uz boty?

2114
6.9.05 19:08

uz boty?

Ahoj,

jeste dotaz. Vim ze se maji zacit davat boty od doby kdy si mimi zacne stoupat, da se za stoupani povazovat: kdyz leze, zastavi se a zvedne zadek tak ze nohy sou napnuty (jako kdyz se stoji) ale ruce ma na zemi? Mam tedy koupit naky botky? Diky. Sany+mimi7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
6.9.05 19:12

Sany ,
názory doktorů se sice liší, ale vesměs rehabky, ortopedové a neurologové boty doporučují až v době, kdy dítě většinu času stojí.
Moje malá si stoupla brzy, v 7měs, pak začala chodit kolem nábytku a teprve tehdy jsem se nad nimi zamyslela. První botičky dostala někdy koncem 10měsíce a to už kolem nábytku lítala jistě a uměla se chytit za ruku a jít a nepadat (nevodila jsem ji však sama). A i větší důvod byl spíš, že už vypadalo celkem hloupě, když jsme byly venku a měla jen ponožky. Doma chodí dodnes bosky. Takže to, že si stoupne, není důvod proto dát boty hned.
Konzultovala jsem to na rehabce a s neurologem, měly jsme potíže se svaly.
Gabča a Barča, 11měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
6.9.05 19:53

Ahoj Sany,
s botičkama bych klidně počkala. Já jsem je holkám kupovala až po 12 měsíci jejich věku. Jedna stála už v 8 měsíci a druhá začala až kolem 11 měsíce. Obě už docela obstojně chodily v ponožkách než jsem jim je obula. Taky je ze začátku neměly pořád na noze, ale jenom třeba na hodinu/den. Kamarádka fyzioterapeutka mi doporučovala zbytečně brzo „nejančit“ s botama.

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12468
6.9.05 20:38

Ahoj Sany, boticky by se mely davat az tehdy, kdy dite vetsinu casu chodi nebo aspon stoji! A to proto ze kdyz si v botickach sedne, klekne nebo jeste hur leze, tak musi v tech botickach, byt sebeohebnejsich, neprirozene vytacet nocicky a to pochopitelne neni dobre pro dalsi vyvoj…Jedine reseni by bylo vzdycky kdyz si stoupne mu je nandat a kdyz jde na ctyri zase sundat, coz mne prijde spis jako jista cesta do blazince pro maminku ;) Navic vubec nevadi pokud stoji, nebo chodi bosky (chapu, ze venku to asi vadi, ale doma, proc ne?) My „chodime“ doma v protiskluzovejch ponozkach, a venku, kdyz chodi ma boticky, kdyz leze tak mu je sundam.
V kazdym pripade postaveni se u nabytku, urcite neni duvod pro boty. Myslim, ze mate jeste spoustu casu. Jo a jeste jednu poznamku doporucuji kupovat boticky az to bude opravdu aktualni, ponevadz jinak hrozi , co se stalo nam, a to ze z nich vyrostl a jeste ani nechodil ;) Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.9.05 23:18

ach jo.Moje mala ma 13 mesicu a teprv ted zacla sama chodit,ale kolem nabytku a tak porad pochoduje uz od 11 mesicu.A jedna znama rikala,ze musi mit boticky na nozkach,protoze vetsinu stoji a chodi a ze jinak bude mit ploche nohy a nebo ze se ji propadne klenba?Co jste o tom slysely?

• Nahlásit
  • Citovat
918
7.9.05 09:38

S tou klenbou je to pověra, protože takhle malé děti mají mezi klenbou a kůží na šlapce vrstvu tuku, která vlastně plní stejný účel jako zdravotní boty v pozdějším věku. To spíš někteří doktoři doporučují velmi brzo boty a zdůvodňují to ochranou kotníku a příslušných vazů. Jiní doporučují boty co nejpozději a těm věřím já, protože jinak by přírodní národy bez bot musely být plné chromých jedinců. Malá dostala boty až na chození venku a nohy a chůzi má v pohodě.
Bludička + Kamča + Janeček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
7.9.05 12:28

Ahojky,
přikláním se k názoru s botičkama nespěchat. Doma rozhodně bosky nebo v ponožkách a venku s botkama a to v případě, že už chodí sama nebo alespoň za jednu ručku.
Vím, jak jsem byla natěšená na první botky, ale jak už někdo podotkl, ještě je čas, může začít chodit až v roce a do té doby by z botiček (500 kč) :cry: vyrostla.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
29.7.11 12:25

a co když nás pořád nutí chodit za ruku a po venku taky chodíme za ruku?? mám jí už dávat doma bačkůrky??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
16.4.13 14:27

Ahoj holky, oživuju diskuzi, protože mě zajímají Vaše názory a zkušenosti. Začala jsem řešit botky. Původně sem chtěla jen nějaké nechodící na teď do kočáru, ale žádné sme nesehnali. Máme nožky cca 10,5 až 11 cm nejde to pořádně změřit :mrgreen: Naší holčičce je 10 měsíců a asi měsíc a půl obchází nábytek, jenže chodí po špičkách a vyvrací prstíky :roll: myslela sem, že brzo bude došlapovat na celou nožku a ono ne. Když si začínala stoupat, tak na špičky a brzo na celou nožku, ale u chození chodí furt po špičkách. Tak nevím jaké botky koupit? Původně mě napadlo jen ty látkové papučky, aby měla něco do kočáru a až se rozběhá, tak na doma. Jenže má být prý zase pevný kotník, tak nevím. Dnes sem lítala po obchodech a zdravotních potřebách a všude říkaj něco jinýho..že by boty potřebovala kvůli tomu jak chodí po špičkách, v druhým zase, že ještě néé :roll: tak já už teda nevím. A taky nevím jaké koupit? jestli prvně sandálky, aby se jí doma nepotila noha nebo celokožený. Počítám, že budem muset koupit asi oboje..ne vždy bude teplo.Ale jak byste to teď řešili vy??děkuju za rady a názory :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama