Reklama

Jak oznámit rozchod v rodině?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 17:32
Jak oznámit rozchod v rodině?

Ahojky,
patřím k těm, co se dlouho neodhodlali k rozchodu mimo jiné proto, že se bojím reakce od rodičů. Budou se divit, přemlouvat, řešit… nicméně jsem už pro rozchod pevně rozhodnutá a s manželem pracujeme na procesu rozchodu. Teď nás čeká přesně fáze oznamování v rodině.
Jak jste to řekli svým rodičům a blízkým? Jak se vyrovnávat s nátlakovými reakcemi?
 Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 29.09.18 17:34

Tak snad si dospělá, za svým rozhodnutím si stojíš, tak proč se bojíš reakce rodičů? Prostě řekni, že se rozvádíte a je to. A že se o tom nechceš dál bavit a další diskuze bych na tohle téma utnula. Nebo jim to řekni, až budete rozvedení.

lachtanice86
Kelišová 5999 příspěvků 29.09.18 17:38

A proč by ti do toho měl někdo mluvit?

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 29.09.18 17:39

@lachtanice86 To by ses asi divila, do čeho všeho se v rodinách mluví :lol: .

lachtanice86
Kelišová 5999 příspěvků 29.09.18 17:41

@Monchichik to asi jo. Já když si něco rozhodnu tak si za tím stojím a všem to dám jasně najevo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 17:41

Tak to, že se podle toho nezařídím je jedna věc.. to, že do toho kecat budou je věc druhá. Záleží mi na nich, jsou to rodiče. Rozhodně se ukecat nemíním nechat. Spíš mi jde o to, jak jim to vůbec sdělit? Nejradši bych jim poslala zprávu :D ale to mi přijde zase nedůstojné. Jsme s manželem skoro 20 let. Do našich problémů nikdo neviděl, takže to bude docela překvapení.

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 29.09.18 17:43
@Anonymní píše:
Tak to, že se podle toho nezařídím je jedna věc.. to, že do toho kecat budou je věc druhá. Záleží mi na nich, jsou to rodiče. Rozhodně se ukecat nemíním nechat. Spíš mi jde o to, jak jim to vůbec sdělit? Nejradši bych jim poslala zprávu :D ale to mi přijde zase nedůstojné. Jsme s manželem skoro 20 let. Do našich problémů nikdo neviděl, takže to bude docela překvapení.

No prostě jim to řekni osobně. Mami a tati, my se rozvádíme, protože blabla. Našimi problémy jsem vás nechtěla zatěžovat, ale situace je taková. Tečka.

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 29.09.18 17:43

@lachtanice86 No o mě se taky ví, že o svých rozhodnutích nediskutuju :lol: .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 17:44

@Monchichik pak nastane útok č.2 a to náboženské přesvědčení :roll: jednou jste si to slíbili, tak musíš trpět v dobrém i zlém dokud vás smrt nerozdělí… a to tě nebije, nepije… jako by to bylo to jediné, co člověk může ničít…

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 29.09.18 17:46
@Anonymní píše:
@Monchichik pak nastane útok č.2 a to náboženské přesvědčení :roll: jednou jste si to slíbili, tak musíš trpět v dobrém i zlém dokud vás smrt nerozdělí… a to tě nebije, nepije… jako by to bylo to jediné, co člověk může ničít…

Tak jako na náboženství jsem já alergická, to se přede mnou vytahovat nesmí. Je fakt, že jsme se brali na úřadě, takže by to bylo jednodušší. A trpět nemusí vůbec nikdo, není důvod. Tak jim to řekni, až budeš rozvedená ;)

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 29.09.18 17:47

„Milá rodinko, já a XXX se rozvádíme.“ Jakýkoliv nátlak pouštět jedním uchem dovnitř a ven, přece vám do toho nemá kdo kecat, sami víte nejlépe, jaký byl váš vztah a že už to nemá cenu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 17:48

@Monchichik to asi dřív praskne… sem tam si berou děti… a ti to budou muset vědět podstatně dřív… no, možná taky řešení :D srabácky to nechat na nich až to vyžvaní :D :oops: :oops: :oops:

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 29.09.18 17:53
@Anonymní píše:
@Monchichik to asi dřív praskne… sem tam si berou děti… a ti to budou muset vědět podstatně dřív… no, možná taky řešení :D srabácky to nechat na nich až to vyžvaní :D :oops: :oops: :oops:

Nebuď srab, přece to nenecháš na dětech. Prostě na rovinu, s tím, že se o tom dál bavit nechceš, tvoje rozhodnutí to nezmění a tečka.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 29.09.18 17:54
@Anonymní píše:
@Monchichik to asi dřív praskne… sem tam si berou děti… a ti to budou muset vědět podstatně dřív… no, možná taky řešení :D srabácky to nechat na nich až to vyžvaní :D :oops: :oops: :oops:

To je ta největší blbost.

Verun83
Echt Kelišová 8675 příspěvků 33 inzerátů 29.09.18 17:54

Kdyz jsem odesla od 1.muze, tak jsem jim to rekla, az kdyz jsem byla odstehovana. Proste, odesla jsem od nej, uz to neslo a budu zadat o rozvod. Jo mama mela reci typu, tak to jeste zkuste, je to skoda atd. Na to jsem ji rekla, ze uz zkousek bylo dost, a uz toho mam po krk.takze diky, ale nechci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >