Reklama

Styk otce s dítětem jednou týdně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 22:29
Styk otce s dítětem jednou týdně

Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti. S bývalým partnerem mám sedmiletou dceru, která teď nastoupila do 1. třídy. Doposud (2,5 roku) si dceru brával jednou týdně v pondělí po školce po obědě, přibližně do šesti do večera. Přes noc ji neměl ani jednou. Pracuje normálně na plný úvazek, ale po operaci plotýnek má invalidní důchod 1. stupně, no a zkrátka tvrdí, že to jinak a víc nezvládne. Momentálně jsem s ním začala řešit, že když už si ji bere tak málo, aby to aspoň bylo o víkendu, ne v pondělí. Že i já mám právo na to mít o víkendu pár volných hodin.
Nakonec z toho vznikla docela zásadní rozepře, která vyústila v to, že zatímco doteď to bylo vždycky jenom na domluvě (jak jejich styk, tak výživné), že mi řekl, že to chce nechat určit soudně.
Moje otázky zní. Je možné, že mu soud výjde vstříc a nechá ho vídat ji tak jak ji vídal doteď? Pokud třeba doloží lékařskou zprávu nebo tak… Jeho pracovní týden je od úterý do soboty, volné má neděle a pondělky, ale neděle věnuje své přítelkyni, takže na dceru zbývá právě to pondělí…
A druhá věc, jak dlouho může trvat než takový soud proběhne? Řekl mi, že dokud nebude soud, nebude mi na ni nic platit.
Předem moc děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 02.10.18 22:40
@Anonymní píše:
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti. S bývalým partnerem mám sedmiletou dceru, která teď nastoupila do 1. třídy. Doposud (2,5 roku) si dceru brával jednou týdně v pondělí po školce po obědě, přibližně do šesti do večera. Přes noc ji neměl ani jednou. Pracuje normálně na plný úvazek, ale po operaci plotýnek má invalidní důchod 1. stupně, no a zkrátka tvrdí, že to jinak a víc nezvládne. Momentálně jsem s ním začala řešit, že když už si ji bere tak málo, aby to aspoň bylo o víkendu, ne v pondělí. Že i já mám právo na to mít o víkendu pár volných hodin.
Nakonec z toho vznikla docela zásadní rozepře, která vyústila v to, že zatímco doteď to bylo vždycky jenom na domluvě (jak jejich styk, tak výživné), že mi řekl, že to chce nechat určit soudně.
Moje otázky zní. Je možné, že mu soud výjde vstříc a nechá ho vídat ji tak jak ji vídal doteď? Pokud třeba doloží lékařskou zprávu nebo tak… Jeho pracovní týden je od úterý do soboty, volné má neděle a pondělky, ale neděle věnuje své přítelkyni, takže na dceru zbývá právě to pondělí…
A druhá věc, jak dlouho může trvat než takový soud proběhne? Řekl mi, že dokud nebude soud, nebude mi na ni nic platit.
Předem moc děkuju :kytka:

Operace plotynek je velmi těžká pak na uzdravení. Něco si o tom načti co vše člověk nemůže dělat a jaký jsou po operaci problemy. Např že nesmí sedět jen ležet atd…
Přijde mi že dceru mi chceš narvat za každou cenu aby ty jsi měla klid. Toť můj názor. Soud mu může nabídnout styk 1*14dni na víkend ale on to nemusí dodržet když je v praci…teď teda předpokládám na neschopence

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 02.10.18 22:42

S tím stykem nevím,dneska je standard víkend co 14 dní,i u malých dětí,plus kolikrát ještě odpoledne v týdnu, nebo prodloužený víkend.
Alimenty se mu vyměří zpětně. Neexistuje aby nic neplatil, tím si spíš uškodí. Musí se podílet na výživě a měl by i na péči a rozhodně víc než jedno odpoledne.

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 02.10.18 22:42
@lampicka11 píše:
Operace plotynek je velmi těžká pak na uzdravení. Něco si o tom načti co vše člověk nemůže dělat a jaký jsou po operaci problemy. Např že nesmí sedět jen ležet atd…
Přijde mi že dceru mi chceš narvat za každou cenu aby ty jsi měla klid. Toť můj názor. Soud mu může nabídnout styk 1*14dni na víkend ale on to nemusí dodržet když je v praci…teď teda předpokládám na neschopence

Vždyť píše, že pracuje na plný úvazek…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 02.10.18 22:43

@lampicka11 když pracuje na celý úvazek a má novou partnerku tak to asi tak hrozné nebude. Spíš chce mít pán klid a pokoj od starostí o vlastní dítě.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 02.10.18 22:45

Mohl by dostat jednou za 14dní „víkend“ so-po. Vyzvedl by si ji v sobotu po práci a ráno v po by ji odvedl do školy.
Jedno odpoledne v týdnu je prostě málo. A jestli tráví sobotu s přítelkyní, tak s tou plotýnkou na tom tak blbě nebude. Soudu bych se nebála.

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 02.10.18 22:49

Soud mu určí alimenty a on doloží kolik ti posílal nebo dával …
Na návštěvy jo nutit nemůže nikdo…dají mu možnost kdy se může stýkat s dítětem a však to je pak na něm

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 22:50

Po operaci je už přes pět let a může dělat všechno. Jeho práce je o sezení u počítače, takže o ležení to dávno není. Malou si bere k rodičům, kteří mu s ní pomáhají. O prázdninách ji měl všehovšudy třikrát na odpoledne, nevzal ji ani na hřiště nebo na koupaliště, zatímco sám jel s tou svou paní na wellness pobyt…

PaníBovaryová
Závislačka 3905 příspěvků 02.10.18 22:52

Nejak nechapu, proc by jeden ze dvou volnych dnu nemohl byt s pritelkyni :nevim: jestli pritelkynie pracuje, tezko s ni bude v pondeli.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 02.10.18 22:52

Aha,takže na přitelkyni si čas najde a na dceru ne?Myslím že je tak trochu vychcaný ,já bych
o upravu styku zažadala ať se taky snaží frajer…myslím že soud s tím problém mit nebude a nechce platit? Tak ať neplatí blbeček ,pak to zaplatí zpětně až mu to vyměří soud ;)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 02.10.18 22:55

@PaníBovaryová jo a ja zase nechápu proč s dcerou nemůže být po praci ,copak zakladatelka ji muže někam odložit přes tyden když je po praci ona ?? Ne ,jak se tady všichni vždycky ohání tím že otec má taky nárok ano má stejný narok jako povinnosti

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 02.10.18 22:56

@PaníBovaryová přítelkyně v pondělí pracuje,dcera zas chodí v pondělí do školy.
Vždyť je to směšné. Prostě jeden víkend je víkend kdy máme děti a další víkend je nemáme ( pokud je nějaká změna,tak máme děti nebo část z nich tři víkendy po sobě,a co jako)

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 02.10.18 22:56
@PaníBovaryová píše:
Nejak nechapu, proc by jeden ze dvou volnych dnu nemohl byt s pritelkyni :nevim: jestli pritelkynie pracuje, tezko s ni bude v pondeli.

A proč nemůže být s oběma dohromady? Tobě to, že dceři věnuje jedno odpoledne přijde fér? S přítelkyní se může výdat po večerech. Nebo jednou za 14 dní. Vždyť nemusí mít dceru každou neděli.
Já se s chlapem že začátku taky výdala jen jednou 14 dní, když jsem neměla dceru

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 23:01

Ještě mě napadá… pokud by mu soud vyměřil alimenty nižší než platil doteď, je možný, že mi potom nebude muset teď za tu dobu, co platit nebude, nic zpětně platit? Že by se to bralo tak, že předtím platil víc a tím pádem to pokryje i ty měsíce kdy neplatil nic?
Nicméně o to musím zažádat já, to asi taky nějakou dobu potrvá, co?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 02.10.18 23:02

@Netopirek já jsem se takhle s manželem vídala 4 roky,než jsme se sestěhovali. Občas tedy i s dětmi, pochopitelně,hlavně po nějaké době,ale první dva roky jen bez nich.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >