Syn 15 let chce jít bydlet k otci nebo babičce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 19:38
Syn 15 let chce jít bydlet k otci/babičce

Dobrý večer, syn 15 let by chtěl jít bydlet ke svému otci nebo babičce. Oba žijí ve stejném městě. Já se s ním po rozvodu v jeho 2 letech přestěhovala do jiného kraje. Otec je a vždy byl dost problematický. Naopak babička z otcovi strany je fajn, stará se, o vnouce vždy jevila zájem. Je v invalidním důchodu, ale schopná. Syna si bral jeho otec cca od jeho 10 let, dříve nějak neměl zájem, co přišel syn do puberty, tak se v něm syn vidí a chce tam trávit všechny víkendy. Udělal si tam spoustu přátel a zde u nás ho to, dle jeho slov, nebaví, kámoši na nic, škola na nic, město na nic.. většinu víkendů trávil syn stejně u babičky, poněvadž otec buď neměl čas a nebo prostě to tak chtěl.. za což jsem i byla ráda, protože jsem věděla, že se babička postará. Ale teď k věci. Mám syna svěřeného do péče. Jak se to řeší když by se přestěhoval k té babičce vzdálené od nás cca 70km. Jako jsem na MD tudíž si absolutně nemohu dovolit platit nějaké výživné. To je nemyslitelné. Pak po právní stránce, když ho mám v péči, zodpovidam za něj. Nechce se mi podstupovat nějaké soudy a tak.. Nevíte prosím jak se tyto situace řeší? Děkuji za každou zkušenost

Stránka:  1 2 Další »


Reakce:
 
Hadumi
Extra třída :D 13420 příspěvků 01.10.18 19:50

Buď na dobrý slovo a zodpovědnost budeš mít ty a nebo soud s výživným. Jako babička by od tebe snad mohla dostávat nějakou kačku, ne??

 
Monchichik
Závislačka 4733 příspěvků 01.10.18 19:52

Tak když si u tebe bydlí, taky tě to stojí peníze,ne? Takže bys asi babičce něco platit měla, i kdybyste to neměli určené soudně. Jsi jeho matka, máš se o něj starat. Stejně tak by jí měl dávat peníze otec dítěte, pokud u ní dítě bude bydlet.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 48483 příspěvků 01.10.18 19:58

Bud na dobrý slovo nebo soudně, jiná možnost není. Výživné samozřejmě myslitelné je.
JInak já bych se přestěhovala tam, kde dítě původně bylo ( zřejmě u otce) a chtěla bych se s dítětem vídat pravidelně, i během týdne.

 
Kriss Tina
Kelišová 5069 příspěvků 01.10.18 20:06

No bud to risknes a necháš ho bydlet kde chce, ale jak bude nějaký průser tak za něj odpovídáš ty, nebo to řeš soudně, nech udělat aspoň střídavku to pak nemusí platit nikdo nikomu. Já bych možná i uvažovala o stěhování do toho místa kam syn chce, pokud tam má lepší školu, Kamarády atd

 
satoev
Kecalka 103 příspěvků 01.10.18 20:14

No ja neviem, ale pustiť syna z domu, len preto, že ho to tam nebaví, mi nepríde veľmi správne. A z teba nemám pocit, že by si chcela bojovať o to, aby u teba ostal. Ak sú s ním problémy, tak by som to inak riešila a neodložila ho inam, on možno teraz po tom túži, ale nechce odísť preto, že máš teraz malé dieťa (predpokladám, že s iným mužom) a on má pocit, že už tam nepatrí? Ja viem, že dieťa v puberte je des a hrôza, ale je to stále tvoje dieťa.

 
Basha3
Závislačka 4199 příspěvků 2 inzeráty 01.10.18 22:28

@satoev Mam z toho rovnaky pocit. Myslela som, ze pani bude riesit ako je z toho nestastna a nie ako sa teda dietata zbavit abnalepsie tak, aby nemusela ani nic platit :-O

 
Ladein
Stálice 65 příspěvků 1 inzerát 01.10.18 23:00

Tak třeba už to má v sobě vyřešené a vidí, že se syn trápí, tak zkouší zjišťovat možnosti. Co vy víte, že soudíte?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 07:40

No jak vidím, tak se mi dostává taktéž moralizování. To si lasķavě schovejte na koledu. Víte prdlajsku. Syn už je dávno rozhodnutý. Již minulý rok se s otcem domluvil a šli spolu k soudu aby mu byl svěřen do péče. Prohráli a syn zůstal u mě. Hooodne jsem to obrecela a ptala se ho proč. A víte co? Nic složitého. Prostě je v pubertě a chce teď být s otcem, má na to právo, jsou že stejného těsta. Nějaký vaše kecy, že se ho chci zbavit.. bože.. je to mé dítě!! Chci pro něj to nejlepší a to aby byl šťastný. Má dva rodiče a pro kluka je otec hrozně důležitý. A to, že v mých očích je jeho otec pruserar, to nemá se synem nic společného. Tak si nechte odpovědi typu, že se ho chci zbavit a nebo , že tu mám prodat dum a se třemi dětmi se odstěhovat i se synem..proboha! :mavam:

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 48483 příspěvků 02.10.18 07:51
@Anonymní píše:
No jak vidím, tak se mi dostává taktéž moralizování. To si lasķavě schovejte na koledu. Víte prdlajsku. Syn už je dávno rozhodnutý. Již minulý rok se s otcem domluvil a šli spolu k soudu aby mu byl svěřen do péče. Prohráli a syn zůstal u mě. Hooodne jsem to obrecela a ptala se ho proč. A víte co? Nic složitého. Prostě je v pubertě a chce teď být s otcem, má na to právo, jsou že stejného těsta. Nějaký vaše kecy, že se ho chci zbavit.. bože.. je to mé dítě!! Chci pro něj to nejlepší a to aby byl šťastný. Má dva rodiče a pro kluka je otec hrozně důležitý. A to, že v mých očích je jeho otec pruserar, to nemá se synem nic společného. Tak si nechte odpovědi typu, že se ho chci zbavit a nebo , že tu mám prodat dum a se třemi dětmi se odstěhovat i se synem..proboha! :mavam:

a proč ne? :think:

 
Pidlák Povidlový
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 02.10.18 10:50
@Anonymní píše:
A to, že v mých očích je jeho otec pruserar, to nemá se synem nic společného.

V čem je otec problematický a průserář, jak jste se zmínila?

 
zoidberg
Extra třída :D 11639 příspěvků 02.10.18 11:03
@Anonymní píše:
No jak vidím, tak se mi dostává taktéž moralizování. To si lasķavě schovejte na koledu. Víte prdlajsku. Syn už je dávno rozhodnutý. Již minulý rok se s otcem domluvil a šli spolu k soudu aby mu byl svěřen do péče. Prohráli a syn zůstal u mě. Hooodne jsem to obrecela a ptala se ho proč. A víte co? Nic složitého. Prostě je v pubertě a chce teď být s otcem, má na to právo, jsou že stejného těsta. Nějaký vaše kecy, že se ho chci zbavit.. bože.. je to mé dítě!! Chci pro něj to nejlepší a to aby byl šťastný. Má dva rodiče a pro kluka je otec hrozně důležitý. A to, že v mých očích je jeho otec pruserar, to nemá se synem nic společného. Tak si nechte odpovědi typu, že se ho chci zbavit a nebo , že tu mám prodat dum a se třemi dětmi se odstěhovat i se synem..proboha! :mavam:

Jak to mohli prohrát? Syn přece chtěl k otci.

 
Monchichik
Závislačka 4733 příspěvků 02.10.18 12:47

Tak když šli spolu k soudu a prohráli, tak by měl syn smůlu a zůstal u mě. S otcem být může, ale syn je svěřen do tvojí péče, tak byměl bydlet s tebou. To se dá taky prohrát? Já jsem myslela, že když si takhle velké dítě samo řekne, tak že se to schválí.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 12:55

U nás se to bude řešit společnou péčí. Manželova dcera od 2 do 13 let v péči matky,teď se dohodli na společné ( i kvůli odectum daní) a taky proto že za 2 roky chce jít na SŠ ve městě otce,takže bude převážně u něj. Matka je teď též na RD,ale že by se vůbec nepodílela s tím teda nepřišla. U těch starších dětí se ale dá řešit většina financí tak,že se platí přímo, škola, obědy, kroužky, kapesné, jízdné, oblečení..na čemž se budou muset domluvit rodiče.
Prosím nechat anonym,nejde o moje dítě a soud teprve bude.

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19607 příspěvků 02.10.18 13:10

Také by mě zajímalo, proč prohráli.
Protože pokud by měl otec vše v pořádku, dítě (né malé) chtělo k němu a tys jim do toho neházela vidle, tak se přiznám, že nechápu, proč to soud neposvětil.
Nebo jsi ještě loni byla proti, ale letos jsi zjistila, že proti synovu přání nemá smysl se stavět, chce k tátovi pořád a tak jsi k dohodě přístupnější?
Já to zase od tebe beru. Sice by mi vadilo, že by syn bydlel jinde než doma, na druhou stranu, nestěhoval by se na Novej Zéland, ale k tátovi.
Já bych asi požadovala nějakou záruku, že syn bude i nadále chodit do školy a fungovat, aby si mladej nemyslel, že se bude jen poflakovat, dala bych tomu třeba tříměsíční „zkušební lhůtu“ a pak by se vidělo.
Jiní kluci v tomhle věku bydlí na intrech, takže v tomhle směru už to zase taková tragédie není.

Jinak co se týče příspěvků otci, případně babičce, tak to bych brala jako samozřejmost - přecijen se ti (nebo vám s otcem) bude starat o dítě, takže by to mělo být podle mě automatické, že budeš posílat aspoň nějaké peníze (kdyby byl syn doma, tak ho taky živíš).

A po těch třech měsících (nebo třeba po šesti, jak se domluvíte na tom bydlení na zkoušku) bych požádala soud o změnu svěření do péče, že s tím souhlasíte všichni tři, tak to bude spíš jen formalita, pokud u otce, či u babičky jsou dobré podmínky pro toho klučinu.

Stránka:  1 2 Další »


 Váš příspěvek
Reklama


Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >