné, by do psychiatrické léčebny nemělo být umístěno v žádném případě. Současně s umístěním dítěte do neutrálního prostředí by rodičům měla být uložena povinnost využít odbornou poradenskou pomoc směřující k nápravě vztahů v rodině. Samozřejmě i zde by měl být brán zřetel na přání a pocity dítěte, bývá ovšem složité rozeznat, nakolik jde skutečně o svobodnou vůli nezletilého a nakolik postoje přejaté od manipulujícího rodiče.

Zdroj:

Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky

METODICKÝ MATERIÁL

(nejen) pro sociální pracovníky a pracovnice orgánů sociálně-právní ochrany dětí Sociálně-právní ochrana dětí v případech rozvodových a rozchodových konfliktů

https://www.mpsv.cz › clanky › konflikty

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >