Už je toho moc - psychiatr, nebo psycholog?

Anonymní
19.4.17 19:05

Už je toho moc

Dobrý večer maminky, je mi 25 let mám tříletého mentálně postiženého syna, jsem rozvedená a současný partner mě chce opustit… Už prostě nemůžu jsem vyčerpaná nic mě netěší… Bojím se, že jednou ta bublina starostí praskne a já se složím proto se chci zeptat, psychiatr nebo psycholog? Můžu se objednat i sama? Platí se něco? Jak dlouho trvá než mě objednají? A nejlépe neznáte někoho kdo by mi pomohl z Kolína a okolí? Moc děkuji za rady a omlouvám se za ufňukané téma :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.4.17 19:15

Život je prostě někdy těžký. Rozhodně se za nic neomlouvejte. Zkusila bych to přes obvodaka. Kamarád takhle dostal doporučení k psychiatrovi…ten to léčí praskama(antidepresiva).Uvidíte u psychologa…jistá si nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
19.4.17 19:22

Říká se, že ti co jsou na pojišťovnu se s váma zrovna moc nevybavuji. Tak nevím, zkušenost nemám. Ale většina lidí jde rovnou k soukromýmu psychologovi, tak proč? Možná právě z tohoto důvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 19:24
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky, je mi 25 let mám tříletého mentálně postiženého syna, jsem rozvedená a současný partner mě chce opustit… Už prostě nemůžu jsem vyčerpaná nic mě netěší… Bojím se, že jednou ta bublina starostí praskne a já se složím proto se chci zeptat, psychiatr nebo psycholog? Můžu se objednat i sama? Platí se něco? Jak dlouho trvá než mě objednají? A nejlépe neznáte někoho kdo by mi pomohl z Kolína a okolí? Moc děkuji za rady a omlouvám se za ufňukané téma :kytka:

Rozhodne najprv psycholog. Psychiater nasadi lieky ( slunicko v tabletkach) ale moze stacit najst to spravne ucho a velarazy sa staci vyrozpravat a naucit sa mechanizmy zvladania bez chemie. Ta uz byva nezvratna, v zmysle, ze aj ked ich vysadite, po istej dobe sa objavi dalsi problem a je to prva volba. Skusila by som najprv sama a po case parovu psychoterapiu ak este partner bude. Nepisete podrobnosti, ale z toho vo ste napisali, je toto moja rada. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.4.17 19:25
@Bizky píše: Říká se, že ti co jsou na pojišťovnu se s váma zrovna moc nevybavuji. Tak nevím, zkušenost nemám. Ale většina lidí jde rovnou k soukromýmu psychologovi, tak proč? Možná právě z tohoto důvodu.

To není pravda a já neznám nikoho, kdo by si terapie platil, naopak. Proč tedy mají psychologové na pojišťovnu objednací lhůty na půl roku, hm? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
19.4.17 19:29
@Bizky píše: Říká se, že ti co jsou na pojišťovnu se s váma zrovna moc nevybavuji. Tak nevím, zkušenost nemám. Ale většina lidí jde rovnou k soukromýmu psychologovi, tak proč? Možná právě z tohoto důvodu.

soukromý psychiatr se neplatí, pokud má uzavřenou smlouvu s příslušnou ZP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.4.17 19:29

První psycholog, ten si s tebou bude povídat a bude hledat jiné cesty, než léky :kytka: Najdi si seznam psychologů, kteří mají smlouvu s tvou pojišťovnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2736
19.4.17 19:31

Nejdřív psycholog, plati se soukromí, ne vsichni maji smlouvu se vsemi pojistovnami, musis hledat. Soukromy stoji od 500,– za hodinu. Někde to s temi cekacimi lhutami neni tak zly, kamaradka chodila a mela sezeni co tyden bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
19.4.17 19:31

@Monkasponka

jsou psychiatři, kteří hned nepíší léky na úsměv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.17 19:33

Moc děkuji já právě doufám, že mi pomůže se pořádně,,vykecat" někomu nezaujatému, třeba mi ukáže něco co přehlížím nebo nechci vidět. Problém se snem jsou dlouhodobé už s ním jsem si kolikrát říkala, že už nemůžu je prostě děsnej uřvanej agresivní prostě ten typ dítěte, které když uvidíte v obchodáku tak budete koukat s vyvalenejma očima a říkat si proč ho pořádně neseřežu (neseřežu nepomáhá to)… Kvůli synovi (ano vím, že kvůli němu) se partner rozhodl, že na to není připravenej, že tp nezvládá, že chce mít klid a, že si našel novou práci v cizině a semnou již do budoucna nepočítá…Já syna neviním nemůže za své chování a ani se nedivím pertnerovi je to mladej kluk a upořímně já bych taky utekla kdybych měla tu možnost :zed: Jenže co ted semnou, já utéct nemůžu, já musím bojovat sehnat byt sehnat malému speciáůní školku sehnat si novou práci… a ten život už nějak přetrpět, ale nemám na to sílu prostě :nevim: Omlouvám se je to zmatené píšu to jak mi to vleze na mysl…

• Nahlásit
  • Citovat
1389
19.4.17 19:34

Poohlédni se po okolí, kdo je vůbec dostupný, a obvolej.
Jak zaznělo, hlavní rozdíl je v tom, že psychiatr je doktor a smí předepsat léky (antidepresiva). Psycholog je tuším filozofická fakulta a z principu se snaží pomoci změnami v hlavě - což někdy je potřeba, někdy není… někdy je to jediná schůdná cesta a někdy je to ta jediná, kterou se někdy vydat nechce.

Každopádně sedni k PC a zjisti si možnosti. Ty lidové rady kolem psychologů jsou vždycky bezva… to jen já jediná z republiky se asi dostala do psychologické poradny k naprosto skvělé ženské s objednací lhůtou dva týdny. ;)
Takže poohlídni se i po poradnách. Jaké máš vůbec možnosti si musíš zjistit sama. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.4.17 19:40

Pokud máš pocit, že to potřebuješ a nemáš nikoho, komu by ses s tím chtěla svěřovat, tak do toho, snad narazíš na dobrého :kytka:

@LAlezane Třeba u nás (středně velké město) je psychologů na pojišťovnu řekla bych dost a je velký problém najít někoho, kdo tě neobjedná za půl roku, sháněla jsem teď psychologa dvakrát, onkologicky nemocným (umírajícím) a byl to fakt nářez :nevim: A jinak ano, jsou to absolventi fildy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
19.4.17 19:41

Můžeš se objednat sama, doporučení nepotřebuješ. Podívej se na recenze známý lékař

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
19.4.17 19:45

@radkka
píšeš, že si sháněla onko nemocným psychologickou pomoc. Onko nemocní mají vždy přednost, pokud leží kdekoliv, v nemocnici je vždy psycholog, v hospici také. Nebyli v nemocnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.4.17 19:48
@DanielaD píše:
@radkka
píšeš, že si sháněla onko nemocným psychologickou pomoc. Onko nemocní mají vždy přednost, pokud leží kdekoliv, v nemocnici je vždy psycholog, v hospici také. Nebyli v nemocnici?

Ne, ten první už není mezi námi a chtěl zemřít doma :kytka: Nakonec jsme sehnali a zvládli to spolu s terénním hospicem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama